Magán betegbiztosítás

Több
13 éve 4 hónapja #2428 Írta: elapadrina
elapadrina válaszolt a következő témában: Magán betegbiztosítás

Szia Helga,

100%-ban igazat adok neked, persze, hogy keresnek rajtad, hisz nekik is kell valamiböl élniük ha lekötnek egy biztosítást. De én találkoztam olyanokkal is akik a legdrágább tarifra beszélik rá az embert, mert akkor kapják a legtöbb proviziót, és azt akartam mondani, hogy CR&Cie-nel ez nem az eset. Ès ne felejtsd, a tanácsadás az igazi munka. Azért nem kérnek semmit; és nem feltétlenül rajtuk keresztül kell lekötnöd egy biztosítást. Ezt akartam kihangysúozni. Ha nem tanultál meg valamit saját magad akkor meg soha nem lehetsz biztos abban, hogy igaz-e az amit elmondanak. De sok emberröl túdom, meg saját magam tapasztaltam, hogy ök tényleg a "jók"!
A rózsaszín szemüveget már rég széttapostam...;o)

Kellemes napot!
Üdv

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Athena
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 4 hónapja #2432 Írta: Athena
Athena válaszolt a következő témában: Magán betegbiztosítás

SZia elapadrina,

nekem sajnos elöítéleteim vannak a privát biztosítókkal szemben és a saját börömön kellett megtapasztalnom, hogy mennyire csak nyereségük számít (nem mintha más szolgáltatóknak nem az számítana). Konkrét példa: engem, úgy hogy babát várok, egyetlenegy privát biztosító sem vesz fel, mondván, majd ha megszületik a picink, utána szóba állnak velem.
Bár GKV tagja vagyok, egy abszurd helyzet alakult ki az én esetemben, mert más tagállamban szeretném igénybe venni az EÜ-s szolgáltatásokat, mint pl. terhesgondozást. Ilyenkor jönne ugye jól egy privát biztosítás. Ìgy most mindent saját zsebböl kell fizetnünk, hacsak nincs esélyünk az E106-on keresztül valamilyen térítésre. :-(

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • helga1000
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 4 hónapja #2435 Írta: helga1000
helga1000 válaszolt a következő témában: Magán betegbiztosítás

Szia Athena!

Tökéletesen meg tudom érteni a fenntartásokat. Csak pár adalék a privát betegbiztosítókról. Annak a idején mikor megkötöttem a biztosítást, szó volt arról (szerepelt az ahhhh... de nehéz munkát végzö biztosítási üzér ajánlatában), ha nem veszek igénybe szolgáltatásokat, akkor jár díjvisszatérítés. Nem vettem igénybe (ill. én fizettem az önrész terhére), telefonálok, hogy csókolom, most már jó lenne ha kapnám a pénzt, erre mondja a néni, hogy az ÁSZF 26. oldalán... stb., akkor járna, ha.... Szóval coki. Nyilván mások elolvasnak minden hangyabetüs és a maga módján teljesen érthetetlen kikötést, én bedöltem és ezzel nyilván nem vagyok egyedül. Ehhez még karácsonyi ajándéknak jött, hogy hipp-hopp felemelték 30 %-al a havi fizetendö díjakat... mert csak. Persze lehet menni máshová, de akkor már eleve gyanúval kezel az új társaság, sok dologból kevesebbet fizet (pld. fogászati ellátás), azaz megint nulláról indulsz, vagyis fogcsikorgatva maradsz.

A számlák kifizetéséröl nincs tapasztalatom, de az utóbbi idöben szörnyü dolgokat lehet olvasni róluk, tehát hiába fizeted akár évekig a díjakat, lazán megtehetik, hogy nem vagy csak részben fizetik a számlákat. Kedvenc történetem, amikor egy bácsinak meg kellett operálni a mellékpajzsmirigyét (pár ezer EUR). A biztosító csak a 25 %-át fizette ki, merthogy a sebész 4x számolta el ugyanazt a teljesítményt (nyilván, mert mind a 4 db csomószerü képzödményt meg kellett operálni). Egy éves levelezéssel sikerült a biztosítót fizetésre kényszeríteni, de csak azért mert kristálytiszta volt a tényállás. Ha ennél bonyolultabb a téma, akkor évekig lehet pereskedni, óriási pénzekért szakvéleményeket beszerezni, ügyvédet fizetni. Azaz a privát biztosításhoz eleve érdemes egy Rechtschutzversicherung-ot is kötni, különben alig van esélyed a saját jogi osztállyal rendelkezö biztosító ellen.

Én - ha valakinek jogosultsága van rá - mindenképp a GKV-t ajánlom, esetleg kiegészítö privát biztosítással. Ott legalább biztos lehetsz abban - ha hosszabb ideig is kell várnod egy vizsgálatra vagy kezelésre -, hogy fizet is a kassza.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja - 13 éve 4 hónapja #2442 Írta: elapadrina
elapadrina válaszolt a következő témában: Magán betegbiztosítás

Hello Athena,

hát igen, sajnos terhesen nem vesz fel egyetlen egy privát biztosítás sem (dehát ugye miért nem? mert tudják hogy milyen kiadások várnak rájuk, mivel nemsokára szülni fogsz - én is ebben a helyzetben voltam!). Nem mondom azt, hogy a privát jobb mint a GKV vagy fordítva. Mind a kettönek van elönye és hátránya. Viszont - és ez álltalános megfigyelés és tapasztalat - ha egyszer bekerültél a privátba akkor ott biztosan jobb ellátást kapsz és a legtöbb esetben kevesebbet fizetsz havonta.
Ezt most nem értem, te a GVB-ban vagy és más országban akarsz kezelést? Melyik országban? Ha persze ebben az esetben nem takar a GKV akkor tulajdonképen azzal van a probléma, nem? Ézek szerint a GKV sem a legjobb megoldás. Èn sem vagyok profi, de mondom ezeknél kapsz felvilágosítást - hát ha tudnak segíteni...
Üdv

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • helga1000
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 4 hónapja #2443 Írta: helga1000
helga1000 válaszolt a következő témában: Magán betegbiztosítás

Nachtigall, ich hör dir trapsen :evil: .

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #2445 Írta: pepe
pepe válaszolt a következő témában: Magán betegbiztosítás

Szia elapadrina!
Még csemegézünk a biztosítók közül,ezért nagyon szépen megköszönöm,ha elküldöd az elérhetőséget!
Peti

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!