Németországi adószám megszerzése

  • acy
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 2 hónapja #2940 Írta: acy
acy válaszolt a következő témában: Németországi adószám megszerzése

Nem tudtok valamilyen összefoglaló írást a neten, akár természetesen németül, ahol korrektül le van írva ez a folyamat?

Információmorzsákból nagyon nehéz összeszedni mindent, főleg hogy gyakran egymástól eltérő infók is előfordulnak egy-egy topikban.

Nekem meg 1,5 hét múlva indulnom kéne, és nem látom át a dolgot.

Minden segítséget nagyon köszönök!

Üdv,
acy

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #2953 Írta: Gabo888
Gabo888 válaszolt a következő témában: Németországi adószám megszerzése

Osszefoglalo irast? :laugh: Figyu, en 3 honapig bujtam a netet es minimum 100 helyrol szedtem ossze az informaciokat magyar, nemet es angol nyelvu oldalakrol. Az sem mindegy, hogy melyik tartomanyba keszulsz, nagyok sok dolognak eltero az ugyintezesi modja, helye, dija es feltetele is. A leghasznosabbak a forumok voltak de sajnos minden forumon, tehat nem csak itt vagy egy masik magyar oldalon, eltero informaciokat talalsz. Ennek ellenere azt mondom megerte ennyi idot raszanni mert arrol is egy forumon talaltam informaciot, hogy mas EU orszagokban ledolgozott egy ev utan nem is kell nekem munkavallalasi engedely miatt a kormomet leragnom.
Szoval, ha van ra meg ido keresgelj, olvasgass. Az erdekesebb dolgokra pedig ra kell keresni a Google-ben, igy tovabbi, hivatalos informaciokhoz juthatsz. ;)
Amugy a vallalkozas elinditasa eleg egyszerunek tunt nekem de nem igazan ertem, hogy miert szaladsz elebe vallalkozoival a munkaeropiaci nyitasnak.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • acy
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 2 hónapja #2960 Írta: acy
acy válaszolt a következő témában: Németországi adószám megszerzése

Szia,

maximálisan egyetértek az általad leírtakkal. Kérdésedre válaszolva a vállalkozói kiváltása alternatívaként azért merült fel, mert munkavállalóként sehol sem foglalkoznak velem. A hosszadalmas ügyintézést nem akarják a cégek bevállalni. Ha sikerülne kinti lakcímet intéznem, akkor lehet el tudnék helyezkedni munkavállalóként. Azért az lenne az ideális.

Minden elismerésem, hogy Te egyedül kinyomoztál mindent és bele is vágtál! :) Előttem még járatlan ez az út, de már nagyon szeretnék indulni.

Üdv,
Ági

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #2961 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Németországi adószám megszerzése

Gabo888 írta: Az sem mindegy, hogy melyik tartomanyba keszulsz, nagyok sok dolognak eltero az ugyintezesi modja, helye, dija es feltetele is. A leghasznosabbak a forumok voltak de sajnos minden forumon, tehat nem csak itt vagy egy masik magyar oldalon, eltero informaciokat talalsz.

Ezt sajnos alátámaszthatom, nagy fába vágta a fejszéjét aki szeretne egy komplett ismereteket tartalmazó adatbázist létrehozni. :) Jó hír viszont, hogy Mi közeledünk a végéhez, még néhány hétre van szükségünk és publikáljuk. ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: eras72

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • acy
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 2 hónapja #2962 Írta: acy
acy válaszolt a következő témában: Németországi adószám megszerzése

Ez nagyon jó hír! Mindenképp kérnék hozzáférést! :)

Üdv,
acy

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • angelno1
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 1 hónapja - 13 éve 1 hónapja #3136 Írta: angelno1
angelno1 válaszolt a következő témában: Németországi adószám megszerzése

Sziasztok,
Segítséget szeretnék kérni. Magánvállalkozóként tudtam munkát vállalni én is. Eddig nem kaptam még meg az adószámot, az első levelet melyet kiküldtek, visszaküldtem az adóhivatalnak, most kaptam egy újabbat, melyben különbőző kérdéseket tesznek fel, gondolom az álvállalkozás kiszürése miatt. Könyvelőt keresek éppen,viszont a napokban vissza kell küldenem a papírokat az adóhivatalnak melyet nem szeretnék elrontani, nehogy ne kapjam meg az adószámot. Köszönöm szépen ha tud valaki segíteni aki már ezeken a nehézségeken túl van.
Szép napot!
Angel

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!