Magán betegbiztosítás

Több
12 éve 10 hónapja - 12 éve 10 hónapja #4873 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Magán betegbiztosítás

astarta írta: Köszi Gergő, én még azért várnám a szakértőt is. ;-)
Nem megkérdőjelezni akarom amit írtál, de ilyenkor törnek fel belőlem a kérdések. :-)

Nagyon nincs is mit megkérdőjelezni mert mint említettem alapvető kérdésről van szó amihez pl. egy egyszerű keresés Az Európai Unióban való tartózkodás jogára 207000 találatában mindenhol szerepel a három hónap.

astarta írta: 3 hónap elteltével szükséges a Freizügigkeitsbescheinigung az itt tartózkodáshoz. Viszont akkor miért adják meg német biztosítás nélkül, simán EU-s kártyával, ha kötelező a német biztosítás?

Kötelező de nem feltétel, valószínűleg azért.

astarta írta: EU kártya oldalról meg sehol nem látom leírva, hogy ez szabályozva lenne, de most ítam az EU vonalnak ezzel kapcsolatban, hogy írják már meg hivatalosan mi számít ideiglenes tartózkodásnak.

Meglennék lepve ha nem a három hónapot válaszolnák.

astarta írta: Azt már meg se merem kérdezni :), hogy mikor a DVKA-val beszéltünk Bonnban, ők miért nem mondták ezt a 3 hónapot?

Ki tudja? Senki nem tökéletes. Szerintem semmit nem jelent, hogy nem mondták.

astarta írta: És igenis mondhatom, hogy ideiglenesen tartózkodom külföldön, hiszen hivatalosan ez van bejelentve Magyarországon (írtam, ha véglegesen külföldre települsz, ki kell jelentkezni a magyar lakcímedről, személyit leadni stb...)

Nem az a lényeg, hogy otthon milyen a státuszod, hanem hogy itt mi az.
Szerintem diák. ;) De egy diáknak is vannak kötelezettségei ha három hónapot meghaladóan tartózkodik itt. Minden le van írva feketén-fehéren. Nem az ellentmondást kell keresni hanem meghatározni, hogy melyik a rád vonatkozó és a kötelező dolgokat megcsinálni. Persze évekig lehet "tanulgatni" EU biztosítási kártyával de millió dolgon el lehet csúszni évekkel később és akkor igen drága lehet az, hogy nekem nem mondták amikor Bonnt hívtuk.

Nekem teljesen összeáll a kép, remélem nincs harag. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #4874 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Magán betegbiztosítás

Megkerestem a leghitelesebb német domain-en felelhető és az általam említett feketén-fehéren leírtakat ezzel kapcsolatosan: Aufenthaltsrecht bis zu drei Monaten ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #4875 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Magán betegbiztosítás

Harag? Dehogy, minden infónak örülök, köszi. :)

Nyilván 2 részre kell bontani a kérdést, hogy milyen esetben érvényes az EU betegbiztosítási kártya, másik oldalról, hogy mit vár el a német állam. Simán elképzelem, hogy még e között a 2 között is vannak ellentmondások...

"Nem az ellentmondást kell keresni hanem meghatároni, hogy melyik a rád vonatkozó és a kötelező dolgokat megcsinálni."
Erre azért reagálok külön.
Nem a kötelezettséggel van a baj, nem akarok én kibújni alóla, nyilván nekem is az lenne a jó, ha minden rendben menne, hanem hogy itt anyagiakról van szó, és azért lássuk be, valakit arra kötelezni, hogy jövedelem nélkül évi ~5000 eurót fizessen betegbiztosításra...
Értem én, hogy van egy férjem, aki keres... (de nem csak kettőnket tartja el, hanem fizet keményen a 2 gyerekének is gyerektartást, de ugye ezek nem számítanak, csak a bruttó jövedelme számít a havidíjnál...)
Sajnos szívás, hogy privát biztosítása van, és ugye ebből nem tud átlépni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #4876 Írta: laszlo888
laszlo888 válaszolt a következő témában: Magán betegbiztosítás

Kedves Astara,

nem szívesen írok negativ dolgokat, de úgy érzem a teljes válaszhoz jelen esetben ez is hozzátartozik.
Nincs biztosítási szakértö!!!

Biztosítást árusítók vannak, akik azért vannak megfizetve, hogy valamit eladjanak.
Egyik sem szakértö.
A legjobbak elvégeztek ugyan különbözö tanfolyamokat, így rendelkeznek egy felszines termékismerettel is, de szakértelmük nem a biztosítás rendkivül bonyolult jogi hátterének az ismeretében rejlik, hanem kizárólag az eladástechnikában.

A valóban profi biztosítási szakértőkkel kizárólag akkor találkozik a kedves ügyfél, ha valamiért nem akar a biztosító fizetni. Ilyenkor a biztosító bizza meg a jól megfizetett szakértőit, hogy szakszerüen utasítsák el a biztosító kárfizetési kötelezettségét.
Ezért nem érdemes várni a szakértöi válaszra.

A szakértö soha nem házal a biztosítással, ö bent ül az üvegpalotában.

Amennyiben a szerződés megkötésekor részletesen megadod a szemproblémáiddal kapcsolatos tudnivalókat, és a biztosító ezek birtokában megköti a szerződést, akkor függetlenül attól, beszéltél-e előzetesen szakértővel, kénytelen a biztosító átvállalni a biztosított költségeit.

Meg kell kötni az elözö levelemben javasolt biztosítást, és lehetséges, hogy elfogadják a szerzödést, de az is lehet, hogy tesznek egy drágább javaslatot, amit persze nem kötelezö elfogadni.

Ezen biztosítás fajtát árusítja pl. a DKV biztosító. www.dkv.de

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #4877 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Magán betegbiztosítás

Köszi Gergő, erre ráugrasztom majd a férjemet, nekem a B1-emmel ez a szöveg még meghaladja a képességeimet. :-)

Illetve elindítom Bonn irányába megint, hogy írásban kérjem választ a DVKA-tól, én meg várom az OEP válaszát, aztán ebből majd csak összerakunk már valamit.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #4878 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Magán betegbiztosítás

nemet-ado.de,
félreértettél mikor szakértőt írtam. Ez alatt nem biztosítási ügynököt értettem én sem, hanem ahogy írtad, valakit olyat, aki benn ül az "üvegpalotában" és épp erre téved. :-)
Vagyis ismeri az erre a kérdésre vonatkozó törvényeket, jogszabályokat.
Azoktól, akikkel az OEP-nél vagy a DVKA-nál kommunikálok, ezt várnám el...
Köszönöma DKV tippet, megnézem majd!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!