Magyar céggel Németországban

  • bencuska
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hónapja #16120 Írta: bencuska
bencuska válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Kedves Posperus.
Köszönöm a válaszod.Bár szerintem nem érteted a kérdésem. Arra lettem volna kiváncsi mennyire figyeli a magyar hatoság az A1 engedely megadasanal a 6 hónapos .jelentösgazdasagi tevekenyseget? Nekem nincs 6eves o adobevallásom.Ki fejtenéd hogy értedted itt is várnak az öngyilkosokra?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16175 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Berlin_Go írta: Sziasztok!
Új vagyok!
Szerencsére jól beszélek németül. Múlt héten voltam Berlinben interjúzni, és mehetek dolgozni intézményen kívüli szülésznőként, születésházba. (freiberufliche Hebamme, in einem Geburtshaus). Úgy néz ki, 2 évre mennénk, én, az Ember és a 3 gyerök. Bár még vannak itt tervvariációk...
A nagy kérdés, hogy erre a munkára nem vesznek fel alkalmazottat, mert itt mindenki freiberuflich - azaz abból él, amit az általa nyújtott ellátások után a biztosítás fizet neki, és ő maga fizeti a Berufshaftpflichtet, és még azt a pénzt, amit a születésház kér tőle azért, hogy ott dolgozik.

Ami azt jelenti, hogy elég nagy rizikoba vágsz bele.
A szülészház, a Haftpflicht,a Krankenversicherung és megélhetési költségeid fixek, a jövedelmed viszon nem biztos. Csak ugy gyere ha egy negyedévet ki tudsz magadnak fizetni. Még hogy ha sikerül számláznod, akkor sem biztos hogy idöben megkapod.

Kérdés me´g hogy mit csinálsz és mit kell bebiztositani. Ha szülést is csinálsz drága a biztositás, ha nem csinálsz kevés a jövedelmed.

Da am 1. Juli die Beiträge für die Berufshaftpflichtversicherungen von Hebammen stark angehoben werden, überlegen sich viele selbstständige Hebammen, keine Hausgeburten mehr anzubieten. Grund für die Anhebung sind hohe Schadenersatzforderungen bei Kindern, die durch Geburtsfehler behindert sind.
Zwei Prozent der werdenden Eltern entscheiden sich, ihr Kind zu Hause zu bekommen. Viele Hebammen führen Hausgeburten "mit Herzblut" durch, doch bei dem neuen Beitragssatz von 3.700 Euro und 537 Euro Gehalt für eine Hausgeburt, muss eine Hebamme sieben der Geburten für die Versicherung machen.
Eine Hausgeburt ist für eine Hebamme eine enorme zeitaufwendige Arbeit, da diese sich Stunden hinziehen kann. Die Hebammen hoffen jetzt auf eine Entscheidung der Politik, wie zum Beispiel eine Lohnerhöhung, die die Versicherungsausgaben ausgleicht, oder eine Deckelung der hohen Beiträge.

Akkor nekünk is itthon lenne érdemes egy KFT-t létrehozni, akkor is, ha 2 évre kiköltözünk? Vagy az, hogy freiberuflich, mit jelent?

Freiberufler = Szabad foglalkozásu csak kevés vállalkozó lehet. Epítész, Müvész vagy éppen Szülész.
Ehhez csak a Finanzamthoz kell bemenni és egy adószámot kérni. Bizonyos éves összeg alatt Umsatzsteuerfrei is vagy. Nem kell Gewerbrsteuert fizetni és nek kell IHK tagnak lenni.

(És ha igen, akkor érdemes a magyar önfoglalkoztatóvá válást segítő támogatást igénybe venni, ami 5 vagy 6 hónapon keresztül 93 000 Ft, ami nagyjából a járulékokat fedezi?)
Kedves Attila, nagyon tájékozott vagy, tudsz nekem is segíteni?

Ez igy nem megy. Freiberufler helyben dolgozik, helyben adózik. Egészségügy egyébként is más tészta mint az épitkezés vagy fröccsöntés.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16189 Írta: Berlin_Go
Berlin_Go válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Attila, köszönöm a gyors válaszodat!

Tudom, hogy megemelkedett a biztosítási díj, és azt is, hogy sokan ezért abbahagyták.
Nyilván nem csak szüléshez megyek, hanem elő- és utógondozást is fogok csinálni, és másodbábaként is fogok dolgozni, az szülések után 13,6/16.9 E óradíj (4-7 óra/alkalom).
Az egyik helyen azt mondták, hogy igazából ők felosztották a "Rufbereitschaftot" - ez egy olyan pénz, amit nem a biztosító fizet, hanem a kismama - és nem is konkrétan a szülés után fizetnek, hanem a műszakok után, hogy ne kelljen a 3. szülést bevarázsolni a műszakjába abban a hónapban.
Arra én is gondoltam, hogy akkora tőkével kell elindulni, hogy az első negyed év rendben legyen.

A költségeim:
Berufshaftpflicht
"Miete" für das Geburtshaus
Hebrech program díja (230 E)+havidíja
Hebammenverein tagsági díj

Ezek vajon mennyik lesznek:
szja
tb
nyugdíj

Milyen költség van még, ami nem jutott eszembe?

(Persze, a megélhetésiek: lakás, kaja, közlekedés, stb.)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16194 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Berlin_Go írta: Attila, köszönöm a gyors válaszodat!

