Magán betegbiztosítás

Több
13 éve 4 hónapja #2541 Írta: Gazi
Gazi válaszolt a következő témában: Magán betegbiztosítás

Athena írta: Szia Éva!
Mindenre, amit az otthoni biztosítód is fizetne. Az igazolást az otthoni OEP-től kell kérned, ha Németországban szeretnéd igénybe venni. Ehhez szükséges otthoni biztosítási jogviszony és németországi állandó lakcím. A németországi biztosító a nyomtatvány leadásával kiállít neked egy kártyát, amivel igénybe vehetőek azok a szolgáltatások, amiket a magyar is fizetne.

Ez akkor is működik ha Németországban vállalkozó vagyok?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Athena
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 4 hónapja #2545 Írta: Athena
Athena válaszolt a következő témában: Magán betegbiztosítás

Szia Gazi!

Sajnos ez esetben nem, mert ilyenkor az az elv érvényesül, hogy ahol munkaviszonyod van, abban a tagállamban kell a biztosítást fizetned. Viszont ez esetben a német biztosítással vagy jogosult az E106 alapján magyaroszági ellátásokra.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 4 hónapja #2546 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Magán betegbiztosítás

Szia Athena!

Ezt talaltam:
" Amennyiben az igényelt ellátást - a beteg állapotára való tekintettel - nem feltétlenül szükséges rövid időn belül nyújtani, a szolgáltatónak figyelembe kell vennie, hogy az illető személy milyen hosszú időt kíván Magyarországon, illetve más tagállamban tölteni. "
Szerintem megiscsak jobb, ha Nemetorszagban van biztositasa az embernek, mert ha nem, akkor pl a szürövizsgalatokat nem biztos, hogy megcsinaljak. Es talan a tervezett dolgokat nem biztos, hogy megcsinaljak. Ezt mondja a haziorvosom is.
A nemet biztositasi kartyak java resze mar Eus kartya, azzal E 106 nelkül is jogosult az ellatasra.
szia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 4 hónapja #2547 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Magán betegbiztosítás

Szerintem a lakhely is lenyeges lehet.Ugyanis nalunk van orvoshiany is, es igy lehetseges, hogy bizonyos szakorvosokhoz 3-4 honapot is kell varni. A privat biztositott elvez nemi elönyt.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Athena
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 4 hónapja #2549 Írta: Athena
Athena válaszolt a következő témában: Magán betegbiztosítás

Szia Èva!

Nekem német biztosításom van és az E106-ot pont arra találták ki, hogy kiegészítse az Európai egészségbiztosítási kártyát. Az én példám révén: Németországban vagyok biztosítva, de az EU kártyával csak a szükséges ellátásokat fedezi a biztosító Ausztriában (ott szeretnék szülni és az orvosi ellátásokat igénybe venni) Tehát a nögyógyászati szürövizsgálataimat saját zsebböl kéne elöhúznom, ami nem vicces, mivel ez alkalmanként 80€ lenne és nekem kb. hetente kell járnom dokihoz...
Az E106-tal viszont ugyanazokat az ellátásokat fizeti a biztosító, mint az itteni és kapok egy ottani e-cardot. Tehát teljeskörü ellátásra vagyok jogosult. Emellett, mivel a tényleges biztosítási jogviszonyom itt van, természetesen járhatnék ide is orvoshoz. Ez egy új rendelkezés, május óta létezik és áthidalja az ún. Grenzgänger hiányosságokat. Szerintem jó kis megoldás. Persze tiszta biztosítási jogviszony szükséges hozzá...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 4 hónapja #2555 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Magán betegbiztosítás

Szia Athena!

Elolvastam a magyar es a nemet szöveget is az E106-rol. Ha jol ertem, Te Nemetorszagban vagy biztositva, de Ausztriaban szeretnel terhesgondozast es ott szeretnel szülni. En ugy ertelmeztem a szövegeket, hogy ott kell ideiglenesen tartozkodni az ellatas igenybevetelehez. Jol ertem?

szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!