Betegbiztosítás nélkül

Több
11 éve 4 hónapja #26898 Írta: gyongyvirag
gyongyvirag válaszolt a következő témában: Betegbiztosítás nélkül

Én úgy tudom, 3 évig érvényes az EU-s tb-kártya, ez van ráírva.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 4 hónapja #26899 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Betegbiztosítás nélkül

gyongyvirag írta: Én úgy tudom, 3 évig érvényes az EU-s tb-kártya, ez van ráírva.

Hát persze! Ennek azonban semmi köze a külföldi biztositáshoz! Ez az érvényesség arra szolgál, hogy ezalatt a 3 év alatt bármikor mehetsz ezzel az EU-n belül bárhova turistaként van 3 hónaig olyan ellátásod ami szükséges. (Pl baleseti, sürgősségi, stb) ha megszakitod a külfödi "kintlétedet" a három hónap újból kezdődik. Ez az ellátás nem vonatkozik a krónikus (therápiás) betegségekre! **(Nemrégen olvastam valahol, hogy ez a megszakitás úgy értendő, hogy megszűnik a munkahelyed, a bankszámlád és ki is jelentkezel, ami azt jelenti, hogy nem fizikálisan kell az adott országot elhagynod, hanem a papirforma szerint! Gyakorlatilag kiiktatnak a statisztikából.)

** Sajnos nem emlékszem hol olvastam, így nincs link! :whistle:

Megjegyzés: én nem értem hogy ha valakik, hosszabb ideig, sőt évekig szándékoznak itt a BRD-ben élni, miért nem lehet itt betegbiztosítást kötni és miért ragaszkodik valaki a magyar TB-hez, aminek a minősége és az ellátása meg sem közelíti a német rendszerét?!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Maya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #26912 Írta: kiszel58
kiszel58 válaszolt a következő témában: Betegbiztosítás nélkül

Szia Decotext!

A fiam aki 27 éves jön ki hozzám tervünk megcsinál egy német középfokút és álláskeresés.
Mondták ha van biztosítása akkor nem olyan drága az integrációs kurzus.
Nincs Eu-s kártyája mert otthon nem adtak mert hol volt munkája hol nem.
Itt hogyan kötök? Elmegyek az AOK-hoz (én ott vagyok).
Adj már tippet légyszíves.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 4 hónapja #26915 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Betegbiztosítás nélkül

kiszel58 írta: A fiam aki 27 éves jön ki hozzám tervünk megcsinál egy német középfokút és álláskeresés.Mondták ha van biztosítása akkor nem olyan drága az integrációs kurzus. Nincs Eu-s kártyája mert otthon nem adtak mert hol volt munkája hol nem. Itt hogyan kötök? Elmegyek az AOK-hoz (én ott vagyok). Adj már tippet légyszíves.


Hát az eseted meglehetősen egyedi és nekem furcsa! A fiad javában nagykorú így nem a Te gondod ez, de hát ez magánügy! A legobb, ha bemész egy biztosítóhoz és rákérdezel. Együtt is fogok lakni? Valószszonű, hogy lehet kötni neki (zsebből) valami bizosítást, de biztos nem lesz olcsó. Én nem ajálom mindenáron az A.O.K-t! Érdeklődj a neten. Van több mint 200 betegbiztosító...

UI: én inkább azt ajánlanám, hogy a fiad maradjon addig otthon, amig nem
tud jól németül. Ezután keressetek munkát, és csak ekkor jöjjön ki! Innen
tudod anyagilag támogatni, de ha ő is itt lesz kint, ez nagyon drága lesz....
Persze a döntés, a tied lesz mindenképpen! A mi két gyerekünk már 17 illetve
18 évesen kiköltözött, s nem akadályoztuk meg őket ebben..........! Ez a Te
helyzeted nekem nagyon idegen és ismeretlen, mert mi már gyerekkorában
önállóságra neveltük a kölyköket!! Most is azonban kiválló a kapcsolatunk
mindekttővel, de életüket maguk irányítják!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #26927 Írta: kiszel58
kiszel58 válaszolt a következő témában: Betegbiztosítás nélkül

Köszönöm akkor megérdeklődöm a neten.
Tudod nincsenek egyforma sorsok, élethelyzetek az én és a gyerekem élete nagyon rögösre sikeredett.
Most hogy átverték egy másik országban nekem mint anyának kutya kötelességem egy ideig kisegíteni. Nincs ebben semmi egyedi sem furcsa!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #26931 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Betegbiztosítás nélkül

en attol tartok, hogy amit nyersz a reven, kifizeted a vamon... vagyis tobbe lesz a biztositas fizetese, mint amivel olcsobb a tanfolyam. Otthoni TB jelenleg kb 7000Ft havonta, es akkor kapna EU-s kartyat, tehat ezzel lehet osszehasonlitani.
Ird meg majd legyszi, hogy mit mondtak, mennyibe kerul ez havonta, mert ugy nez ki nekem se lesz allasom hamarosan, es akkor hasonlo cipoben jarok majd :d

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!