Betegbiztosítás nélkül

Több
11 éve 5 hónapja #26673 Írta: Nata
Nata válaszolt a következő témában: Betegbiztosítás nélkül

Szia Decotext!

A segítségedet szeretném kérni.
Egyszer írtad, hogy ha az anyukád kilátogathozzátok akkor arra az időre kötsz neki biztosítást.
Megírnád, hogy hol kszoktátok kötni és mi az ügyintézés menete?

December végén vagy január elején meglátogat minket az édesanyám, 2hetet tölt majd nállunk, de mivel ő rengeteg egészségügyi problémával küzd ezért az Eukártyán felül még szereték neki kötni egy +biztosítást is, mert soha nem lehet tudni, hogy éppen mikor és hol kerül olyan állapotba, hogy orvosra lesz szüksége. inkább előre kifizetek egy x összeget a biztosításra, minthogy a végén a gatyánk is rámennyen a kezelési költségekre.

Előre is nagyon köszönöm, ha segítesz!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 5 hónapja #26676 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Betegbiztosítás nélkül

Nata írta: A segítségedet szeretném kérni.Egyszer írtad, hogy ha az anyukád kilátogathozzátok akkor arra az időre kötsz neki biztosítást. Megírnád, hogy hol szoktátok kötni és mi az ügyintézés menete?!

Kedves Nata! lehet, hogy valamit félreértettél vagy én írtam rosszul (?). Ha anyukám kijön, már régen nem kötünk neki pluszban biztosítást mert EU tagságunk óta elég, a mostani nyugdijas biztsítása! EU tagságunk előtt viszont valóban volt neki mindig külön egy betegbiztsoitása, amit az AB-nél kötött. Már nem emlékszem, hogy mennyibe került, de nem volt drága azt tudom, mert csak az adott "turista" útra volt érvényes! (A dátumost is rávezették!) Szerencsére soha nem kellett igánybevennie!


UI: Ha anyukádnak valami gondja van, a legjobb ha az összes szükséges gyógyszerét magával hozza, s ha gond van akkor fog kapni segitséget a turista biztosítására is. Egy viszont tény: súlyosabb betegség, vagy kezelés, esteleg operáció szükségessége esetén ez nem elegendő! Mivel már a mostani magyar biztosítókat nem ismerem, érdeklődj ott helyben az esetetekről!

DCT
Mellékletek:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Nata

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #26809 Írta: kiszel58
kiszel58 válaszolt a következő témában: Betegbiztosítás nélkül

Sziasztok!
Én Németországban dolgozom jön ki hozzám a 27 éves fiam beiratkozik egy intenzív német nyelvi kurzusra, keresünk munkát.Addig hogyan oldjuk meg a betegségbiztosítását?
Szimplán bemegyek az AOK-hoz és kötök egyet?
Ha van ötlet,tapasztalat írjátok már meg nekem.
Köszönöm

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • lukika
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 4 hónapja #26829 Írta: lukika
lukika válaszolt a következő témában: Betegbiztosítás nélkül

Hello
én is jártam nyelvsuliba és csak EU-biztositási kártyám volt még akkoriban(2006)söt a gyerköceimnek is.Gond nélkül el tudtunk menni vele orvoshoz.(még logopédushoz is ami nem olcso)Csupán egy dolog kellene a hozzátok legközelebb lévö AOK-nál ,egy számot kérni (az EU kártyáját bemutatva)(közvetitöi szám)ami arra jo h az orvos láthatja h az itteni AOk kifizeti a dijját,az itteni AOk pedig visszakapja ezt az összeget a magyar eü-töl.Fogászatra is jártunk vele mindannyian,és sosem volt gond belöle.Semmibe sem került kikérni azt a számot.Csak mangunkkal vinni mikor orvoshoz mentünk.

Édesanyám amikor több honapot itt van neki is csak Eu kártyája van,mindenhol elfogadják csupán ha ne adja ég korházba kerülne akkor 1 hétig ellátják,de aztán haza kell utaznia további kezelésre.Igy tájékoztatott minket az Aok.

remélem segitettem valamicskét.szia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • tibor4146
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 4 hónapja #26861 Írta: tibor4146
tibor4146 válaszolt a következő témában: Betegbiztosítás nélkül

Ha otthon van édesanyádnak tb-kártyája akkor kell kérni egy ingyenes EU-s tb-kártyát aTB-től és azzal ha itt baj van akkor megkap minden sürgősségi ellátást ami szükséges, az itteni betegbisztosításra ugyanez vonatkozik otthon :-)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 4 hónapja - 11 éve 4 hónapja #26868 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Betegbiztosítás nélkül

tibor4146 írta: Ha otthon van édesanyádnak tb-kártyája akkor kell kérni egy ingyenes EU-s tb-kártyát aTB-től és azzal ha itt baj van akkor megkap minden sürgősségi ellátást ami szükséges, az itteni betegbisztosításra ugyanez vonatkozik otthon :-)


3 kemény hónapig. (HÁROM!) Ez turista értékű s baleseti inkább.
Krónikus vagy hosszantartó betegségnél már szívás lesz....

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!