Magán betegbiztosítás

Több
12 éve 10 hónapja - 12 éve 10 hónapja #4866 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Magán betegbiztosítás

Kedves Astarta,

Nem vagyok biztosítási szakértő, csak még egyszer megpróbálom kiegészíteni azt, amit néhány hete írtam Neked.

Én abban látom a problémát, hogy az EU-s kártya, amivel Te itt most élsz, nem nyújt elegendő fedezetet betegség esetén. A német szabályok ugyanis előírják, hogy minden itt élő külföldinek olyan betegbiztosítás kell, aminek a színvonala és fedezete megfelel a német betegbiztosítási pénztárak által nyújtott szolgáltatásoknak.

Idézem a www.versicherungszentrum.de/krankenversi...ungen/auslaender.php honlapról:
„Eine Krankenversicherung für Ausländer muss mindestens dem
Grundversicherungsschutz der gesetzlichen Krankenkassen entsprechen:
- ambulante ärztliche Behandlungen
- zahnärztliche Versorgung
- Medikamente und Heil- bzw. Hilfsmittel
- stationäre Aufenthalte und Behandlungen
- medizinisch erforderliche Rehabilitationsmaßnahmen
- Leistungen für Schwangere und bei der Entbindung“
Ezzel szemben az EU-s kártya nem nyújtja mindezt. Tehát Te most német szempontból alulbiztositott vagy. Ezenkívül az EU-s betegkártya az ideiglenesen Németországban tartózkodó külföldieknek szól; szerintem ha Te már hónapok óta itt élsz, hivatalosan bejelentkeztél, valamint férjed is itt él Veled egy háztartásban, akkor elég nehéz azt hitelt érdemlően kijelenteni, hogy Te csak átmenetileg vagy itt.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #4868 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Magán betegbiztosítás

Szia Julianna!

Köszönöm, és igen, elfogadom amit írsz, de kellene nekem, hogy végre valaki valóban hozzáértő, ahogy írod, szakértő válaszoljon. Nem akarok már találgatni, biztosat szeretnék tudni.

Azt a részt most figyelmen kívül hagynám, hogy mire nyújt elegendő fedezetet az EU biztosítási kártya, nyilván az az én problámám lenne, hogy megoldjam, ha olyan dologra szorulnék, amire ez nem elegendő. A lényeg, hogy sürgősségi ellátásra elegendő legyen, minden más megoldható egyéb módon, még ha kényelmetlenül is (kontroll és szűrővizsgálatok, gyógyszerfelíratás otthon stb...).
A DVKA azt mondta, hogy az ellátást nyújtó orvos dönti el, hogy elég-e az EU biztosítási kártya, annak függvényében, hogy ráér-e dolog addig, amíg az illető ismét haza utazik.

Az ideiglenes tartózkodást is szeretném, ha valaki pontosan definiálná. Hgy van-e időkorlát hivatalosan? Ha igen, mi az?
Mert ugye hivatalosan, Magyarországon a lakcímem mellett úgy van bejelentve jelenleg, hogy ideiglenesen külföldön tartózkodom (ha azt jelentem be, hogy külfödre települtem, akkor le kell adni a személyit, kijelentkezni a lakcímről, tb járulékot sem fizethetném stb...)
De semmi olyat nem mondtak, hogy ebben a státuszban csak bizonyos ideig lehetek.
Ha viszont ideiglenesen tartózkodom külföldön, akkor érvényes az EU biztosítási kártya...

A DVKA se mondott itt erre semmit, így gyanítom hivatalosan nincs időkorlát...
Csak annyit mondtak, hogy nyilván nem lehet ezt vég nélkül így, de pl. amíg nyelviskolába járok, az lehet oka egy ideiglenes itt tartózkodásnak.
Nyelviskolába viszont járhat valaki 1-1,5 évig is.
7 hónap az integrációs tanfolyam a B1 szinthez, aztán jön egy 3 hetes B1+ tanfolyam, majd 4 hónap a B2 tanfolyam. Ez összesen egy év, és a tanfolyamok között van kis szünet is, így összesen nekem ez 15 hónapomba fog kerülni.

