Online dolgozom

Több
12 éve 6 hónapja #7217 Írta: teleweb
teleweb válaszolt a következő témában: Online dolgozom

Eva, köszönöm válaszaidat.:)
Ha egyelőre még nem Németországban tartózkodok helyileg, akkor is kell az ottani biztosítás, ami kirúghat havi 200Eurora is?
Jelenleg Mo-n vagyok még, itt fizetem magam után, s kb jövő nyáron tervezem a kiköltözést, addig pedig innen dolgoznék, ki-ki járnék, német vállalkozási formában tevékenykedve.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 6 hónapja #7220 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Online dolgozom

Szia,

En nem ertek hozza igazan, de ugy tudom, egy helyen kell biztositottnak lenni. Ha vallalkozo vagy, es nem is vagy folyamatosan Nemetorszagban, akkor talan eleg a magyar biztositas, de valtsd ki az Eu kartyat, ha megis szükseg lenne orvosi ellatasra. Ezzel azert nem vagy mindenre jogosult (tudom, hogy ezt mashogy irjak itt, de mi utanajartunk. Talan arrol is szo lehet, hogy nem is tudja mindenki, mi mindenre jogosult nemet biztositassal), de szükseg eseten jo, es nem kerül sokba - csak a negyedevenkenti 10 Eurot kell befizetni - mint a nemeteknek is - 1x az orvosi ellatas, 1x a notdienst ( ha kell), 1x a fogorvos ( ez is csak ha kell). Ha nem mesz orvoshoz, nem kell fizetni.
Ha majd kiköltözöl, el tudod dönteni, milyen biztositast szeretnel. Sajnos böven lehet több 200 euronal havonta.

szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja - 12 éve 6 hónapja #7235 Írta: teleweb
teleweb válaszolt a következő témában: Online dolgozom

Köszönöm. Nem, nem vállalkozok most Magyarországon.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 6 hónapja #7237 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Online dolgozom

Nemet vallalkozasra gondoltam

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja - 12 éve 6 hónapja #7247 Írta: teleweb
teleweb válaszolt a következő témában: Online dolgozom

Kérdésem, hogy német kezdő egyéni vállalkozónak éves vagy havi könyvelésre van "szüksége", ill. milyen költsége van ennek?
Köszönöm.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!