Magyar céggel Németországban

Több
11 éve 6 hónapja #25127 Írta: szaboattilaszm
szaboattilaszm válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

A kereskedelmi képviseletet azért irtam, mert ezt találtam egy dokumentumban: a 3. pontnál van, bemásoltam ide. Ez tünik a legegyszerübbnek. Amugy van egy csomo apro pár napos épitkezési munkaajánlatom, Ludwishafenben ezért szeretnék kijönni.

I. Ha egy magyar székhelyű vállalat Németországban fióktelepet szeretne létesíteni, erre három lehetősége van:
1.) Leányvállalat – egy magyar cég Németországban az anyavállalattól függetlenül önálló leányvállalatot alapíthat, ennek létrehozására és felépítésére az adott társasági formára vonatkozó német törvényi előírások (GmbH-Gesetz, Handelsgesetzbuch) érvényesek. Ügyvéd vagy közjegyző közreműködésével kell bejelenteni a területileg illetékes bírósághoz tartozó cégbíróságon.
2.) Önálló fióktelep (selbständige Zweigniederlassung) – kizárólag önálló kereskedelmi vállalat létesítheti Németországban, nem kereskedelmi cég csak telephely létrehozására jogosult. Az önálló fióktelep nem rendelkezik jogi személyiséggel, a magyarországi vállalat része marad. Az önálló fióktelep önállóan vesz részt az üzleti életben, külön üzleti vagyonnal és önálló cselekvési jogkörrel rendelkező vezetője van, így be kell jelenteni a német cégjegyzékbe (Handelsregister) azon a bíróságon, amelynek illetékességi területéhez a fióktelep tartozik.
3.) Kereskedelmi képviselet/telephely - nem önálló fióktelep (unselbständige Zweigniederlassung/Betriebsstätte) – a magyar cégtől teljesen függő, jogi személyiség nélküli telephelyet, kereskedelmi képviseletet nem kell bejegyeztetni a német cégbíróságon, csupán be kell jelenteni az illetékes iparűzési hatóságnál (Gewerbe- und Orndungsamt), amely kiadja az iparűzési engedélyt (gewerberechtliche Anmeldung)

További kellemes napot :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #27868 Írta: vbela64
vbela64 válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Sziasztok!
Van egy nagy kérdésem, remélem ez egy olyan fórum, ahol közzé tehetem... :)
A lényeg, hogy a feleségem most tavasztól kapott egy orvosi állást Saarlandban egy kis kórházban. Van két gyermekünk (10 és 13 évesek), akiket valószínű sikerül ott iskolába juttatni. Tehát nagyon valószínű, hogy költözünk egy hosszabb időre.
Itt jön a nehezebb kérdés: "velem mi lesz?"
Na most nem az a kérdés, elválunk-e, hanem, hogy én mit tudok ott kezdeni.
Hogy mihez értek?
Itthon nagyméretű építőipari gépek forgalmazó cégnél vagyok/voltam szerviz vezető. Ezek útépítőgépek (hengerek, aszfaltfőzők), kőtörőgépek.
Nem tudom, és nehezen találok arra infót, hogy ilyen területen tudok-e munkát találni. Persze biztos, hogy ott is vannak ilyen gépek, de ez az a munka amit nem a magyarok között keresnek. Sőt azzal is tisztában vagyok, hogy a raglétra alján kell kezdenem.
Idehaza van egy Bt.-m is, melynek a tevékenységi köre a javítás, szaktanács adás.
Lehet-e ott, illetve van-e esély arra, hogy ezt vállalkozásban csináljam?
Ezek igazából a nehéz kérdéseim.
Üdv

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 3 hónapja #27877 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Lehet-e ott, illetve van-e esély arra, hogy ezt vállalkozásban csináljam?
Ezek igazából a nehéz kérdéseim.
Üdv

Hogyne ez is egy keresett szakma!
Az, hogy mint vallalkozo, aho biza kell am a mester vizsga.
Az hogy Servicevezetö az nem sokat mond.
Mi a szakmad, milyen szinten beszeled a nemet nyelvet....ezek a fontosabb
kerdesek, nem az, hogy mit es kit vezettel. :whistle: magyar honban....

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: vbela64

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja - 11 éve 3 hónapja #27878 Írta: mimida
mimida válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Legfontosabb, hogy a cégnek legyen kinn munkája. Elvileg 1 évig német adószám nélkül tevékenykedvetsz a magyar cégeddel (építöiparban kevesebb ideig) Németországban. Ebben az esetben azonban számolnod kell a 15%-os levonással, melyet a Freistellungsbescheinigung hiányában a megrendelö levesz a számláid végösszegéböl. Ha magyar cégednek elöre láthatólag hosszabb ideig lenne megrendelése, érdemes ún. "nichtselbständige Betriebstätte"-t létesíteni Németországban, s megigényelni a német adószámot. Kiküldetéssel foglalkoztathatod a maygar embereidet, Németországban lesz béradó, társasági adó, valamint ipari adó fizetési kötelezettséged. az embereid után a TB járulékot magyarban fizeted. Német oldalon is könyveltetned kell.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: vbela64

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #27891 Írta: Firma
Firma válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

"nichtselbständige Betriebstätte" pl. csak marketing szolgaltatast vegezhet. Ebben az esetben (föleg epitöiparban) te tuti Zweigniederlassung vagy. mar akkor az vagy ha van egy kontenered amiben a szerszamokat tartod. erröl volt tavaly a stuttgarti IHK-ban az elöadas, hogy mi a külöbseg a kettö között....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: vbela64

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #27919 Írta: vbela64
vbela64 válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Köszönöm a válaszaitokat.

Mestervizsgám nincs, a végzettségem okl. gépészmérnök (dipl.ing.). Pár gyártótótól van "oklevelem" (Diplom), hogy náluk elvégeztem a különböző gépekre a szakképzést.

Német nyelvtudásom nem a csúcson. Eladni azért nem tudnának a rabszolgapiacon :), de van mit tanulnom. Főleg a beszédkészségem... de ezt biztos tudjátok.
A feleségem már kezd is dolgozni (talán nem éhbérért), és kezdetben az a kérése, hogy a gyermekek iskolába, sportba szoktatásával, illetve a magyar tananyag oktatásával foglalkozzam. Itt Magyarországon még maradnak magán tanulók és nyáron jövünk haza vizsgázni, hogy az év be legyen fejezve. Párhuzamosan ott máris kezdenek suliban.

A vállalkozásomra valószínű, hogy meg fogom kérni a nemzetközi adószámot, ha van esélyem ott kint valami munkát elvállalni. Alkalmazottam eddig sem volt, ez olyan egyszemélyes Bt. :) elég, ha csak a magam kenyerét keresem meg.

még egyszer kösz a válaszokat, és lehet, hogy teszek fel még ha közben eszembe jut... :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!