Betegbiztosítás nélkül

Több
11 éve 4 hónapja #26991 Írta: avaya
avaya válaszolt a következő témában: Betegbiztosítás nélkül

gyongyvirag írta: Viszont arra felhívták a Kormányportál-nál a figyelmemet, hogy ha kiköltözünk és kint dolgozunk, akkor Magyarországon a lakcímünket szüntessük meg, különben mind a két országban kell adóznunk. Ja és a napokban olvastam, hogy a betegbiztosítást is kell jelenleg majdnem 7000 ft-ot Mo-on fizetni, ha nem jelented be, hogy No-ban van biztosításod, és ezt visszamenőleg is behajta az APEH. Persze ha nincs lakcímed, akkor nem kell magyar betegbiztosítást fizetned. A betegbiztosítás ugyanis arra szolgál, hogy az államot támogassa a kiadásokban, és mindegy, hogy te beteg vagy-e vagy sem, használod-e vagy sem, ha van magyar lakcímed és nem vagy roma, fizetned kell, akár dolgozol akár nem (max 1 évig lehet az önkormányzattól kérni kedvezményt).


Szia!

Én beszéltem OEP-el és NAV-al is a magyar lakcímmel kapcsolatban mielőtt német biztosítást kötöttem. És azt az információt kaptam - és aszerint is cselekedtem - hogy nem kell megszüntetni a magyar lakcímet és nem is kell Magyarországon járulékot fizetni ha Németországban fizetsz. Be kell valóban jelenteni OEP és NAV felé, hogy mikortól és milyen biztosítónál van és ennyi. Ha hazatérsz újra bejelented, hogy most már itthon vagy. A lakcímmel nem kell semmit intézni. Nekem is megmaradt az állandó magyar lakcímem. Ugyan már itthon vagyok de én a fentiek szerinte jártam el. (Persze nem kevés időt telefonáltam el mire minden tiszta lett )

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #26997 Írta: gyongyvirag
gyongyvirag válaszolt a következő témában: Betegbiztosítás nélkül

avaya írta:

gyongyvirag írta: Viszont arra felhívták a Kormányportál-nál a figyelmemet, hogy ha kiköltözünk és kint dolgozunk, akkor Magyarországon a lakcímünket szüntessük meg, különben mind a két országban kell adóznunk. Ja és a napokban olvastam, hogy a betegbiztosítást is kell jelenleg majdnem 7000 ft-ot Mo-on fizetni, ha nem jelented be, hogy No-ban van biztosításod, és ezt visszamenőleg is behajta az APEH. Persze ha nincs lakcímed, akkor nem kell magyar betegbiztosítást fizetned. A betegbiztosítás ugyanis arra szolgál, hogy az államot támogassa a kiadásokban, és mindegy, hogy te beteg vagy-e vagy sem, használod-e vagy sem, ha van magyar lakcímed és nem vagy roma, fizetned kell, akár dolgozol akár nem (max 1 évig lehet az önkormányzattól kérni kedvezményt).


Szia!

Én beszéltem OEP-el és NAV-al is a magyar lakcímmel kapcsolatban mielőtt német biztosítást kötöttem. És azt az információt kaptam - és aszerint is cselekedtem - hogy nem kell megszüntetni a magyar lakcímet és nem is kell Magyarországon járulékot fizetni ha Németországban fizetsz. Be kell valóban jelenteni OEP és NAV felé, hogy mikortól és milyen biztosítónál van és ennyi. Ha hazatérsz újra bejelented, hogy most már itthon vagy. A lakcímmel nem kell semmit intézni. Nekem is megmaradt az állandó magyar lakcímem. Ugyan már itthon vagyok de én a fentiek szerinte jártam el. (Persze nem kevés időt telefonáltam el mire minden tiszta lett )


Persze, ha bejelented, akkor nem kell Mo-on fizetned, csak sokan ezt nem tudják, hogy be kell jelenteni, hogy van No-ban biztosításuk és nem jelentik be, és akkor viszont kell Mo-on is fizetni. Hát az adót viszont nem tudom, azt se kellett fizetned, mert nekem, határozottan felhívták rá a figyelmemet, hogy duplán kell adózni! Bár már sokszor találkoztam olyannal, hogy 2 ügyintéző 2 különböző dolgot mondott....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: avaya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 4 hónapja #27010 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Betegbiztosítás nélkül

gyongyvirag írta: hogy ha kiköltözünk és kint dolgozunk, akkor Magyarországon a lakcímünket szüntessük meg, különben mind a két országban kell adóznunk. .

