Biztosítás igazolása

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
8 éve 9 hónapja #39571 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Biztosítás igazolása

Lehet, hogy csak meg akar félelmiteni. Próba szerencse!

Sokak biztosan beugranak! Statisztikailag biztosan megéri nekik!
Irj nekik, hogy Te már rendszted a dolgodat! Tegyél bele mindenről
másolatot, és a végére ird oda, hogy ha továbbiakban nem tiszta
NEKIK az ügyed, forduljanak ügyvédhez!

Engem akkor furkált a KIEG (Kiegészítő Parancsnokság) amikor a szerb háború volt
és mivel csak magyar áp. vagyok így hadköteles is lennék elvileg! Illetve voltam!
Irták, hogy menjek haza és jelenkezzem! Nos, én sem türelmes, sem barátságos
nem voltam velük, s azt válaszoltam, hogy akkor megyek haza "golyófogónak" ha
majd hátam közepét látom! Rólam mondjanak egyszerűen le! Már szolgáltam 25
hónapot, 1974-1976-ig.Talának otthon is elég hülyét, akik bevonulnak a szerebek
elleni gépezetbe!

Soha többet nem írtak! Zokon vették? ;-)

A lényeg, hogy nem kell betojni a hatóságtól. Ezt viszont meg kell szokni!
Anyukám aki már 81, ha egy pecsétes papirt kap azonnal bugyit cserél....

A hatóság az SZOLGÁLTATÓ és ők vannak értünk, s belőlünk élnek!
Ezt azonban meg kell szokni Mo.-on, mert régen ők voltak az istenek!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 9 hónapja #39572 Írta: zpisti
zpisti válaszolt a következő témában: Biztosítás igazolása

Csibilujza! Én tavaly jártam így és a probléma egészen egyszerű: a NAV és a TB kijelentkezésnek semmi köze egymáshoz sajnos, nem látja a két renszer egymást, hiába a nagy számítógépes hálózat :(
A NAV rendszere nem látja azt, hogy Te a TB rendszeréből kijelentkeztél, náluk külön be kell jelenteni, hogy már külföldön dolgozol! Én úgy oldottam meg a dolgot, hogy hazautaztam, bementem a NAV-ba a kiküldött folyószámlájukkal, vittem innen minden papírt (az ügyintéző majd el ájult, hogy én milyen felkészülten mentem :D ), vagyis vinni kell a külföldi lakcímbejelentő igazolásodat, a munkáltatótól is kértem egy igazolást, hogy mióta dolgozom náluk, vagyis mióta fizetem itt az eü biztosítást és kell a külföldi eü kártyád is a biztosító adatlapjával (ez a tuti, mert ezen rajta van a dátum, hogy mikortól is vagy biztosítva, nem tud belekötni, ha esetleg a munkáltatód más dátumot ír, vagy már több helyen is dolgoztál).
Persze ez csak akkor jó, ha ugyanazon biztosítónál voltál végig, ha nem akkor vigyed minden biztosítód papírját. Nekem 10 perc alatt lerendeztük a problémát, és csak 1 hetet kellett kifizetnem, azt amikor az otthoni lemondás és az itteni biztosítás megkötése miatt kiesettnek tekintettünk.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 9 hónapja #39573 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Biztosítás igazolása

zpisti írta: Csibilujza! Én tavaly jártam így és a probléma egészen egyszerű: a NAV és a TB kijelentkezésnek semmi köze egymáshoz sajnos, nem látja a két renszer egymást, hiába a nagy számítógépes hálózat :(
A NAV rendszere nem látja azt, hogy Te a TB rendszeréből kijelentkeztél, náluk külön be kell jelenteni, hogy már külföldön dolgozol!

