Magyar céggel Németországban

Több
12 éve 2 hónapja #15681 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Gergoo írta: Ilyen nincs, hogy az nem a Te dolgod. :)

Hogyne lenne. Az EU-ban a limit alatt és eu-n kivül generell. Még sose rendeltél a svájcbol vagy USA-bol?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #15682 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Ennek mi köze az EU országok számlázásához vagy ahhoz, hogy Áfa van, tetszik, nem tetszik? :unsure:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #15683 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Gergoo írta: Ennek mi köze az EU országok számlázásához vagy ahhoz, hogy Áfa van, tetszik, nem tetszik? :unsure:

Kollega meg akarja sporolni a 27-19 = 8% különbözetet. Ezért gondolkozik azon hogy egy 500 euroért céget csinál németországban. Ehhez jön még évi 1700 Euro Steuerberater, Gewerbesteuer, Irodabérlet, IHK Tagság, Kontoführungskosten, esetleg raktár, meg millio apróság ami majd még kiderül. Egy cég fenntartása évi 5000 Euro körül van ha nem csinál sok mindent. Erre attol a perctöl nincs szüksége ha az exportja meghaladja a 100.000 Eurot. Nyerni csak akkor tud az üzletzen ha pont 80-100.000 között tartja a forgalmat. Minél kisebb a forgalom annál többet veszit.
Ha kiszámoljuk akkor a nyereség a 8% különbözeten legjobb esetben a Nullához közelit, a munka mennyisége viszont minimum megduplázódik.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #15684 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Ezt értem, azt még továbbra sem, hogy a kötelezően felszámítandó Áfa-nak (illetve a kivételek), hogy passzolnak még mindig a "Nem a Te dolgodhoz" a Svájcot, USA-t nem is említem. :unsure:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #15685 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Gergoo írta: Ezt értem, azt még továbbra sem, hogy a kötelezően felszámítandó Áfa-nak (illetve a kivételek), hogy passzolnak még mindig a "Nem a Te dolgodhoz" a Svájcot, USA-t nem is említem. :unsure:

Irtam már hogy tévedtem.
Kollégának igaza volt a privátfogyasztóknál, azzal a kiegészitéssel, hogy németország felé 100.000-nél fordul az adóhivatal.
EU-n kivül ilyen nincs. Ha onnan kapsz csomagot akkor a vám vagy hagyja futni, vagy ráveri az összeget. Minek alapján, az még nem derült ki. Kaptam már 20$-os cuccot megvámolva és utána a 300$-os foto-objektiv simán adómentesen megjött. Forditva jobban zavart volna:D

Az ö 27-19 =8 számitásában nincs is hiba, csak az ezáltal felmerülö fix költségeket felejtette ki.
Nem tudom mit árul, de ha két cégen vezeti át akkor 80 ezer forgalom alatt ráfizet, azaz az elsö 1-2 évben holtbiztos. A transportköltségeket még én is elfelejtettem, mert németböl feladni nem annyival olcsobb hogy megérje fuvaroztatni. Ha meg saját autoval megy akkor a) annak is van költsége b) az üzlet akkor oly kicsi, hogy nem is nagyon éri meg. Legfeljebb ha gyémánttal kereskedik.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #15688 Írta: bayer
bayer válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Igazából a 27-7%=20% különbözetet is szeretném megspórolni, a költségekről: kicsit kevesebbet számoltam, saját lakásban irodával, van raktáram is a házban.. Ha kirendelem magam a magyar cégtől ide ügyvezetőnek, akkor biztosítást sem kell külön.80000 alatt mi a probléma? Ha a te számolásod veszem: 5000 cégköltség, 50000 eu-s bevétel-25000 beszerzés (szállítás-raktár stb.): adózás előtt 25000. Csak marad valami aprópénz.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!