Németországi adószám megszerzése

Több
12 éve 1 hónapja #16452 Írta: Ane
Ane válaszolt a következő témában: Németországi adószám megszerzése

Sziasztok!
Én is az adószám kiváltása felől érdeklődnék. Annyiból bonyolult a helyzet, hogy Magyarországon évek óta adószámmal dolgozom, mielőtt kijöttem Németországba, kiváltottam az EU-s számot is, vagyis itt is tudok érvényes számlát kiállítani (ékszereket adok el, mivel otthon állítottam elő, ott adózom, az apeh szerint legalábbis).
Most annyiban változott a helyzet, hogy találtam egy olyan munkahelyet, ahová felvennének, de számlaképesnek kell lennem, ugyanis nem rendszeres munkáról van szó. Valószínűleg erre szerintem már nem érvényes az eu-s adószámom...
Felmerült a freiberufler-téma, meg a munkahelyen mondták, hogy nekik ugyan jó az eu-s számlám, de menjek be a finanzamt-hoz.
A fő problémám, hogy fogalmam nincs, kb milyen bevételre számíthatok egy hónapban (a cég sem tudta megmondani, mennyire lesz rendszeres a munka), így azt sem tudom, milyen várható forgalmat jelentsek le, illetve milyen összegből/mennyit kéne adóznom. A másik gond, hogy továbbra is fogok Magyarországra számlát kiállítani, de nem adózhatok két irányba ugye, tehát vagy a magyar eu-s számomat használom az itteni munkához is, amiből aztán otthon egy csomót fogok forintban adózni, vagy az itteni adószámot, és akkor itt adózom az otthonra eladott cuccaimból is (ami amúgy elég elenyésző összeg).
Az egészségbiztosítással sem vagyok egészen képben, eddig eu-s kártyám van, otthon folyamatosan fizetem a tb-t. Viszont ha váltok, akkor erről igazolást kell kérnem, és itt kell krankenkasse-t fizetnem kötelezőn, nem? Ez kb milyen összeg? Bármit kérdeztem eddig (német ismerősök), nem tudtak segíteni, mert rendes, bejelentett munkahelyük van...
Az utolsó kérdésem pedig, hogy hol találok ehhez értő könyvelőt? :)
Köszi!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36576 Írta: genoveva
genoveva válaszolt a következő témában: Németországi adószám megszerzése

Erre az adószám megszerzésére nincs valami gyorsító eljárás? Állítólag, a könyvelők külön kérvénnyel próbálják megszerezni?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja - 9 éve 10 hónapja #36577 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Németországi adószám megszerzése

Külön kérvényről nem tudok, de arról igen, hogy az adóhivatal telefonos/személyes megkeresés és megfelelő indoklás után kiállítja rövid időn belül, sőt akár telefonban is elárulja...Az előfeltétel azonban, hogy vállalkozó esetén, a "Fragebogen zur steuerlichen Erfassung":


A csatolmány rejtve van a vendégek elől.
Jelentkezz be vagy regisztrálj, hogy láthasd.


ki legyen töltve és le legyen adva az adóhivatalnak, hogy meg tudják állapítani az adó- és áfaelőlegeket, illetve az adószámot ki tudják állítani.

Ez az üzenet csatolt fájlt tartalmaz.
Kérjük, hogy jentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

A következő felhasználók mondtak köszönetet: genoveva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36579 Írta: genoveva
genoveva válaszolt a következő témában: Németországi adószám megszerzése

világos,akkor rászállok a finanzamtra...-nem is reméltem a gyors segítséget:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #37174 Írta: weizol
weizol válaszolt a következő témában: Németországi adószám megszerzése

Sziasztok!

Nemrég UG-t alapítottunk Münchenben. A bejegyzést intéző cégtől azt a tájékoztatást kaptuk, hogy az adószám igénylése felgyorsítható oly módon, ha leendő német partnereinkkel kötött előszerződést/szándéknyilatkozatot is benyújtunk a Finanzamt részére.

Van esetleg ebben valakinek tapasztalata, esetleg ismer olyan szerződésmintát (német nyelvűt) ami az adóhivatal részére elfogadható. Saját szerződésünk természetesen van, és a partnerek is rendelkezésre állnak. Cégünk az építőiparban tevékenykedik (lakásfelújítás, külső és belső munkálatok egyaránt). Segítségeteket előre is köszönöm

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
9 éve 8 hónapja - 9 éve 8 hónapja #37231 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Németországi adószám megszerzése

A bejegyzést intéző cégtől azt a tájékoztatást kaptuk, hogy az adószám igénylése
felgyorsítható oly módon, ha leendő német partnereinkkel kötött előszerződést/
szándéknyilatkozatot is benyújtunk a Finanzamt részére.

Majdnem franko!
Nem hogy meggyorsitod az adoszamot, hanem amikor kersz egy adoszamot
+/- 8 oldalt kell kitöltened es fel kell sorolnod az összes megbizodat es azon WV-gok
masolatat a kervennyel együtt be kell nyujtanod. Ha ilyen nincsen akkor kerdöre
vonnak, hogy akkor most tulajdonkeppen miert is alapitottal egy UG-t.
Mivel önallo ceg UG vagytok, meg az összes gepeket, szerszamokat, autokat
egyebb fel kell sorolni.
Es meg azt is tudomasukra kell hozni, ha SUB-kent dolgoztok miböl vasaroljatok az
anyagot :wait:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!