Biztosítás igazolása

Több
8 éve 8 hónapja #39544 Írta: Csibijuza
Csibijuza válaszolt a következő témában: Biztosítás igazolása

Sziasztok! Kapott-e valaki közületek a most a napokban NAV-tól csekket, irgalmatlan mennyiségű pénzről,amit be kéne fizetni visszamenőleg? (Tőlem két évet követelnek.) Most ez mi, meg hogy lehet ez,mikor otthonról kijelentkeztem, hogy ott nem fogok fizetni TB-t,mert itt fizetem (és fizettem is még amikor munka nélkül voltam,akkor is befizettem) és adóbevallást is csináltam haza, hogy itt kint vagyok, itt dolgozom, itt fizettem adót etc?
Most akkor mi ez a NAV-os behajtós mizéria??? Milyen nyomtatványt kell kikérjek az itteni TB-től, hogy békén hagyjon legalább a magyar állam?

Good things come to those who believe, better things come to those who wait and the best things come to those who don't give up. :3

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 8 hónapja - 8 éve 8 hónapja #39546 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Biztosítás igazolása

Csibijuza írta: Most ez mi, meg hogy lehet ez,mikor otthonról kijelentkeztem, hogy ott nem fogok fizetni TB-t,mert itt fizetem (és fizettem is még amikor munka nélkül voltam,akkor is befizettem) és adóbevallást is csináltam haza, hogy itt kint vagyok, itt dolgozom, itt fizettem adót etc?

A "Bejelentő lap TAJ számmal rendelkező magyar állampolgár részére, aki EGT tagállamban és egyezményes államban biztosított személy" c. nyomtatvány kitöltését kell érteni azalatt, hogy kijelentkeztél? Ha nem, akkor nem jelentkeztél ki vagy még az lehet, hogy a kitöltését követően fizettél még járulékot.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 8 hónapja #39548 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Biztosítás igazolása

@Csibujza Ilyet elvileg csak akkor kapsz es kezdenek el piszkalni vele, ha nem jelentkeztel ki a magyar TB-bol. Vagy ha kijelentkeztel, de valamit elcs.sztek es nem ugy vagy a rendszerukben, mint mas EUs tagallamban biztositott..
Probalj meg elobb telefonalgatni innen, hatha sikerul valakivel beszelni a sohivatalban aki elmondja o mit lat rolad a rendszerben. MArmint elobb a TB-nel erdeklodj.
Es azert a NAVtol kapsz behajtos papirokat, mert a TB hatralekot ok szoktak behajtani, mintha valami "adoelmaradasod" lenne.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 8 hónapja #39567 Írta: Csibijuza
Csibijuza válaszolt a következő témában: Biztosítás igazolása

Igen Gergő arra gondoltam. Rögtön,amint kijöttem,megtettem ezt a bejelentést. Most ezért nem értem és vagyok felháborodva, minek piszkál engem a nav?

Good things come to those who believe, better things come to those who wait and the best things come to those who don't give up. :3

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 8 hónapja #39568 Írta: Csibijuza
Csibijuza válaszolt a következő témában: Biztosítás igazolása

Mivel 1000% h kijelentkeztem, így a hiba az ő készülékükben van! :D Kikértem innen a papírt, hogy én márpedig 2013 áprilisa óta itt biztosítva vagyok, hagyjanak engem békén. És megint bejelentem, az EU-s foglalkoztatást. Nem értem,minek kell ezzel évente ökörködnöm, mikor nem is voltam közben otthon se dolgozni, se máshogy.
Plusz van még vami nyomtatvány most ehhez a kiküldött vackukhoz, azt is elküldöm nekik. Ismerősöm Svédországban van és ő is ugyanúgy járt. Kapott egy ilyen kis szeretet csomagot a NAVtól holott ő is bejelentette h máshol fizeti a TB-t.... most ezek szerint erre utazik a NAV?

Good things come to those who believe, better things come to those who wait and the best things come to those who don't give up. :3

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 8 hónapja #39569 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Biztosítás igazolása

Szintén zenész. Amikor én kijelentkeztem, még külön csapat volt a TB és a NAV. Aztán x év után tavalyelött már egyszer bepróbálkozott a NAV, akkor személyesen voltam náluk és komplett rendbe tettünk mindent.
Most nekem is megint jött a szeretetcsomag, (Miközben két héttel a levelük kiküldése után az Ügyfélkapun keresztül azt látom, hogy 0.- HUF az eü. járulék-egyenlegem. És kezemben van a NAV határozata 2013.-ból arról, hogy minden tartozásomat törölték, miközben a mostani levél alapján 2011-es járulékot is követelnének rajtam.)
Amikor felhívtam öket, akkor a köbunkó ügyintézö azt mondja, hogy ö nem látja ezt a határozatot, küldjem már meg nekik. A saját "terméküket" ! Meg jelentkezzek ki megint. Amikor megkérdeztem, hogy tessék mondani és még hányszor a következö húsz évben, akkor azt mondta, hogy ne szórakozzak.....Közöltem vele, hogy egy dolgot vagyok hajlandó megküldeni, azt hogy most is itt vagyok biztosítva, a többit oldják meg. :-) Van, amikor nálam is elszakad a cérna.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!