Biztosítás igazolása

Több
8 éve 9 hónapja #39588 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Biztosítás igazolása

Csibijuza írta: Soha nem volt még ilyen dolgom az adóhivatalokkal, se otthon se itt, értem? Nem ismerem az otthoni ügyeket, meg ilyen olyan portálokat, programokat, mert soha nem volt rá szükségem még. Honnan kellene ezt tudom, ha eddig még nem találkoztam ilyennel? Te is elkezdted vhol, ugye? Valamikor neked is elmagyarázták,mert nem volt egyértelmű, igaz?
Komolyan mondom, már megint letorkollva érzem magam a hsz-ed miatt.
S nehogy félreértsd: a tipp jó, h csináljak ügyfélkaput, csak a tálalás nem tetszik.

MIlyen letorkolas? Valamit felrenezel. Min. 5-6 eve szajkozzuk itt az ugyfelkaput. Senki nem oktatott semmire. HA en elmegyek kulfoldre nekiallok napokat olvasni a neten az az egyik. Es praktikusam megnezem, mit hogy kell elintezni elore es nem utolag.
De ugyfelkapum azota van miota lehet. Mert nem fogok postara jarni adobevallassal Mo.-on! Ehhez semilyen oktatast nem kellett. Az ember ha el egy orszagban, csak hall innen onnan dolgokat, nem? En inkabb azt erzem, hogy mindenen besertodsz es puffogsz..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 9 hónapja #39589 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Biztosítás igazolása

Csibijuza írta: Te is olyan nagyon okos vagy! Mindjárt leborulok elébed és elsírok egy éneket.
CSak ha sehol se fizetsz,akkor meg még jobban megszívod. Itt drága ott meg így szívsz. Na, ennyi, Sherlock.

Nem fizethetsz ossze vissza EÜ biztositast, TB-t ott ahol epp olcsobb! Vannak ra jogszabalyok es az alapjan be is fogjak hajtani. Ha kijelentkeztel Mo.-rol, de kozben oda befizettel, akkor be akarjak majd hajtani ott a teljes idoszakot. De a rossz hir az, hogy ha igazolod, hogy itt eltel es ok eltekintenek ettol, akkor a nemetek fogjak beszedni itt a "lyukas" periodusaidra!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 9 hónapja #39590 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Biztosítás igazolása

Van egy Step by Step topikunk abban is írjuk, hogy csináljon ügyfélkaput aki külföldre megy de otthon sem árt(ana) mert, ahogy mahlzeit is írta miért járkálna az ember postára, önkormányzathoz, okmányirodába egyéb hivatalokba és töltene ilyesmivel fél napokat amikor online el lehet intézni percek alatt???
www.iranynemetorszag.com/forum/irany-nem...23-step-by-step.html ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 9 hónapja #39601 Írta: judszk
judszk válaszolt a következő témában: Biztosítás igazolása

Ėn tavaly jelentettem ki a párom. Először levėl a tb-nek, majd mikor válaszoltak azzal kellett a nav-hoz menni. Ahol csak arról adtak gazolást, hogy beadtam a kėrelmet, mert ők hivatalosan mėg egyszer egyeztettek a tb-vel, hogy valós igazolást mutattam-e be. Ne kėrdezzėtek miėrt küldtej ek, mikor igazolás nélkül mentem....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 9 hónapja #39602 Írta: Csibijuza
Csibijuza válaszolt a következő témában: Biztosítás igazolása

A lukak max hetek, de inkább napok. Elòző kérdésedre a válasz, csak most h a nav macerál,most küldtem elnekik, amúgy meg az oep, tb avgy hogy a frászba hívják, ott intéztem mindent.

Good things come to those who believe, better things come to those who wait and the best things come to those who don't give up. :3

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 9 hónapja #39603 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Biztosítás igazolása

Csibijuza írta: A lukak max hetek, de inkább napok. Elòző kérdésedre a válasz, csak most h a nav macerál,most küldtem elnekik, amúgy meg az oep, tb avgy hogy a frászba hívják, ott intéztem mindent.

Csak a tisztan latas miatt kerdezem. Kikoltoztetek, elkezdtel dolgozni. Amikor epp nem volt munkad, akkor par napig, hetig a magyar TB-t fizetted, majd amikor lett munkad ujbol akkor meg a nemet Krankenkassa fele fizettel?
Nem nagyon lehet igy valtogatni. A magyra TB-nel ez fennakad vmi "szuroalgoritmuson" es automatikusan kerte erre az idoszakra a TB-det. Ezert atadtak a NAV-nak behajtasra. En ezt tippelem.
Nemetek mit szoltak ehhez? (Marha jol ertem hogy igy tortent..)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!