Abban igazad van, hogy a két rendszer nem látja egymást, bár valamiféle kőkorszaki szintű adatcsere van közöttük.
A baj az, hogy te is ugyanúgy járhatsz, mint én: bár a NAV-nál mindent elrendeztél, a legközelebbi nagy behajtási hullámban megint megjelenhetsz a feketelistán. Ahhoz ugyanis a NAV a listát az összegekkel együtt a TB-től kapja meg, ő azt nem vizsgálja, csak behajt(ana). Amíg tehát ott "rendezetlen státuszú" vagy, addig ez ismétlődni fog. És ezt nem meséli el alapágon a kedves NAV-os picsa. Mellesleg a NAV csak adószempontból kezeli a kijelentkezésedet (ill. a hátralék törlésekor a TB nevében cselekszik), de az tőlük nem kerül át a TB-hez. Ez jól látszott nálam is, mivel ugyan a 2011-13 közötti időszakra a NAV egyszer már törölte a tartozást, most viszont az újból / még mindig megjelent a TB által a NAV-nyak átadott hátraléklistán. Szóval ahogy mondják: a kutya a TB-nél van elásva.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 9 hónapja #39574 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Biztosítás igazolása

zpisti írta: Csibilujza! Én tavaly jártam így és a probléma egészen egyszerű: a NAV és a TB kijelentkezésnek semmi köze egymáshoz sajnos, nem látja a két renszer egymást, hiába a nagy számítógépes hálózat :(
A NAV rendszere nem látja azt, hogy Te a TB rendszeréből kijelentkeztél, náluk külön be kell jelenteni, hogy már külföldön dolgozol! Én úgy oldottam meg a dolgot, hogy hazautaztam, bementem a NAV-ba a kiküldött folyószámlájukkal, vittem innen minden papírt (az ügyintéző majd el ájult, hogy én milyen felkészülten mentem :D ), vagyis vinni kell a külföldi lakcímbejelentő igazolásodat, a munkáltatótól is kértem egy igazolást, hogy mióta dolgozom náluk, vagyis mióta fizetem itt az eü biztosítást és kell a külföldi eü kártyád is a biztosító adatlapjával (ez a tuti, mert ezen rajta van a dátum, hogy mikortól is vagy biztosítva, nem tud belekötni, ha esetleg a munkáltatód más dátumot ír, vagy már több helyen is dolgoztál).
Persze ez csak akkor jó, ha ugyanazon biztosítónál voltál végig, ha nem akkor vigyed minden biztosítód papírját. Nekem 10 perc alatt lerendeztük a problémát, és csak 1 hetet kellett kifizetnem, azt amikor az otthoni lemondás és az itteni biztosítás megkötése miatt kiesettnek tekintettünk.

Jogszabaly szerint nincs NAV-os kijelentkezesi kotelezettseg, csak TB. Ugyanis attol, hogy kulfoldon elsz meg lehetnek dolgaid amik Mo.-on adoznak.
NAV-hoz akkor kerul "behajtasra" TB jarulek, ha a TB rendszerbol megkuldik nekik. Jelen esetekben a TB-s rendszerveb hibaztak..

Masreszrol aki kulfoldre koltozik, az csinaljon mar egy ugyfelkapus hozzaferest! Mert ugyfelkapun ki lehet jelentkezni, amirol jon irasos igazolas. HA utana elcsesznek valamit akkor nem kell hazarohangalni, elektronikusan jon egy email es utana letolti a delikvens a doksit, nem kell postaladaba erkeztetni. Majd szemelyesen bemenni. Ugyfelkapun kvissza kell kuldeni es ennyi..
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 9 hónapja #39578 Írta: Csibijuza
Csibijuza válaszolt a következő témában: Biztosítás igazolása

Pisti, de ha erről a kutya se szól? Érted...... Tb-m egy volt, mindig ugyanoda kértem a biztosítást, tőlük jött is igazolás, h mikortól vagyok náluk stb. Ezt elküldtem a NAV-nak.

Munkaadóm volt több is, s azoknak a dokumentumait az ALGI kérésnél az AA zsebrevágta. Pár helyről van nekem ugyan másolatom, de nem mindtől. A mostani cégnél meg épp egy hete kezdtem. A lakcímbejelentő minek nekik? Énnekem nem lehet luk közte, mert a pár napokat, heteket,amit itt nem voltam biztosítva, otthon befizettem,mert olcsóbb. Luk nincs, azt tuti :D

Good things come to those who believe, better things come to those who wait and the best things come to those who don't give up. :3

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 9 hónapja #39579 Írta: Csibijuza
Csibijuza válaszolt a következő témában: Biztosítás igazolása

Azt hiszik ezek h hetven bőrt lehúzhatnak az emberről.

Good things come to those who believe, better things come to those who wait and the best things come to those who don't give up. :3

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!