Magán betegbiztosítás

Több
13 éve 2 hónapja #3006 Írta: shtevee
shtevee válaszolt a következő témában: Magán betegbiztosítás

Sziasztok.

Nemrég költöztem Németországba, érdeklődnék, hogyan tudnék állami vagy valmi olcsó privát betegbiztosításra szert tenni.
Még nem dolgozom, jelenleg tanulom a nyelvet, e-106 nem megoldás mert Magyarországon nincs bejelentett állásom és nem vagyok vállakozó csak sajaát magamnak fizetem az 5100 forintos járulékot, és ez csak jogosultságnak számít nem biztosításnak. Élettársam Német állampolgár, házasság sem megoldás mert ő privát biztosított és az nagyon megemelné a költségeket, vagy ha mégis összeházasodnánk akkor én is a privátot kapnám általa vagy az államit?

Előre is köszi a segítséget.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • rimoldi
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 2 hónapja #3007 Írta: rimoldi
rimoldi válaszolt a következő témában: Magán betegbiztosítás

Szia Shtevee!

Nálunk csak a férjem dolgozik, én itthon vagyok a 2 éves fiammal. Mi az mh plus biztosítónál vagyunk. Jelenleg 300 euro körül fizetünk havonta, ebben mindhárman benne vagyunk. Ha a férjem egyedül lenne csak benne, akkoris ennyi lenne az összeg.

Üdv
Rita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja - 13 éve 2 hónapja #3008 Írta: elapadrina
elapadrina válaszolt a következő témában: Magán betegbiztosítás

az a helyzett, hogy ha összeházasodnátok akkor neked is vagy privát vagy állami betegbiztosítást kell lekötnöd, mivel a feleséget privátban van, ahól nem létezik családi biztosítás, neked külön kell menned, úgy hogy egy házasság csak akkor lenne értelmes ha a párod állami biztosítónál lenne. Te meg így külön biztosan jobban járnál, ha privátba mennél, mert az államinál legalább 300 Euro körül forog a havi prémium (ha csak nem kérvényt nyújtasz be a minimum prémiumra, hogy ha 1277 € alatt keresel - akkor talán 230 € körül megúszod, de privátnál szerintem olcsóbban megúsznád, mivel férfi vagy (és még az ellátásod is jobb lenne).
Üdv.
Elapadrina
A következő felhasználók mondtak köszönetet: shtevee

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #3009 Írta: shtevee
shtevee válaszolt a következő témában: Magán betegbiztosítás

Kedves Elapadrina

Köszönöm, sajnos keresetem egyenlőre semmi, privátban hova érdemes, vagy hol találok privtról infót? vagy várjak amig beszélek annyira németül ,hogy el tudok kezdeni dolgozni és addig húzzam ki valahogy ezzel az uniós biztosítási kártyával?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja - 13 éve 2 hónapja #3011 Írta: elapadrina
elapadrina válaszolt a következő témában: Magán betegbiztosítás

Szia Shtevee,
hát nagyon sok privát betegbiztositó létezik és nagyon nehéz egy neutralis összehasonlítást kapni az összes vagy a nagyrészéröl. Szerintem jobb egy független tanácsadóhoz fordulni és tovább érdeklödni. Nem jó ötled várnod sokat, mert ha már be vagy itt jelentkezve akkor azonnal kell egy megfelelö betegbiztositás, mert ha az a szándékod, hogy itt maradsz és valamikor elkezdesz dolgozni akkor úgy is kell egy beteg biztosítás és ha akkor kiderül hogy addig nem volt rendes biztosításod akkor nagy a baj mert utána kell fizetned (attól a naptól amióta regisztráltad magad németországon). Úgy hogy nagyon óvatosnak kell lennie az embernek ezzel mert hamar belemászhat a mélybe...és ez az uniós kártya nem tünik nagyon biztosnak. Legfeljebb még tanitóként megpróbálhatod, azok kapnak külön tarifát csak én nem tudom a feltételeit.
Üdv
Elapadrina

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja - 12 éve 11 hónapja #4100 Írta: Judyth
Judyth válaszolt a következő témában: Magán betegbiztosítás

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni. A párommal hamarosan kiköltözünk és eléggé tanácstalanok vagyunk. A barátomnak lesz munkája, én viszont valószínű, hogy hosszas nyelvtanulás után fogok csak munkát keresni.
Azon is gondolkodtunk, hogy összeházasodunk, de nem igazán tudjuk, hogy mik az előnyei és a hátrányai Németországban. Biztosítás és más támogatások tekintetében jobb, ha nem csak élettársak vagyunk?
Mindenféle tanácsot szívesen veszek :)
Üdv,
Judyth

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!