Betegbiztosítás nélkül

Több
11 éve 4 hónapja #26966 Írta: gyongyvirag
gyongyvirag válaszolt a következő témában: Betegbiztosítás nélkül

És azt honnan tudják, hogy te mióta vagy kint? Már nincs semmi nyoma.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 4 hónapja #26969 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Betegbiztosítás nélkül

tothne írta: Decotext!!!abban az esetben ha a férjem kint dolgozik bejelentett lakcime van,én és a gyerek mennénk hozzá x időre (itthon vagyok a gyerekkel gyes-en és megvan a munkaviszonyom is itt magyarban) és nem lennénk oda bejelentve, akkor ugyebár az eu-s kártyával mehetnénk orvoshoz ha szükséges,de mi van akkor ha mondjuk nem lépem át az országhatárt 4 hónapig???????tehát ha 3 hónapon túl tartózkodunk ugy kint hogy közben nem jöttünk haza,akkor megtagadják az ellátást??


Ha a 3 hónap letelik, akkor 3 eset lehetséges, de ennek járj magad utána a biztosítónál:
1./ Érvénytelen a kártyád itt a BRD-ben és önköltséges lesz a dolog.
2./ Az itteni biztositó továbbra is elfogadja (de nem köteles, viszont nem tudják ellenőrizni mikor jöttél)
3./ A magyar biztosító felé jelzed a gondokat és ők rendezik az itteni biztosítóval!

(A 2. pontnál kalkulálni kell "jóakaróokkal" is, akik
esetleg jelzik a biztosító felé, hogy itt vagy és mikor
jöttél. Ez rohadtúl megdrágíthatja a dolgot!)

TIP: semmit ne jelents vissza Mo.-on. Minden maradjon úgy ahogy van, csak itt jelentkezz be a férjed cimére. Igy autómatikusan az ő jogán betegbiztosított leszel! (A magyar lakcimed ettől még megmaradhat! Ügyelj azonban arra, hogy az otthoni -póstacimed- semmiképpen ne szünjön meg!) A gyerekek esetében már gond lesz, mert itt is kötelező az iskola, tehát ebben az irányban nyitni kell, ha hosszabb ideig itt akartok maradni! Igy viszont kiderül a turpisság!

A legjobb ha nem leszel beteg és nem kell semmmilyen ellátás!

Felhivom azonban a kedves figyelmedet, a hazug ember és a sánta kutya esetére....

DCT
Mellékletek:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bariba

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 4 hónapja #26970 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Betegbiztosítás nélkül

gyongyvirag írta: És azt honnan tudják, hogy te mióta vagy kint? Már nincs semmi nyoma.


Válaszomból ez si kitűnik! Indok: az itteni helybeli lakosok keményen fizetnek járulákokat hogy legyen biztsításuk. Ha valaki "ingyen akar ilyet" azt könnyen feldobják és igazuk is van. Itt nem csak törvényeket hoznak itt be is tartatják egymással az emberek! Mo.-on ez nem divat. Ott még a hatóságok sem tartják be a törvényeket! Én azoban amondó vagyok, ha én itt egy zsák pénzt fizetek az ellátásomért, akkor más se kapja ingyen! S elhiheted, sokat vonnak tölem!

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #26971 Írta: gyongyvirag
gyongyvirag válaszolt a következő témában: Betegbiztosítás nélkül

Ez nem ingyen van. A két ország rendezi egymás között. Itt bemutatod a kártyád, az itteni biztosító fizet, majd megküldik Mo-nak a számlát és ők 1 hónapon belül kifizetik nekik. Vagy a másik lehetőség, hogy te kifizeted előre, kapsz róla számlát, azt elküldöd Mo-ra az Egészségbiztosítóhoz, majd ők utalják neked a pénzt. Mivel UNION belül vagyunk, úgy van erre lehetőség, különben nem engednék. De ha már felsőbb körökben így döntöttek, hogy ők fizetnek, akkor miért ne használná ki az ember? Ez No-nak nem rossz, max. Mo-nak, de ha ők nem akarnak fizetni, akkor max megszüntetik, de amikor én erre rákérdeztem az ügyintézőnél, ő egy szóval se mondta, hogy max 3 hónapig lehet kint az ember az Eu-s kártyával. Viszont 3 évig érvényes, és kell fizetni itthon a TB-t. Azt viszont mondta, hogy a mentő itt sokba kerül és azt nem fizeti Mo.
Viszont tényleg a legjobb, ha nem beteg az ember, én legalábbis ha valami bajom van, kikezelem magam, vagy magánorvoshoz megyek (fogorvos, nőgyógyász), akkor meg úgyis fizetni kell, akár van TB kártyád, akár nincs.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #26972 Írta: gyongyvirag
gyongyvirag válaszolt a következő témában: Betegbiztosítás nélkül

Viszont arra felhívták a Kormányportál-nál a figyelmemet, hogy ha kiköltözünk és kint dolgozunk, akkor Magyarországon a lakcímünket szüntessük meg, különben mind a két országban kell adóznunk. Ja és a napokban olvastam, hogy a betegbiztosítást is kell jelenleg majdnem 7000 ft-ot Mo-on fizetni, ha nem jelented be, hogy No-ban van biztosításod, és ezt visszamenőleg is behajta az APEH. Persze ha nincs lakcímed, akkor nem kell magyar betegbiztosítást fizetned. A betegbiztosítás ugyanis arra szolgál, hogy az államot támogassa a kiadásokban, és mindegy, hogy te beteg vagy-e vagy sem, használod-e vagy sem, ha van magyar lakcímed és nem vagy roma, fizetned kell, akár dolgozol akár nem (max 1 évig lehet az önkormányzattól kérni kedvezményt).

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #26974 Írta: gyongyvirag
gyongyvirag válaszolt a következő témában: Betegbiztosítás nélkül

Sőt mi megkérdeztünk NO-ban egy biztosítási alkuszt, hogy milyen betegbiztosítást kössünk a családnak, ha kint leszünk és ő azt mondta nekünk, hogy ha van magyar, akkor azt hagyjuk meg, mert a német sokkal drágább. Sőt ő mondta, hogy van olyan német, aki azt csinálja, hogy van Mo-on bejelentett lakcíme, így ott fizet TB-t, és akkor itt nem kell neki fizetni, viszont biztosítva van. Mióta mi is EU-tagország vagyunk, ez lehetséges, erről szól ez az egész "közösség".

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!