Tudom, hogy megemelkedett a biztosítási díj, és azt is, hogy sokan ezért abbahagyták.
Nyilván nem csak szüléshez megyek, hanem elő- és utógondozást is fogok csinálni, és másodbábaként is fogok dolgozni, az szülések után 13,6/16.9 E óradíj (4-7 óra/alkalom).
Az egyik helyen azt mondták, hogy igazából ők felosztották a "Rufbereitschaftot" - ez egy olyan pénz, amit nem a biztosító fizet, hanem a kismama - és nem is konkrétan a szülés után fizetnek, hanem a műszakok után, hogy ne kelljen a 3. szülést bevarázsolni a műszakjába abban a hónapban.
Arra én is gondoltam, hogy akkora tőkével kell elindulni, hogy az első negyed év rendben legyen.

Jo ha tudod hol a szük keresztmetszet.

A költségeim:
Berufshaftpflicht
"Miete" für das Geburtshaus
Hebrech program díja (230 E)+havidíja
Hebammenverein tagsági díj

Ezt neked kell tudni, én se nem szültem, se bába nem voltam még eddig :P

Ezek vajon mennyik lesznek:
szja
tb
nyugdíj

NULLA. Egy Freiberufler maga gondoskodik mindenröl.
Az egyetlen ami kötelezö a betegbiztositás. Ez egy minimumon felül a keresetedtöl függ.
www.tk.de/tk/jetzt-zur-tk/selbststaendige/118516
294 - 593 közt. kerül. A Krankengeld nem hülyeség, Csak egy par doboz cigi ára havonta, de ha 43 napnál vagy tovább beteg vagy korházba kerülsz, valamennyire biztosit..

A Technikernek van Existenzgründer programmja. Ha megkapod ugy olcsobb lesz.
www.tk.de/tk/bei-der-tk-versichert/selbs...stenzgruender/346540

Ha nyugdijat akarsz akkor ajánlom az adóspóroló direktversicherungot. Ott lehet negyedévente vagy akár évente fizetni, Nem kell minden honapban azonnal nyögni.(Den nem szabad elfelejteni sem)
Például: www.zurich.de/versicherung/firmenkunden/...rung-arbeitgeber.htm
Itt a végén meggondolhatod, hogy egyben kell e a pénz vagy nyugdijnak fizessék.

Milyen költség van még, ami nem jutott eszembe?
(Persze, a megélhetésiek: lakás, kaja, közlekedés, stb.)

Murphy szerint a legdrágább és megkerülhetetlen költségre nem gondoltál. :evil:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Berlin_Go

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • melcsybeby
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hónapja - 12 éve 1 hónapja #16241 Írta: melcsybeby
melcsybeby válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

A párommal a közeljövőben szeretnénk vállalkozni Magyarországon, Ausztria és Németország,Németországon belül Stuttgart és környékén szeretnénk árusítani.Amivel szeretnénk foglalkozni az az hogy Magyarországon házilag készített füstölt termékeket(kolbász,szalámi, fagyasztott hurka)és ezeket a termékeket szeretnénk árusítani hűtőkocsival kiszállítva.Az árusítás hogy milyen formába történne az még nincs eldöntve, de több ötletünk is van. Gondolkozunk piacon,hűtőkocsiból vagy meg keresnénk német kisboltokat akiket érdekelhet a mi termékünk.A kérdésem az az lenne hogy milyen papírok szükségesek ehhez a tevékenységhez Németországba.Tisztelettel köszönök minden segítséget.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16254 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

melcsybeby írta: A párommal a közeljövőben szeretnénk vállalkozni Magyarországon, Ausztria és Németország,Németországon belül Stuttgart és környékén szeretnénk árusítani.Amivel szeretnénk foglalkozni az az hogy Magyarországon házilag készített füstölt termékeket(kolbász,szalámi, fagyasztott hurka)és ezeket a termékeket szeretnénk árusítani hűtőkocsival kiszállítva.Az árusítás hogy milyen formába történne az még nincs eldöntve, de több ötletünk is van. Gondolkozunk piacon,hűtőkocsiból vagy meg keresnénk német kisboltokat akiket érdekelhet a mi termékünk.A kérdésem az az lenne hogy milyen papírok szükségesek ehhez a tevékenységhez Németországba.Tisztelettel köszönök minden segítséget.

Magához az exporthoz abszolut semmi. A vámhivatalokat kell látogatni és a szükséges papirokat töltögetni. (akkor is ha nincs "vám" mert forgalmi adók azért vannak.
Ami gondolkodóba ejt az az áru.
Élelmiszer az húzós dolog.. A saj´ßat gyártmányu még inkább.Többszáz oldalas törvénykönyv van rá.
Kimutathatónak kell lenni honnan jött, mi van benne, meddig áll el, ki készitette, hogy néz ki a hütölánc. etc.

Es gelten die Bestimmungen des Lebensmittel-, Bedarfsgegenstände- und Futtermittelgesetzbuches (LFGB) und die daraus hervorgehenden Verordnungen. Insbesondere könnte die Lebensmittelkennzeichnungsverordnung (LMKV) interessant sein. Empfehlenswert wäre vielleicht, die in deiner Gegend zuständige Behörde der staatlichen Lebensmittelüberwachung (Lebensmittelaufsicht, Gesundheitsamt...) aufzusuchen. Oft gibt es dort einen Leitfaden o. ä. für Gewerbetreibende im Lebensmittelsektor.

Szoval mielött az egészet elkobozzák és szemétégetöbe kerül, bemennék egy közepes város (100000-300000 lakos) Gesundheitsamt-jára és kérdezösködnék. (Nagyvárosban nem érnek rád, faluban nem tudnak semmit)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: melcsybeby

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!