Magyar céggel Németországban

Több
12 éve 5 hónapja #9345 Írta: sebi01
Magyar céggel Németországban téma létrehozva sebi01 által

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni az alábbiakkal kapcsolatban:
2012 nyarán tervezzük, hogy családostul (2 felnőtt,1 gyerek) kiköltözünk Németországba.
Jelenleg saját árufuvarozói Kft-ben dolgozunk a férjemmel ( 2 személyes, pici vállalkozás). 1 teherautónk van. Német fuvarbörze oldalról szerzünk munkát, így a férjem hetente járja a Magyar-Német viszonylatot. Mivel tudjuk, hogy kint kereslet van árufuvarozóra, így, a pár éve dédelgetett gondolatot, miszerint kiköltöznénk, szeretnénk megvalósítani.
Utánaolvastam, hogy a Magyarországon bejegyzett vállalkozások kb milyen feltételekkel működhetnek kint, de szeretném tudni, hogy "élesben" valóban ennyire egyszerű e. Pl, ha a férjem tulajdonosa a cégnek, de egyben alkalmazottja is, hogyan kaphat munkavállalási engedélyt, ezzel együtt, hogyan lesz biztosítása/ biztosításunk stb.
Nem egészen tiszta az adózás sem: itt vagy ott kell adózni? A teherautó dolgozhat e magyar rendszámmal ( az autónak minden eu-s engedélye megvan a szállítmányozáshoz)? Jobban járunk, ha honosítjuk a céget? Egyáltalán lehet e, vagy kint kell céget alapítani?
Nagyon szeretnénk meglépni ezt a dolgot, hiszen itthon szinte csak vergődünk, és nem a munka miatt, azt összevadásszuk a börzéről ( javarészt Euro-ban számlázunk, és a német cég időre fizet!), hanem emiatt az esztelen politikai ámokfutás, és ezáltal a létbizonytalanság miatt.

Előre is nagyon köszönöm a segítséget, és persze böngészem a fórumot is szorgalmasan
Zs.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9374 Írta: bayer
bayer válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Én is kérdezek, már valhol feltettem hasonló kérdést, de nem látok választ:
Én itt vagyok pár hónapja. Magyar kft. telephely bejelentést megtaláltam az infókban, hogy ez mennyire jó stb. de semmi konkrét lépés: hova kinek mit kell bejelenteni, hogyan, stb. Vagy ez csak pénzért hozzáférhető infó? Mi az első teendő? és a második? Köszönöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja - 12 éve 5 hónapja #9375 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

bayer írta: de semmi konkrét lépés: hova kinek mit kell bejelenteni, hogyan, stb.

Ne haragudj, milyen konkrét lépésre gondoltál?
"A németországi bejegyeztetés elött meg kell győzödni a
Handwerkskammer (kézműves kamara) elvárásáról, ami a
gyakorlatban annyit jelent, kell-e a Kft-nek mestervizsgával
rendelkező szakembert foglalkoztatnia. Ennek tisztázása,
illetve adott esetben egy a német követelményeknek megfelelő
mester megnevezése után a cég németországi telephelye
szerint illetékes Gewerbeamt-nál bejelenthető a vállalkozás"

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9376 Írta: bayer
bayer válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Szia, konkréten: 1. a kereskedelmi tevékenységhez tudomásom szerint nem kell kamarai igazolás ugye?
2. mit kell, kell-e lefordíttatni hivatalosan a cégpapírok közül?
3. hova kell a magyar cég telephelynyitását bejelenteni, milyen nyomtatványon Németországban és Magyarországon?
ezek jutnak eszembe elsőre...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja - 12 éve 5 hónapja #9377 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

bayer írta: Szia, konkréten: 1. a kereskedelmi tevékenységhez tudomásom szerint nem kell kamarai igazolás ugye?

Nem tudom, itt ellenőrizheted:
www.iranynemetorszag.com/vallalkozas/tev...-nemetorszagban.html

bayer írta: 2. mit kell, kell-e lefordíttatni hivatalosan a cégpapírok közül?

Ezt biztos elmondja majd a cég akit megbízol a cég bejegyzésével.

bayer írta: hova kell a magyar cég telephelynyitását bejelenteni, milyen nyomtatványon Németországban és Magyarországon?

Németországban erről már volt szó, beírtam előbb is :evil: de mégegyszer:
"a cég németországi telephelye szerint illetékes Gewerbeamt-nál bejelenthető a vállalkozás"
Magyarországon pedig úgy tudom január óta társasági szerződés módosítással lehet csak.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bayer

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9378 Írta: bayer
bayer válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Köszönöm, ez segített... :)
Én nem bíznék meg céget, én akarom elintézni... minek ehhez cég? Bemegyek és bejelentem, csak tudnám mi kell hozzá... logikusan gondolom a cégbejegyzés, aláírási címpéldány.
Új kérdés: attól a pillanattól hogy van a magyar kftmnek német telephelye, milyen befizetési kötelezettségeim lesznek? Ugye otthon amint megvan a cég, rögtön fizetni kell csomó mindent ha nincs is bevételed... ugye ezeket fizetem is otthon. Amíg itt nincs bevételem, lesz fizetni valóm? Köszönöm a türelmet :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!