Magyar céggel Németországban

Több
12 éve 1 hónapja #15663 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

bayer írta: Én az vagyok, aki leányvállalatot szeretne.
Mivel kint élek, és 27% Áfával nem szeretnék számlát kiállítani ha tudok19 vagy 6% is, és a fogyasztóknak a fogyasztói árból ez nem kis vonzerőt adna (tartós élelmiszerrel is kereskedünk, fűszerek stb.),

EXPORT-IMPORT NEM ÁFÁS. Az AFA csak belföldre vonatkozik. Ezért igényelheti vissza minden jöttment turista is. A magyar határon visszakapod a 27%-ot a német határon kifizetet a 19%-ot.
Ugynevezett Einfuhrumsatzsteuert kell fizetned ha MO-ro ide hozod. MO-on a kivitel pillanatában eltünik az AFA.
www.zoll.de/DE/Fachthemen/Steuern/Einfuh...satzsteuer_node.html

valamint kellene egy cégautó ezen okokból gondolnám praktikusnak.

Ja, a magyar cégautó törvények kikergetnek ide, az biztos. Hogy megéri e itt a cégre venni vagy privát és a cégnek elszámolni a km-erekkel azt meg kell vizsgálni. Ehhez sem kell ide leányvállalat feltétlenül.

Oké majd a nyereséget hazautaljuk az anyacégnek. Tehát a leányvállalat alapításhoz elé-e a magyar papírokat lefordíttatni?

Elég. De akkor kalkulálj ujra, mert Gewerbesteuer-t wernek rád.
Biztos hogy nem elég ha valakinél raktárhelyet bérelsz?

Más: ha én csak otthon vagyok biztosítva (minimálbér után persze), kell-e itt bármit személyesen fizetnem (szja, tb, akármi adó).
Köszönöm!

Itt semmit. Otthon huzzák majd rád a vizeslepedöt ha kiveszed a nyereséget a minimálbéred mellé.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bayer

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #15665 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

De emberek, ha még olyan alapvetö dolgokkal sem vagytok tisztában mint az AFA / Umsatzsteuer export-import vonzata, akkor nem kellene a Business plant mégis pontosabban átnézni?
Csináltatok egyáltalán ilyet? Tökeigény, cash-flow, adóterv stb.??

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #15676 Írta: bayer
bayer válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Szégyen, de lehet, hogy ez van :( Bár eddig azt, hittem értem, de mindig jobb egy okosabb embert megkérdezni.
Ha csak magyar céggel szerzek egy raktárt, és a neten megvesznek tőlem egy bigyót, akkor magyar számlát állítsak ki 19%-kkal?? Ez nem tűnik okénak. Persze, hogy "Ugynevezett Einfuhrumsatzsteuert kell fizetned ha MO-ro ide hozod. MO-on a kivitel pillanatában eltünik az AFA." Na de kinek kell itt fizetni?? Itt nincs még cég nincs aki fizessen! Ezért akarok egy leányt, hogy legyen. A magyar kiviszi (-27%Áfa le) német leány eladja (19 v 7% Mwstr. rá) De ehhez kell, akihez kiszállíthatnám ide, egy német adószámos cég, ez lenne a leány!
Vagy nem jól értem? Nem akarok én mindenképpen német céget, de amíg nincs kihez exportáljam? EU-s adószámú német cégeknek tudnám küldeni Áfa nélkül, de magánszemélynek nem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #15678 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

bayer írta: Szégyen, de lehet, hogy ez van :( Bár eddig azt, hittem értem, de mindig jobb egy okosabb embert megkérdezni.

Tudom, nehéz a tányéron tulra tekinteni. De gyakorolhatsz. Bemész az AMAZON.com-ba és rendelsz egy mütyürt Nagybritanniábol.
Kapsz egy mütyürt, és egy angol font számlát. A magyar Vám pedig vagy futni hagy, vagy ráveri a 27%-ot. Azn angol AFA-bol semmit se látsz.

Ha csak interneten keresztül akarsz eladni akkor el ne hagyd szép hazádat!
Jön neten a rendelés, visa/mastercard-on a pénz, megy ki a csomag a postán,DHL-en vagy amit akarsz.
Az AFA visszajön mert exportáltál, a vevö meg vagy fizeti vagy nem, ez nem a te dolgod.Kisértékü árunál nem kell fizetnie!!
Ha viszont te viszed ki teherautón az árut, akkor te fizeted a 19%-ot mégpedig mindig, mert mindig a vámszabad mennyiség fölött leszel. Saját magadnak teszel igy be.

Ha csak magyar céggel szerzek egy raktárt, és a neten megvesznek tőlem egy bigyót, akkor magyar számlát állítsak ki 19%-kkal??

Igen. Angol,Német,Magyar nyelvü számlát szép szineset ha lehet és felejtsd el az AFA-t ha külföldre küldöd. Nem a te dolgod. Te visszakapod és amit a vevö fizet az nem a te dolgod.

Ez nem tűnik okénak.

Ez igy logikus.
Nem nézted még az AMAZONt, E-Bayt és más hasonlókat?

Persze, hogy "Ugynevezett Einfuhrumsatzsteuert kell fizetned ha MO-ro ide hozod. MO-on a kivitel pillanatában eltünik az AFA." Na de kinek kell itt fizetni??

