Magán betegbiztosítás

Több
12 éve 10 hónapja #4911 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Magán betegbiztosítás

Szio Éva

Igen én is igy látom a dolgokat, ahogyan te. :)
A privát biztosito az jobb párom szerint is, mert azt mondja az állami biztosito csak beszedi a pénzt visszont "adni vissza nem szeret".
És most én is ugy vagyok hogy muszály kőrbe nézni itt a biztositoval kapcsolatban mert ne adj isten valami baj adodik akkor bizony késő:whistle:
Szerinted itt a neten el lehet intézni a magyarországi, biztositás megszünését, és az E 104-es nyomtatványt ?
Vagy haza kell utazni hozzá?
kőszi kisné

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #4916 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Magán betegbiztosítás

Szia Kisne!

Elnézést, nem engem kérdeztél, de épp most írtam erről valakinek a Német betegbiztosítás topikban.

Az E-104-ről nem tudok semmit, de a magyar betegbiztosítás lemondása, illetve a német biztosítás bejelentése biztosan megy postai úton, az OEP illetve APEH honlapján van fenn nyomtatvány hozzájuk.
Ha senki nem ír pontosabbat, akkor őket érdemes felhívni, OEP elérhetőséget írtam a másik topikban.

A TB lemondáshoz elvileg, de ez még tavaly őszi infó, ugyanaz a nyomtatvány kell, amiben valaki kéri a TB járulék saját magának való fizetsének lehetőségét. Nekem ezt az APEH-hoz kellett küldeni és 10T1011 nyomtatvány volt akkor a neve. Azt mondták, ugyanezt kell majd beküldenem akkor is, amikor meg akarom szüntetni a TB járulékom fizetését.

A német biztosítás bejelentéséhez az OEP honlapján van nyomtatvány a letölthető nyomtatványokon belül:
Bejelentkező lap és tájékoztató a külföldön biztosítással rendelkező személyek számára (2 db bejelentő lap és 2 db tájékoztató)

Üdv., A.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kisne, Szilvi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #4918 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Magán betegbiztosítás

Közben megtudtam, hogy az E-104 az, amit én úgy írtam, hgy a német biztosítás bejelentése. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 10 hónapja #4923 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Magán betegbiztosítás

Szia kisne,
Igen, a privat sok szempontbol jobb. De: visszamenni az allamiba nem lehet, ha egyszer privat vagy, az is maradsz. Ez fontos lehet, ha esetleg problema lesz a munkaval.
En vallalkozo vagyok, ezert vagyok privat.
Es: a privatnal nincs olyan csaladi dolog, mint az allaminal, bar a kislanyom utan nem fizetek sokat.
Nem tudom, mit lehet, es hogyan csinalni, valsz fel kell öket hivni. Nekem a könyvelöm elintezte.

szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #4926 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Magán betegbiztosítás

Szia Éva!

Nálunk a férjem privát biztosított, én meg majd állami biztosított lehetek.
Nem rég kaptunk egy olyan infót a férjem egyik ismerősétől, akik foglalkozott már biztosításokkal is, hogy amikor én belépek az államiba, a férjemnek az lesz az egyetlen lehetősége, hogy a privátból kilépjen, és visszaléjen ő is az államiba.
Nem tudom mennyire hiteles az infó, és nem is néztünk még utána, mert jelenleg még nem aktuális a kérdés, csak azért írom le, mert ha valakinél ugyanez a szituáció, és szabadulna a privátból, akkor érdemes utána járni.

Bár a privát valóban jobb lehet, de család esetén, vagy plusz gyerek(ek)kel anyagilag az állami olcsóbb lehet. A férjem visszalépne államiba, így mi majd ennek mindenképp utána járunk majd, amikor aktuális lesz.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 10 hónapja #4929 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Magán betegbiztosítás

Szia Astarta,

En privat vagyok, es sokszor jo. De pl nem tudok kicsit valtoztatni rajta, csak ha egy egeszen uj tarifat kapok. Ez gond most. Ugyanakkor több mindent kifizetnek, mint az allami.
De: a parom, aki alkalmazott a vallalkozasomban, most kötöget eppen kiegeszitö biztositasokat, fogaszat, stb...
Tehat nem egyszerü. Ki kell valasztani, ami a legmegfelelöbb Nektek.

Es: nem elfelejteni, hogy ha nem kerdezel, nem valaszolnak, ha nem kersz, nem adnak! Bocs, de ez igy van, "die Frage nicht kostet" -ezt en szoktam mondani.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!