Magán betegbiztosítás

Több
12 éve 11 hónapja #4888 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Magán betegbiztosítás

Szia Judyth!
EU-n belül csak egy helyen lehetsz biztosított.
Ha Magyarországo fizeted a tb járulékot, akkor nem lehet német biztosításod, és akkor az OEP-től igényelheted illetve kapod az EU betegbiztosítási kártyát.
Ha német biztosításotok lesz, akkor nem fizetheted tovább a tb járulékot Magyarországon, és a német biztosítótol tudtok EU betegbiztosítási kártyát igényelni.
Emellett az saját döntés, hogy Magyarországra utazáskor kötnétek-e plusz kiegészítő utasbiztosítást (mint ahogy fordított esetben is: ha valaki EU betegkártyával utazik EU-n belül, maga dönti el, hogy a kártya mellé köt-e külön kiegészítő utasbiztosítást).
Üdv., Anita
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Judyth

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4889 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Magán betegbiztosítás

Szia kisne!

Éppen ilyen életből vett tapasztalatokra van szükségem EU betegkártyával kapcsolatban, köszönöm.
Valahogy nekem is úgy tűnik, nincs igazán a dolog leszabályozva.

Valamit viszont nem értek, onnantól kezdve, hogy dolgozol, nem kötelezően kellene, hogy legyen német biztosításod? Vagy az ismerősök akiket említesz, illetve az éttermi munka nem hivatalos munka?

Üdv., Anita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4890 Írta: Judyth
Judyth válaszolt a következő témában: Magán betegbiztosítás

Köszi a gyors választ.
Már van EU-s biztosítási kártyánk, vagy esetleg külön kell majd igényelnünk odakint? Bár nem tartom reálisnak, mert mivel EU-s, ezért gondolom minden EU-s országban elfogadják és, ha sürgős ellátásra van szükségem, akkor ellátnak :)
Államiból csak egyféle biztosítás van? Hol kell igényelni? Mi ennek a folyamata? Mennyibe kerül? Eléggé tanácstalanok vagyunk :(

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4891 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Magán betegbiztosítás

Szio Anita

Tudod az a véleményem érdekes modon itt "vidéken " valahogyan másképp és egyszerüen mükődnek a dolgok mint a nagyvárosokban. Én tőllem a két év alatt semmilyen papirokat nem kértek még egy hivatalban sem sem tartozkodási engedélyt se mást :cheer:
A munkahelyeken is ahová probamunkára mentem még ott sem.
A panzioba ahol dolgozok, még most feketén ;) juniustol leszek szerintem bejelentve. de itt sem kértek semmit.
Csak ezt az orvosi papirt .
A tőbbiek pedig csak élnek kint mint marci hevesen és dolgoznak és én ugy tudom egyik magánválalkozoként és a mai napig semmit nem fizet maga után és ez már 10 éve, mikor mondtam én mit akarok biztositást, nyugdijjat csak nevetett rajtam, hogy miért is?
Talán szerencse is kell hogy legyen hozzá, hogy az ember ne jusson orvoshoz :)
A másik érdekes dolgo még, hogy épp husvétkor voltam otthon és ilyenkor természetesen megyek orvoshoz, feliratni ezt azt , mert otthon a gyogyszerek azért olcsobbak, véleményem szerint kivétel a vitamin mert az itt olcsobb ;)
és mondtam az orvosomnak ,hogy kint szeretnék biztositott lenni, de szeretnék hozzá is járni és tudod mit mondott, miért nem csak itthon fizetem a bt. minek még kint sokkal tőbbet na ????? és ezt egy orvos mondta;)
De most én sem tudom mit csináljak , de gondolom ha dolgozom mégiscsak itt kellene fizetnem a tb-t és ahogy itt a topikokban olvasom van lehetőség valamilyen nyomtatványra ami jogosit az otthoni ellátásra.
Erről volna jo tőbbet megtudni.
Ha valaki tud erről, akkor ossza meg a tudását velem is ;) kőszőnettel kisné

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4892 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Magán betegbiztosítás

Szia Judyth!
Igen, de onnantól kezdve, hogy Magyarországon nem fizetitek majd a tb járulékot (mert azt írtad német biztosítást szeretnétek majd), az az EU betegbiztosítási kártya amit az OEP-től kaptatok, már nem lesz érvényes, illetve vissza is kell majd adnotok.
Az EU kártyát mindig az a biztosító állítja ki, ahol a biztosításotok van. Ha német biztosításotok lesz, akkor az a német biztosító, tőlük kell majd újra igényelni.

Nem, van többféle állami biztosító Németországban, de ebben nem vagyok képben, én csak az AOK-t ismerem. :)
Más majd ebben biztosan jobban tud segíteni. Illetve van itt másik betegbiztosítással kapcsolatos fórum is, szerintem ott találsz infót biztosítókról, árakról, egyebekről, érdemes lenne megnézned.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Judyth

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 10 hónapja #4902 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Magán betegbiztosítás

Szia Kisne!

Szerintem igazad van abban, hogy mindenki maga tudja eldönteni,mit szeretne, hol fizesse a biztositast. Kiskapuk vannak, szerintem amig Magyarorszagon is van allando lakhelye valakinek, addig nehez lehet eldönteni, ideiglenesen vagy veglegesen tartozkodik Nemetorszagban. Az is igaz lehet, hogy az orvos hozzaallasatol is függ - meg az eppen aktualis allapottol. Pl ha eppen tele van a rendelö, valoszinüleg kicsit mas a hozzaallas egy eu kartyahoz - amivel kicsit macerasabb,mint a nemet biztositasi kartyaval. De ha mar ismernek, akkor minden egyszerübb. A kartyat negyedevente egyszer eleg leolvasni a rendelöben, negyedevente egyszer kell a 10 eurot is fizetni. Ha jol tudom, nemcsak a sürgössegi, hanem az orvosilag szükseges ellatasokat kell megtenni az eu kartyaval, figyelembe veve a Nemetorszagban tartozkodas idejet is.
Viszont szürövizsgalatokra, tervezhetö oltasokra szerintem nem jogosit az eu kartya.
A szemelyes velemenyem az, hogy amig nincs baj, minden ok, de ha egyszer baj lesz, akkor eleg problema a nem tökeletes nyelvtudas, nem biztos, hogy meg azzal is jo foglalkozni, hogy mire jo az eu kartya, meg mire nem.
En ugy tudom, hogy sok biztositonal a biztositasi kartya egyben eu kartya is. A privat biztositottnal meg altalaban kifizetik, az itteni költsegek erejeig. Pl nem fizetnek egy magyar ellatasert 2x többet,mint Nemetorszagban fizetnenek. Nekem szo nelkül kifizettek a fogovosi szamlat, mig az elettarsamnak, aki nem privat, csak egy reszet.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!