Magyar céggel Németországban

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 2 hónapja - 12 éve 2 hónapja #16256 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Szia Melinda!
Kérdezd meg őt, ő tudni fogja a választ.
Egy büfékocsiból árulja Rastatt legjobb lángosát: :laugh:
www.langos-koenig.de
Kérdezd meg email-ben, neki hova kellett anno fordulnia, a szükséges papírok elintézéséhez!
Vagy tel-on is elérhetők, ez a Facebook-on megtalálható!
Ha sikerül, gyertek Karlsruhéba is! ;)
Üdv. Maya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • tomika77
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hónapja - 12 éve 1 hónapja #16426 Írta: tomika77
tomika77 válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Én egy Magyar Kft-vel szeretnék Németországban a húsipar területén munkát vállalni.
Ahhogy itt olvasom a kérdéseket és a válaszokat,abból az derül ki,hogy ezt Németországban a hatóságok felé be sem kell jelenteni.vagyis ha Magyar Kft-vel Német cégtől vállalok munkát kiküldetés keretében akkor Magyarországon kitöltöm az A1 es nyomtatványt amit az OEP ad ki,bejelentem a Magyar Kft be az embereket,megkötöm a szerződést a német partnerrel,bérlek lakást az embereknek,és oda küldök 20 embert,hogy végezzék el a munkát!Magyarországon adózok a munkából származó jövedelem után,Magyarországon fizetem az emberek minimálbérét,és a minimálbér utánni járulékokat+az eurót is utalhatom Magyar devizaszámlára.ugye?Tehát akkor Németországban be sem kell jelentenem az embereket semmilyen hivatalba?persze a lakásbejelentőn felül?!Gondolok az Arbeitsamt ra,a finanzamtra,stb.Mert amikor én is anno igy magyar céggel dolgoztam Németországban akkor minden év májusában kaptam egy lonsteuer kártyát amivel vissza tudtam igényelni x összeget a Németországban befizetett adóból.de akkor ezt az adót hová,milyen modon fizetik be Németországban a Magyar cégek?
Üdvözlettel:Tamás.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16450 Írta: Berlin_Go
Berlin_Go válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Attila, nagyon köszönöm, sokat segítesz!

A Technikernek van Existenzgründer programmja. Ha megkapod ugy olcsobb lesz.


állítólag ha 1 hónapra munkanélkülinek mennék - de azt nem lehet, mert itthonról jövök... - lehetne Existenzgründunszuschuß-t kérni, kb. 1 000 E/hó, csak azért, mert freiberuflich leszek. Az egyik születésházban ezt mondták. A másikban GbH-s rendszerben dolgoznak...
de még utána nézek, megkérdezem a bábaegyesületet! Köszi a tippet!

Ha nyugdijat akarsz akkor ajánlom az adóspóroló direktversicherungot. Ott lehet negyedévente vagy akár évente fizetni, Nem kell minden honapban azonnal nyögni.(De nem szabad elfelejteni sem)


Van itthoni önkéntes nyugdíjpénztáram, svájci intézetnél. Vajon ezt elfogadják? (Mondjuk itthoni trükkös, életbiztosítás nyugdíjjal kiegészítve) Itt évente fizetek, de tudok előtakarékoskodni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16977 Írta: twister
twister válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Üdvözöllek Attila !
Kérhetném a tanácsodat ? Szokásos történet. Magyar Kft-vel Németországban kiküldetésben munkát vállalunk. Olyan akadályba ütköztem amit sehogyan nem tudok megoldani. Építőipar. Vannak szabályozott és nem szabályozott tevékenységek. Burkolást szabadon vállalhatunk nem kell bejelenteni. De a hőszigetelés már szabályozott tevékenység, ezért feltételhez kötik annak elvégzését. Na itt van a gubanc. Magyar cégünk egy éves. Tulajdonos, ügyvezetője magasépítési technikus, regisztrált felelős műszaki vezető. Ezzel a céggel és vezetőjével nem végezhetünk hőszigetelést ! A hivatal feltétele a következő. A cégünknek két évnél régebbinek kellene lenni vagy kérjünk igazolást a magyar hatóságtól, hogy a hőszigetelés hazánkban is szabályozott tevékenység. De hát, nem az ! Bárki végezheti képesítés nélkül. Az (ekvivalencia ) oktatási hivatalban utána jártunk, a technikusi bizonyítvánnyal nem szigetelhetünk. Mi a megoldás ? Most akkor szabadon vállalhatunk munkát vagy nem ? Azt nem említettem, minden egyéb követelménynek megfelel a cégünk. A munka meg ott vár és szép lassan lecsúszunk róla.
Előre is köszönöm: twister

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16978 Írta: twister
twister válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Szia bencuska !
a cégednek nem kell 6 hónapnál régebbinek lenni, viszont az A1 igazolást akkor kapod meg, ha idehaza is bevételed van és alkalmazottak dolgoznak. Ez 25 %-os arányt jelent. Ezt szerződéssel kell igazolni, ami tartalmazza a határidőt és a bevétel összegét.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16982 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Három lehetöség van. Az egyik, hogy itt keritesz egy Meistert akit proforma foglalkoztatsz, tehát aki aláirja a papirokat. Ez sajna pénzbe kerül.
A másik, hogy keritesz egy két évnél régebbi céget MO-on.
A harmadik, hogy keritesz MO-on egy épitömérnököt aki szigetelhet és hajlandó nevét adni.
Szerintem semmilyen törvény nincs arra amivel piszkálnak benneteket, de sajna mire ezt kiveritek belölük a cég elérte a 2 évet. (Ez valoszinüleg azért van hogy a németek ne csináljanak ad hoc cégeket a szomszédban)

Azért van ellentmondás is az irásodban.
1: a höszigetelés MO-on nem szabályzott
2: technikus nem szigetelhet - egyébként bárki csinálhatja képesités nélkül - he?
Na akkor melyik az igaz? Van szabály vagy nincs ?

>"Most akkor szabadon vállalhatunk munkát vagy nem ?":
szabadon vállalhatsz egy év mulva. Ugy ahogy a hivatalban elmagyarázták.
addig meg kell kerülni a dolgot.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: twister

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!