Biztosítás igazolása

Több
10 éve 9 hónapja #32439 Írta: zozo2D
Biztosítás igazolása téma létrehozva zozo2D által

Szervusztok,

Olyan kérés merült fel, hogy az AOK kért igazolást arról hogy Mo-n van érvényes egészség biztosítása a páromnak. Hogyan lehet ezt igazolni -ráadásul németül ?
Most lehetőleg gyakorlati tanácsot kérnék, igazolta ezt már valaki és hogyan ? Van otthon még neki biztositása, de felmondását tölti, tehát rövidesen önmagának fogja fizetni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32440 Írta: zozo2D
zozo2D válaszolt a következő témában: Biztosítás igazolása

Tudtommal a Minijob nem nyújt biztosítást. Nekünk pont ez a gond, mert van Minijob de biztosítás nélkül nem engedik végezni. Kérnek igazolást, hogy van biztosítás. Még Mo-it is elfogadnak, csak nem tudjuk hogyan kellene ezt igazolni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja - 10 éve 9 hónapja #32442 Írta: Juditka
Juditka válaszolt a következő témában: Biztosítás igazolása

Szia :)

A "TB kijelentkezés" topikban bővebben olvashatsz a témával kapcsolatban. Én is a férjem biztosítása után intéztem. Nekem az AOK leírta, hogy miket kell beszereznem Mo-ról.
-igazolás a Mo-i biztosítási jogviszonyomról
-németre lefordított Házassági Anyakönyvi kivonat
-németországi lakcímbejelentők (férjemé és sajátom)
Az OEP kiküldte nekem az E 104-es nyomtatványt, a kért igazolásokat lefénymásoltam, férjem biztosítási kártyáját is, írtam egy levelet, hogy mit szeretnék, és milyen dokumentumokat mellékelek, majd ajánlva postára adtam. Majd felhívtak telefonon, feltettek néhány kérdést, aztán még küldtek egy nyomtatványt, hogy töltsük ki (pl.meddig voltam Mo-on biztosított, mikortól szeretnék az AOK-nál biztosított lenni + személyes adatok). Majd fényképet kértek, aztán szépen lassan elintéződött, és megkaptam a kártyámat is.
Remélem tudtam segíteni. :)
Ha még kérdésed lenne szívesen válaszolok. :)

Judit :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bariba

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 9 hónapja #32443 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Biztosítás igazolása

Tudtommal a minijobnál a munkaadó cég köteles betegiztositást fizetni utánad! Német koleganöm egyedül él. Sokáig a szülei támogatták (34 éves). Minijobja alatt a cég vont betegbiztositást. Nem sokat de vonták!
(Állitja!)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32466 Írta: zozo2D
zozo2D válaszolt a következő témában: Biztosítás igazolása

Konkrétan beszéltem a munkaadóval és azt mondta, amíg nincs igazolás a biztosításról több munkát nem tud adni, nem akar lebukni. Meg azt, hogy sokan a cseheknél kötnek biztosítást mert ott gyorsan intéződik. Részleteket nem tud :(

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32467 Írta: zozo2D
zozo2D válaszolt a következő témában: Biztosítás igazolása

Szia,

Köszi a hozzászólást.
Mi nem vagyunk házasok és az élettársi biztosítás csak azonos neműekre érvényes :(
Tehát továbbra is várom a válaszokat.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!