Online dolgozom

  • Sofi
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 3 hónapja #2408 Írta: Sofi
Sofi válaszolt a következő témában: Online dolgozom

hááát, én örülnék a legjobban, ha lenne egy könyvelő, aki pontosan tudná, hogy működik az adózás egy ilyen esetben. nem speciális helyzet az enyém, bármilyen bonyolultnak is tűnik. és egy percre sem merült fel, hogy ne adózzak. a megfelelő formáját keresem, mert eddig én is alkalmazásban álltam Magyarországon. most meg a munka, a munkavégzés formája és az ország, ahol élek is új. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • helga1000
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 3 hónapja #2409 Írta: helga1000
helga1000 válaszolt a következő témában: Online dolgozom

Nyugi Sofi, nem nekünk kell magyarázkodnod, nem a FA-tól vagyunk :kiss: . Könyvelöt pedig kb. minden bokorban találsz, csak el kell indulni és keresni egyet.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Athena
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 3 hónapja #2413 Írta: Athena
Athena válaszolt a következő témában: Online dolgozom

December 31? Ha hosszabbítást kérsz, vagy mire gondolsz Helga?

Sofi: szerintem ne könyvelöhöz fordulj, hanem adótanácsadóhoz. Jómagam könyvelö vagyok, konyítok is az adójoghoz (tanultam is...), de adótanácsadónak van ellenjegyzési jogosultsága, nekünk könyvelöknek nincs. Ezt azért jelzem, mert sokan keverik a két fogalmat és bár magyar könyvelöböl van egy pár itt, magyar adótanácsadóból nem sok... mivel elég szigorú elöfeltételei vannak az adótanácsadói vizsga letételének.
Ha nem ragaszkodsz magyarhoz, google-zz egyszerüen Steuerberater-t.

Üdv. Athena

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • rimoldi
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 3 hónapja #2414 Írta: rimoldi
rimoldi válaszolt a következő témában: Online dolgozom

Athena írta: Pontosítok:

- szülés elött hat héttel, szülés után nyolc hétig igényelhetö a MUTTERSCHAFTSGELD

- Ez után jár egy évig (közös igénybevétel esetén 14 hónapig) a nyereség/bér 67%-a, max. 1800€, vagy két évig ennek a fele ELTERNGELD jogcímen

- KINDERGELD, ami gyerekenként 184€ jár a gyermek születésétöl kezdve

Rend a lelke mindennek...:P


Szia Athena!

Ezeket biztosan tudod?
Csak azért kérdezem, mert mi is kaptunk Elterngeldet havi 300 eurot, de csak a gyerek 1 éves koráig. (itt nem volt jövedelmünk)
Utána jött a Landeserziehungsgeld. Viszont ennek a feltétele, hogy 1 éve itt legyen valaki és ezt a gyerek 1 1/2 éves koráig adták, azaz mi csak egy hónapot kaptunk. :(
Utána viszontlátásra, semmit.
Csak a családi pótlék havonta.
Ja meg most várjuk a Kinderzuschlag-ról a döntést. :unsure:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Athena
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 3 hónapja #2416 Írta: Athena
Athena válaszolt a következő témában: Online dolgozom

Szia Rimoldi!

Most megvilágosodtam.:P Amiröl te írsz, azok szociális juttatások (Erziehungsgelder, Kinderzuschlag, etc.), kicsit hasonlít a Hartz IV-re, csak gyerek után jár. Ezeket nem kapja minden földi halandó, csak azok, akiknek jövedelme nem haladja meg családonként a 17.000€-ot, tehát rászorultsági alapon. Ráadásul nem minden tagállamban léteznek.
A fenti juttatások (Mutterschaftsgeld, Elterngeld, Kindergeld) pedig járnak ilyen vagy olyan formában. Mutterschaftsgeld, ha valaki GKV tagja és fizet Krankengeld-et, Elterngeld pl. ha nincs munkaviszony, akkor is a minimális 300€, egyéb esetben a kereset/nyereség 67%-a, mint fent is írtam. Kindergeld pedig így is úgy is 184€.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Athena
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 3 hónapja #2417 Írta: Athena
Athena válaszolt a következő témában: Online dolgozom

Még annyi, hogy az Elterngeld-et 2007 elött Erziehungsgeld-nek hívták...:blink:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!