Magyar céggel Németországban

Több
12 éve 5 hónapja #9379 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

bayer írta: Én nem bíznék meg céget, én akarom elintézni... minek ehhez cég?

Németországban, hasonlóan Magyarországhoz követelmény a társasági szerződés ügyvédi illetve közjegyzői ellenjegyeztetése. Ezért kell hozzá cég illetve ügyvédi iroda.
Költségekről pedig órákig olvashatsz a fórumon, használd a keresőt ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9405 Írta: sebi01
sebi01 válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Hú, köszönöm a hozzászólásokat és bayern helyettem feltett kérdéseit.. :cheer:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja - 12 éve 3 hónapja #12755 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

eva1120 írta: Egyépként azért kérdeztem mert nekünk van egy magyar cégünk és az ügyvéd is úgy tájékozatott minket ,hogy kint kollektívszerződések álltal határozzák meg ,hogy egy magyar cég mire jelentse be a munkásait kint.


Szia Eva1120,

Félreértettem a kérdésedet, ezért ne haragudj.

Javaslom keress kint egy Steuerberater -t, mondd el, pontosan mit szeretnétek ( Pl. Mo-i cég de No-ban bejelentett alkalmazottak ) és a Steuerberater megmondja, hogy és mit kell csinálni. Megmondja kell-e kollektív szerződés vagy sem. Sajnos egy ügyvéd, még ha tájékozott is, nem tudja teljes mélységében a dolgokat, hiszen nem az a szakmája.

Saját cégem van Mo-on, én pár hónapja felvettem egy Steuerbraterrel kint a kapcsolatot és azt mondta, lényegesebben kedvezőbb a cég számára, ha az első időben Magyarországon marad, semmint, ha átkerül Németországban. Ez számomra azt jelenti, hogy addig, amíg a cégemnek nem lesz hosszú távú és biztos szerződése Német cégekkel, melyek fizetnek is, addig nincs értelme No-i telephelyre vagy székhelyre áttennem a céget és oda bejelentkezni. Nyilván az a cél, hogy ez mielőbb megvalósulhasson, de egy stabil alapok nélküli azonnali váltást nem él túl egy cég sem. Azonban az én német szakértőm semmilyen kollektív szerződésről nem beszélt, még akkor sem, mikor átbeszéltük azt, hogy a céget átjelentem Németországba és megszüntetem a Mo-i székhelyet/telephelyet.

"Egyépként azért kérdeztem mert nekünk van egy magyar cégünk és az ügyvéd is úgy tájékozatott minket ,hogy kint kollektívszerződések álltal határozzák meg ,hogy egy magyar cég mire jelentse be a munkásait kint. "

Ha a cég magyarországi alapítású, magyar székhellyel akkor a Mo-i szabályok szerint adózik a cég és a magyar szabályok szerint kell bejelentsd az alkalmazottakat, akik kint kiküldetésben fognak dolgozni, de itthon kapják a bérüket és itthon is adóznak. ( ez csak a váz, egyéb megállapodások is lehetségesek, pl. + napi 2-3 € ellátmány stb-stb. )
Ha a cég magyarországi alapítású, de nincs magyar székhelye, mert átjelentetted No-ba ( a cégbíróságon bejelentetted, hogy cég székhelye pl. Stuttgart), akkor a német szabályok szerint adózik a cég és a német szabályok szerint adóznak a munkavállalók.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: eva1120

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13848 Írta: genoveva
genoveva válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Bocs,a tájékozatlanságért, de melyik a kedvezőbb, a munkások utáni n.o.-i vagy itthoni adó és járulékfizetés ?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja - 12 éve 2 hónapja #14853 Írta: twister
twister válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Sziasztok ! Magyar Kft-vel szeretnénk Németországban munkát vállalni. Kell-e regisztrálni a céget
külföldön, mielőtt szerződést kötünk ? Ha, igen hogyan tehetem ? Személyesen vagy online-n ?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14866 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

twister írta: Sziasztok ! Magyar Kft-vel szeretnénk Németországban munkát vállalni. Kell-e regisztrálni a céget
külföldön, mielőtt szerződést kötünk ? Ha, igen hogyan tehetem ? Személyesen vagy online-n ?

Nem. Az EU-ban minden cég ott vállal munkát ahol akar vagy kap.
Regisztrálni csak telephelyet lehet, azzal pedig meghivtad az adóhatóságot vacsorázni.
Német bankszámlát is kaphatsz minden helyi regisztrácio nélkül, csak helyi postacim kell (pl. virtuális iroda), nomeg a cégbirósági bejegyzés leforditva, amiböl kiderül hogy te a cég nevében aláirhatsz. Ezt csak akkor ha a megbízód nagyon akarja, különben az IBAN elég.
A német bankszámláról (Korrespondenzkonto) eszedbe ne jusson költeni! Azonnal menjen tovább MO-ra.
Papirjaid, számláid profik legyenek. A számláidra és levélpapirodra a német törvényeknek megfelelö fej és lábjegyzet kell. Itt a GMBH(Muster) - böl okosodhatsz. www.ihk-kassel.de/solva_docs/pflichtangaben.pdf
MO-on kérd meg a nemzetközi forgalmiadó adószámodat. www.jogiforum.hu/hirek/10544

Nagyjábol ennyi elsö nekifutásra.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: twister, kissanica

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!