Németországi adószám megszerzése

  • balu80
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 3 hónapja #2621 Írta: balu80
Németországi adószám megszerzése téma létrehozva balu80 által

Ki tud abba segíteni hogy lehet a leggyorsabban adószámhoz jutni!Hova menjek kit keressek?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 3 hónapja #2623 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Németországi adószám megszerzése

Ebben már én is képben vagyok. :) Gewerbeschein-t a helyi Gewerbramt-on tudod intézni, azonnal meg is kapod ha nem engedélyköteles a tevékenység. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 3 hónapja #2632 Írta: TomTemplar
TomTemplar válaszolt a következő témában: Németországi adószám megszerzése

Kicsit összetettebb a dolog...Elöször lakcím bejelentés. Ezután kapsz automatikusan egy Id-számot ami arra való, hogy amíg nincs adószámod ezzel azonosít az adóhivatal. Aztán be kell menni a helyi Finanzamt-ba ahol ennek az ID szám segítségével megkapod az adószámot (steuernummer). Ha vállalkozó szeretnél lenni akkor is lakcím, majd jöhet Gewerbeamt vagy a helyi önkormányzat (rathaus) és itt megtudod csinálni a vállalkozást. Itt megkapod a gewerbe-anmeldung-ot ami egy papír a cégalapításról. Ezzel kell menned a Finanzamt-ba ahol ki kell töltened egy kb. 3 oldalas nyomtatványt. Ennek leadása után egy héten belül kipostázzák az adószámodat. A postázási idő tartomány függő :-) Jah és ha építőiparról van szó akkor javaslom, hogy ezen a több oldalas dokumentumon X-eld be azt a részt ami kérvényezi a Freistellungsbescheinigung-ot. Persze ennek tárgyalása megér egy külön topic-ot:-))
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • acy
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 2 hónapja #2900 Írta: acy
acy válaszolt a következő témában: Németországi adószám megszerzése

Hasznos infó, köszönjük szépen! :)

Azt esetleg tudjátok, hogy Stuttgartban mennyi kb. ennek az összköltsége? lakcímbejelentés, adószám-igénylés, Gewerbeschein kiváltás, más esetleges költségek?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #2918 Írta: TomTemplar
TomTemplar válaszolt a következő témában: Németországi adószám megszerzése

Lakcím bejelentés ingyenes, Adószám igénylése ingyenes, vállalkozás alapítás nekem -már nem emlékszem pontosan- Kb. 20 és 30 Euro között volt.

Ami költségesebb az majd a biztosítások lesznek inkább..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • acy
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 2 hónapja #2921 Írta: acy
acy válaszolt a következő témában: Németországi adószám megszerzése

Jól hangzik ez a sok "ingyen" :) Azóta megtudtam egy másik topicból, hogy Berliben pl. 20 EUR a vállalkozói, ingyen van az adókátya, és 6 EUR a lakcímbejelentés.

Amitől tartok, az az egészségügyi ellátás díja. Ha saját vállalkozásba fogok, mikor kell először ilyesmit fizetnem? Hallottam olyat, hogy néhány hónapig lehet csúsztatni. Más meg nem tanácsolja. Mit tudtok erről?

Van még más súlyos költség?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!