Biztosítás igazolása

Több
10 éve 9 hónapja #32477 Írta: Juditka
Juditka válaszolt a következő témában: Biztosítás igazolása

Szia!

Azt írtad, hogy a munkaadó elfogad magyar biztosítást is. Akkor csak egyszerűen kikéri a párod az OEP-től az E 104-es nyomtatványt, és leigazolják neki a biztosítási idejét.

Judit :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 9 hónapja #32493 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Biztosítás igazolása

zozo2D írta: ....az élettársi biztosítás csak azonos neműekre érvényes.


Össze kell házasodni! Dániában 20 perc alatt meg
van és EU érvényes! (Lányom is ott házasodott.)

Ez csak egy papír, de sok előnye van!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #38570 Írta: patsét
patsét válaszolt a következő témában: Biztosítás igazolása

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy a Magyar Egészségügyi Pénztártól kaptam egy felszólítást, amiben arra kérnek, hogy tegyek eleget a járulékkötelezettségi fizetésemnek, viszont már másfél éve teljes munkaidőben dolgozom Németországban, bejelentett betegbiztosítással (AUDI BKK).

Tudjátok, hogy milyen igazolást kell kérnem a biztosítómtól vagy mi ennek a módja, hogy ne küldjenek levelet?

Várom a válaszokat.

Köszönöm

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja - 9 éve 2 hónapja #38571 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Biztosítás igazolása

Magyarországon kellett volna kijelentkezned a TB-töl. Valoszinü visszamenöleg nem fog menni, de jarj utanna minel hamarabb. egy telefon a lakohely szerinti Ep-nek. Ott megmondjak mi a teendö. Az elmaradt "jarulekokat addig fojak kerni amig kijelentkezel. Ha szerencsed van akkor nem kell kamatostul megfizetni. A jelenlegi havi jarulek 6.930,- Ft. Tavaly olyan 6800 körül volt. Na ez 18x Kb 120.000,- kemeny magyar penz.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #38574 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Biztosítás igazolása

Kedves patsét!

Az Audi BKK-tól kérsz egy Mitgliedsbescheinigung-ot, amit a OEP nyomtatványával visszaküldesz az OEP-nek.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #38582 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Biztosítás igazolása

Athena1985 írta: Kedves patsét!

Az Audi BKK-tól kérsz egy Mitgliedsbescheinigung-ot, amit a OEP nyomtatványával visszaküldesz az OEP-nek.


Csak annyit tennék hozzá, hogy simán rendezhetö visszamenöleg az ügy, a kinti biztosítás kezdetéig visszamenöleg törölnek minden fizetendöt. Föleg ha ez még NAV-tartozásként sem jelent meg.
Nekem már annak idején jelzálogot tett a NAV egy ingatlanomra (úgy tudtam meg egyáltalán, hogy tartozok), pedig idöben lejelentettem az OEP felé a dolgot., csak akkor csapták öket össze a néhai APEH-hel, így valahol elveszett az ügyem.
A NAV-nál ennek ellenére elég volt egy nyilatkozatot kitöltenem, hogy mióta rendelkezem kinn biztosítással, még az igazolást sem kérték el (pedig nálam volt), de hát én már csak egy ilyen abszolút tisztességes ábrázattal rendelkezem.... :laugh: :laugh:
Pár nap alatt mindent töröltek (tartozás, késedelmi kamat, büntetés - holott nem ismerték el hivatalosan, hogy ök a hunyók) és kiadták a jelzálogtörléshez a papírt.
Szóval, ahogy mondják: nem eszik olyan forrón a kását....

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zsoltiabéka, benszű

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!