Természetesen ez marhaság! Az EU-n belül nincs kettős adózás! Csak ott adózol ahol dolgozol! Nekünk is van magyar állanós címúnk! 23 éve bejelentettem az adóhatóságnak hogy külföldön dolgozom! Késsz! van adószámunk de soha semmit nem fizettünk és nem is fogunk! (Pedig akkor még csak EU sem voltunk...)

A betegbiztositás Mo.-on lényegesen olcsóbb, így ezért nem fair, ha valaki itt él a BRD-ben, s Mo.-on fizet csak betegbiztositást, miközben a német egészségügyi ellátást veszi igénybe! Szerencsére erre vannak törvények és lehetőségek, hogy az ilyet kiküszöbölkjék!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: avaya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #27034 Írta: avaya
avaya válaszolt a következő témában: Betegbiztosítás nélkül

Persze, ha bejelented, akkor nem kell Mo-on fizetned, csak sokan ezt nem tudják, hogy be kell jelenteni, hogy van No-ban biztosításuk és nem jelentik be, és akkor viszont kell Mo-on is fizetni. Hát az adót viszont nem tudom, azt se kellett fizetned, mert nekem, határozottan felhívták rá a figyelmemet, hogy duplán kell adózni! Bár már sokszor találkoztam olyannal, hogy 2 ügyintéző 2 különböző dolgot mondott....[/quote]

Szia!
Nekem is mondtak nagyon ellentétes információkat végül mikor már 3 ügyintéző is ugyanazt mondta hát elhittem. És remélem nem tettem rosszul. Ha Németországban adózol Magyarországon nem kell. Ha mondjuk beadod a magyar adóbevallást ott fel kell ugyan tüntetned a német jövedelmed de adózni nem kell utána, mert ezt megtetted már Németországban. Nem vagyok benne nagyon jártas de tudom van egy törvény ami az UNIO-n belül szabályozza/tiltja a kettős adózást. Szóval vagy itt vagy ott. Az már egy más kérdés, hogy valaki arra sem veszi a fáradságot, hogy utánanézzen a dolgoknak mit hová kell bejelenteni. Mert azt azért gondolom mindenki sejti nem úgy van, hogy elmegyek és magától rendeződik minden. Aztán sokan csodálkoznak (gondolom) mikor a NAV-tól vagy OEP-től kapnak egy szép levelet és azt se tudják mit csináljanak. Nekem is lett volna jobb elfoglaltságom, mint hogy állandóan telefonálgassak és bújjam a netet emiatt de nem bánom, mert legalább nagyjából tudom mit kell tenni. :P

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja - 11 éve 4 hónapja #27040 Írta: gyongyvirag
gyongyvirag válaszolt a következő témában: Betegbiztosítás nélkül

Találtam egy pár oldalt. Hátha valakinek segít:
http://www.euvonal.hu/index.php?op=kerdesvalasz_reszletes&kerdes_valasz_id=1321
http://www.oep.hu/pls/portal/docs/PAGE/LAKOSSAG/OEPHULAK_EBELLAT/EUELLATASOK/GYIK_20121024.PDF
http://www.nav.gov.hu/print/nav/ado/szja/nemet_magyar_kettos_kizaro_183nap.html
Ezek alapján, ahol dolgo
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Juditka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32652 Írta: kisvargacz
kisvargacz válaszolt a következő témában: Betegbiztosítás nélkül

Üdv!
Utaznánk haza 29.-én.A betegbiztosításunk mint kiderült,már egy hete nem él,az AOK-nál kértünk e104-es okmányt amin szerepel.A kérdésem az lenne,hogy hol tudunk itt kint utasbiztosítást kötni,hogy legalább a hazaútra legyünk biztosítva?Esetleg egyéb alternatív ötlete ha lenne valakinek,megköszönnénk!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!