Magyar céggel Németországban

Több
12 éve 1 hónapja #15650 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

telekiera írta: Jo reggelt kivánok
köszönöm a választ .Az egyik német munka ado csak provizió ellenében akar embereket. ő adozik ő biztositaná ő vele kötik az emerek a szerzödest .Nekünk amiért lesznek magyar munkásai próviziót fizetne.

Ez sima "Vermittlung" , ehhez még németországba se kell jönnötök.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #15653 Írta: bayer
bayer válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Köszönettel: ha a keresőbe beírom a "közjegyző" szót 15 találat jön abból az első 6 ebből a fórumból, költségekről semmi. Mit csinálok rosszul?
?Másik: tehát nem cég kell hozzá, hanem közjegyző... ezt így értem. Mivel nekem magyarul minden cégpapír megvan, elég ha lefordíttatom, beviszem a közjegyzőhöz?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #15654 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

bayer írta: Köszönettel: ha a keresőbe beírom a "közjegyző" szót 15 találat jön abból az első 6 ebből a fórumból, költségekről semmi. Mit csinálok rosszul?
?Másik: tehát nem cég kell hozzá, hanem közjegyző... ezt így értem. Mivel nekem magyarul minden cégpapír megvan, elég ha lefordíttatom, beviszem a közjegyzőhöz?

Ezt hol olvastad?
Amig nem alapitasz német céget addig semmi közöd a közjegyzöhöz.
Mégegyszer:
Minden EU cég alanyi jogon dolgozik bármely EU államban megrendelésen. Se telephely, se leányvállalat se közjegyzö nem kell ehhez.
Kitzárolag a formaságokra kell ügyelni, a számláknak és levélpapiroknak vannak kötelezö adataik.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #15656 Írta: bayer
bayer válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Én az vagyok, aki leányvállalatot szeretne.
Mivel kint élek, és 27% Áfával nem szeretnék számlát kiállítani ha tudok19 vagy 6% is, és a fogyasztóknak a fogyasztói árból ez nem kis vonzerőt adna (tartós élelmiszerrel is kereskedünk, fűszerek stb.), valamint kellene egy cégautó ezen okokból gondolnám praktikusnak. Oké majd a nyereséget hazautaljuk az anyacégnek. Tehát a leányvállalat alapításhoz elé-e a magyar papírokat lefordíttatni?
Más: ha én csak otthon vagyok biztosítva (minimálbér után persze), kell-e itt bármit személyesen fizetnem (szja, tb, akármi adó).
Köszönöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #15657 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Ha megvan a német cég EU adószáma simán eltekinthetsz a 27% Áfa-tól. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #15658 Írta: bayer
bayer válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Ezért kell a német cég, ezt mondom, de most még csak a magyar kft van EU-s adószámmal.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!