És ki ítéli meg, hogy hitelt érdemlő-e egy kijelentés? Mármint az, hogy meddig maradok itt? Honnan tudhatja valaki, hogy a nyelvtanfolyamok befejezése után nem tervezzük-e a férjemmel, hogy mégis visszamegyünk Magyarországra mert ott szeretnénk élni?
Pesze, lakcímre bejelentkeztem, hiszen kötelező a Freizügigkeitsbescheinigunghoz, hónapok óta viszont élhetek itt a nyelvtanfolyam miatt is, mint részleteztem.
Az egyetlen, nem szubjektív, hanem hivatalos dolog, hogy otthon úgy vagyok bejelentkezve, hogy ideiglenesen külföldön tartózkodom. Akkor visznot érvényes az EU kártya...

Remélem érted, hogy mik a kétségeim, és épp ezért szeretnék szakértő választ.
De mindemellett persze nagyon köszönöm amit írtál!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #4869 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Magán betegbiztosítás

Nem szeretek beleszólni az ilyen témákba de mivel folyamatosan szakértő van emlegetve alapvető kérdésekben meg kell, hogy tegyem.
Van időkorlát, 3 hónap.
Nem ideiglenesen tartózkodsz külföldön, tehát kell a biztosítás.
Nem kell ide szakértő. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #4870 Írta: laszlo888
laszlo888 válaszolt a következő témában: Magán betegbiztosítás

Kedves Astarta!

A legolcsóbb teljeskörü biztosítás, melyet a német hatóság is elfogad egy olyan Reiseversicherung, mely 5 évre is megköthetö.

A szembetegséget a megfelelö orvosi igazolások melléklésével rögtön a biztosítás megkötésekor be kell vallani.
Elképzelhetö, hogy a rendszeres szemészeti kezelés miatt magasabb biztosítási dijat kell majd fizetni, de nem arra ok, hogy a biztosító elutasítsa a szerzödés megkötését.
Normál esetben egy ilyen jellegü biztosításra egy 30 év alatti nő havonta nem fizet többett havi 200,- EUR-nál.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #4871 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Magán betegbiztosítás

Köszi Gergő, én még azért várnám a szakértőt is. ;-)
Nem megkérdőjelezni akarom amit írtál, de ilyenkor törnek fel belőlem a kérdések. :-)

3 hónap elteltével szükséges a Freizügigkeitsbescheinigung az itt tartózkodáshoz. Viszont akkor miért adják meg német biztosítás nélkül, simán EU-s kártyával, ha kötelező a német biztosítás?
EU kártya oldalról meg sehol nem látom leírva, hogy ez szabályozva lenne, de most ítam az EU vonalnak ezzel kapcsolatban, hogy írják már meg hivatalosan mi számít ideiglenes tartózkodásnak.

Azt már meg se merem kérdezni :), hogy mikor a DVKA-val beszéltünk Bonnban, ők miért nem mondták ezt a 3 hónapot?

És igenis mondhatom, hogy ideiglenesen tartózkodom külföldön, hiszen hivatalosan ez van bejelentve Magyarországon (írtam, ha véglegesen külföldre települsz, ki kell jelentkezni a magyar lakcímedről, személyit leadni stb...)

Nem áll nekem össze a kép...:unsure:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #4872 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Magán betegbiztosítás

Kedves nemet-ado.de!

Sajnos nem vagyok normál eset a szemem miatt, és 35 vagyok. :( Így nem vagyok biztos benne, hogy nem megint 400 eurónál járnánk ismét havonta...
De hol lehet ilyet kötni? Hol tudnék utána nézni ennek?

Köszönöm a válaszod!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!