Magyar céggel Németországban

Több
11 éve 9 hónapja #21650 Írta: bayer
bayer válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Orvosi kérdésem lenne: engedve au okos fórumtársak tanácsának súlya alatt, van immár gyönyörű új AOK-s fényképes kártyám és biztosításom. Kérdésem: az otthoni gyógyszereket (közte pl. tüdő, Symbicort stb.) hogyasn tudom megkapni? Körzeti orvos, majd beutal és majd egyszer elhiszik, hogy kell ilyen? Kérhetek pl. kivizsgálásokat, szűréseket, amik Mo-n kimaradtak, nincsenek? Minden a körzeti dokitól indul? Elhiszi a magyar szakvéleményeket, vagy újra vizsgáltat mindent szakorvossal? Köszönet!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #21651 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Szia bayer!
Altalaban a haziorvostol indul, de mehetsz egyenesen a szakorvoshoz is, pl szürövizsgalatokra. Ha ki vagy vizsgalva, nem biztos, hogy Symbicortert tüdögyogyaszhoz kell menned, mar csak azert sem, mert oda eleg hosszu az elöjegyzesi idö. Vigyel el mindent otthonrol amit lehet, leleteket pl. Eleg sok kivizsgalas es szüres van, ami ingyenes, bizonyos idöintervallumokban. En csak a sajatomat tudom - börrakszüres egyszer 2 evben 35 ev felett, de AOK plus es Hanseatische elöbb is fizeti, AOK plus 14 evtöl, a masikat nem tudom kapasbol, mert itt eleg ritkan jön ilyen beteg, több evben egyszer, az is altalaban turista.
Ha a leleteid alatamasztjak, valoszinüleg felirjak neked, de lehet, kivizsgalnak. Pl az en haziorvosom nez legzesfunkciot, ,meg csomo egyeb dolgot is. Tudod, mindent csinal az ember amit lehet, meg amit el lehet szamolni, es a betegnek is jobb, ha nem kellö mindenert külön menni.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #25118 Írta: szaboattilaszm
szaboattilaszm válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Szia.

Az lenne a kérdélem hogy van egy magyarországi épitkezési cégem, németországban szeretnék ugy munkát válalni, hogy az emberek után a biztositásokat magyarországon fizessem, magyarországon legyen a könyvelés, de az emberek ne kiküldetésben legyenek, amihez a1 es engedély kell.

A választ elöre is köszönöm :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #25120 Írta: szaboattilaszm
szaboattilaszm válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Vagyis van magyarországon egy éitkezés kft m. Németországban is szeretnék munkát válalni. Utánna nézetm és 4 féleképen lehet:
1 ha megszerzem az a1 ez sngedélyt
2 ha németországban nyitok egy leányválalatot
3 ha németországban nyitok egy önálo fioktelephelyet
4 ha németországban regisztrálok egy kereskedelmi képviseletet

Az lene a 4. et a kereskedelmi képviseletet regisztrálom, megkapom a munkaválalási engedélyt, akkor a kft m magyarországon adozhat e tovább, az emberek fizetését, és biztositását intézhetem e magyarországon. és hogy kell elszámolyak az áfával?

Válaszotokat elöre is köszönöm

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 6 hónapja #25123 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Vagyis magyar epitöipari Kft.
OK.
Termeszetesen ,de ezt mar jo parszor leirtam, dolgozhatsz kint
az embereiddel, ha kapsz egy megbizast egy nemet cegtöl.
De ahhoz, kell egy "Ausnahmebewilligung" a helyi nemet
Handwerkskammertöl, ahol a megbizod szekel.
Ehhez a cegednek be kell hozni egy igazolast a magyar iparkamaratol,
hogy a ceged min. 10 eve ezen a vonalon magyarban dolgozik, amit
hitelesitve le kell forditani nemetre es benyujtani a kerelmi nyomtatvannyal
együtt az itteni Handwerkskammerhez.
Ezutan jöhet az A1.
Termeszetesen ahhoz is jogod van, hogy nyitsz nemetben egy önallo
ceget, es ha ez Hoch-Tiefbau ceg lenne szüksegeltetik egy nemet
Meister (Mester), mert anelkül nem vitelezhetsz itt ki munkat, mert ez nem
Zulassungsfreie Gewerbe. Tehat mesterhez kötött!!!
Kereskedelmi kepviselettel SEMMI SZIN ALATT NEM VITELEZHETSZ KI
EPITÖIPARI MUNKAKAT.
Mi köze a kereskedelemnek az epitöiparhoz??? :angry:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #25126 Írta: szaboattilaszm
szaboattilaszm válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Elöször is köszönöm a válaszod Prosperus.
Végigolvastam a telyes forumot, és minden ere irányulo informáciot a neten, de nem találtam kielégitö választ.
Itt Ludwishafenben a Handwerskammánál azt mondták hogy kell viegyek 1 igazolást arrol, hogy nincs a cégemnek adótartozása, és a magyarországi cégbirosági bejegyzését. És ha akarok engedélyköteles munkát is végezni, akkor alkalmaznom kell egy itteni Meistert. (nem akarok engedélyköteles munkát végezni, regisztráltam a my-hame.de n és naponta 50 nemengedélyköteles munkaajánlatot küld le az emailomra) Ezután az itt kapott engedélyel el kell menjek a Gewerbeanthoz.

Ezek az engedélyek megszerzésével is szükség van az A1 es engedélyre?
Mert van néhány hátránya ennek az engedélynek, mint például, hogy csak 2 évig adják ki, nem lehet egyböl megkapni.. . .
Igy én magyarországn, vagy itt németországban kell adozak a kft után , és az emberek biztositásait hova kell fizetnem?
Az a célom hogy minál egyszerüben tudjam elérni, hogy magyarországon keresztül tudjanak az emberek németországban dolgozni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!