Magyar céggel Németországban

Több
12 éve 1 hónapja #15821 Írta: bayer
bayer válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Összesen volt 127 euró az érték, a darabszám pedig kb. 20 volt változó értékben. (Sok kicsi sokra megy, főleg jó haszonkulccsal.) A komplett tervezési folyamatot végigviszem természetesen, ezek az infók hiányoztak, azért is kérdeztem. Köszönöm mindenki ötleteit és segítségét!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • ilditamas
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hónapja - 12 éve 1 hónapja #16047 Írta: ilditamas
ilditamas válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Üdv mindenkinek!
Sógorom egyéni vállalkozó, bejelentett alkalmazottakkal. Most Németországba mennek dolgozni. A kérdésem az, hogy lehetséges-e, hogy ne itthon, hanem Németországban fizessék a tb-járulékot, betegbiztosítást.
A válaszokat előre is köszönöm.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16053 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

ilditamas írta: Üdv mindenkinek!
Sógorom egyéni vállalkozó, bejelentett alkalmazottakkal. Most Németországba mennek dolgozni. A kérdésem az, hogy lehetséges-e, hogy ne itthon, hanem Németországban fizessék a tb-járulékot, betegbiztosítást.
A válaszokat előre is köszönöm.

Persze. Ugy kell szerzödni és bejelenteni. Kicsit drágább sokkal komplikáltabb de müködik.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • bencuska
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hónapja - 12 éve 1 hónapja #16071 Írta: bencuska
bencuska válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Sziasztok azt szeretném kérdezi.van egy kft -ém Magyarországon de mar több mint féleve csak 0 adobevalásunk van sajnos. Én most már itt élek Németországban, itt dolgozom .Szeretnek a kft -vel itt munkát vállalni ugy kb 10 -15 emberrel munkát vállalni .Az emberek kiküldetésben lennének.ehhez visszont az A1 engedély szükséges.Amit a kft-nek kell meg kerni azt szeretném megtudni mennyire nézek utana mármint a 6 hónapos jelentöstevékenységnek Magyarországon ?Kérek mindenkit aki tud erröl valamit irjon.Köszönöm Tovabbi szép napot kivánok.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja - 12 éve 1 hónapja #16079 Írta: Berlin_Go
Berlin_Go válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Sziasztok!

Új vagyok!
Szerencsére jól beszélek németül. Múlt héten voltam Berlinben interjúzni, és mehetek dolgozni intézményen kívüli szülésznőként, születésházba. (freiberufliche Hebamme, in einem Geburtshaus). Úgy néz ki, 2 évre mennénk, én, az Ember és a 3 gyerök. Bár még vannak itt tervvariációk...
A nagy kérdés, hogy erre a munkára nem vesznek fel alkalmazottat, mert itt mindenki freiberuflich - azaz abból él, amit az általa nyújtott ellátások után a biztosítás fizet neki, és ő maga fizeti a Berufshaftpflichtet, és még azt a pénzt, amit a születésház kér tőle azért, hogy ott dolgozik.
Akkor nekünk is itthon lenne érdemes egy KFT-t létrehozni, akkor is, ha 2 évre kiköltözünk? Vagy az, hogy freiberuflich, mit jelent?
(És ha igen, akkor érdemes a magyar önfoglalkoztatóvá válást segítő támogatást igénybe venni, ami 5 vagy 6 hónapon keresztül 93 000 Ft, ami nagyjából a járulékokat fedezi?)
Kedves Attila, nagyon tájékozott vagy, tudsz nekem is segíteni?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
12 éve 1 hónapja #16099 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Bencuska draga.
Hogyne lehetne!
Itt is varnak az öngyilkosokra!
Te itt munkat vallalni 10-15 emberrel, magyarban vannak bejelentve akkor nem is fizetheted itt a jarulekokat, mert az emberek magyar munkavallalok!
Itt csak akkor fizetheted es fizetned kell, ha egy nemet ceged van es ott vannak az emberek mint munkavallalok bejelentve.
Mire te megkapod az A1-es engedelyt addig atadjak a megbizast egy masik alvallalkozonak.
Ez nem olyan egyszerü ahogy te elkepzeled.
Ha ilyen egyszerü lenne akkor nem is dolgozna mas nemetben csak a magyarok.
A magas es a mely epitöipart azt felejtsd is el, mert ahhoz olyan szabalyok vannak kötve ami rad nem jellemzö, ha 6 eve 0-as adobevallasod volt.
Null Chance.
Träum schön weiter.!!!

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!