A VEVÖNEK. AZ UMSATZSTEUERT A VEGEN MINDIG A VEVÖ FIZETI. Durchlaufende Posten, mond valamit?

Itt nincs még cég nincs aki fizessen! Ezért akarok egy leányt, hogy legyen.

Miért akarsz te fizetni. Lásd feljebb - a vevöidet kárositod. Csak ha helyben Supermarketet nyitsz akkor kell neked importálnod.

A magyar kiviszi (-27%Áfa le) német leány eladja (19 v 7% Mwstr. rá) De ehhez kell, akihez kiszállíthatnám ide, egy német adószámos cég, ez lenne a leány!

Az fizeti aki a csomagot rendelte. Lásd feljebb.

Vagy nem jól értem? Nem akarok én mindenképpen német céget, de amíg nincs kihez exportáljam? EU-s adószámú német cégeknek tudnám küldeni Áfa nélkül, de magánszemélynek nem.

Lásd fent.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #15679 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Attila_BRD írta: Igen. Angol,Német,Magyar nyelvü számlát szép szineset ha lehet és felejtsd el az AFA-t ha külföldre küldöd. Nem a te dolgod. Te visszakapod és amit a vevö fizet az nem a te dolgod.

Ez nem így van. Az Áfa-t minden esetben köteles vagy feltünteni, kivéve ha pl. a vevő megadta az EU adószámát és azt ellenőrizted is online. Ilyen nincs, hogy az nem a Te dolgod. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #15680 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Gergoo írta:

Attila_BRD írta: Igen. Angol,Német,Magyar nyelvü számlát szép szineset ha lehet és felejtsd el az AFA-t ha külföldre küldöd. Nem a te dolgod. Te visszakapod és amit a vevö fizet az nem a te dolgod.

Ez nem így van. Az Áfa-t minden esetben köteles vagy feltünteni, kivéve ha pl. a vevő megadta az EU adószámát és azt ellenőrizted is online. Ilyen nincs, hogy az nem a Te dolgod. :)

Igazad van az EU-n belül. Mea Culpa.
Ha ö tullépi a limitet a vevöinél, amit remélek számára, akkor regisztráltatnia kell Az USt.-ra magát, tehát ö maga szedi be az Einfuhrumsatzsteuert. Lásd törvény:
www.frankfurt-main.ihk.de/recht/steuerre...fschwelle/index.html

Bei Verkäufen innerhalb der EU wird unterschieden zwischen Verkäufen an Privatpersonen und gewerblichem Waren- und Dienstleistungsverkehr zwischen Unternehmern:

■Bei grenzüberschreitenden Verkäufen an Privatpersonen innerhalb der EU gilt das „Ursprungslandprinzip”. EU-Kunden, die in Deutschland Produkte kaufen (ausgenommen neue Kraftfahrzeuge und verbrauchssteuerpflichtige Waren) werden mit deutscher Umsatzsteuer belastet. Eine Inanspruchnahme der Steuerbefreiung für Lieferungen an Privatpersonen ist nur noch bei der Ausfuhr von Gegenständen in Drittstaaten möglich. Dies gilt nicht für den Versandhandel. Überschreiten hier die Lieferungen eines einzigen Lieferanten an Privatpersonen in einem anderen EU-Mitgliedsstaat die für dieses Land festgesetzte Lieferschwelle (Dokument-Nr. 16022), so muss sich der Lieferer in dem anderen EU-Staat umsatzsteuerlich registrieren lassen und in seinen Versandhandelsrechnungen den Steuersatz des anderen EU-Mitgliedsstaates angeben.
■Im grenzüberschreitenden gewerblichen Waren- und Dienstleistungsverkehr zwischen Unternehmern gilt weiterhin das „Bestimmungslandprinzip”. Lieferungen eines deutschen Unternehmers an einen Unternehmer in einem anderen EU-Mitgliedsstaat sind von der deutschen Umsatzsteuer befreit. Für den empfangenden Unternehmer fällt die in seinem Land geltende Umsatzsteuer (sog. Erwerbssteuer) an. In der Rechnung müssen die Umsatzsteuer-Identifikationsnummer (Dokument-Nr. 5209) des leistenden und des empfangenden Unternehmers angegeben werden. Der Vorsteuerabzug ergibt sich wie bisher nach den jeweils geltenden steuerlichen Regelungen. Die Lieferung von Waren eines deutschen Unternehmers in einen anderen EU-Mitgliedsstaat wird damit vollständig von deutscher Umsatzsteuer entlastet. Ist der deutsche Unternehmer beispielsweise Empfänger einer Lieferung aus einem anderen EU-Land, so muss er die Umsatzsteuer auf diesen innergemeinschaftlichen Erwerb in seiner Umsatzsteuer-Voranmeldung gesondert ausweisen und abführen; er darf den Betrag jedoch gleichzeitig gesondert als Vorsteuer geltend machen, d.h. verrechnen, wenn er vorsteuerabzugsberechtigt ist.


www.hk24.de/recht_und_fair_play/steuerre...xistenzgruender.html

Neki egy Umsatzsteuernummert kell beszereznie, nem céget. Akkor ráirhatja a 19%-ot amit itt németben kell leszállitania. A magyar 27%-ot meg visszakapja mert exportált.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bayer

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!