Peres ügyek

Több
12 éve 5 hónapja #9687 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Peres ügyek

A küldés időpontját határold be amennyire tudod, a többi beszerezhető szerintem ;) de lehet írnék az ügyvéd úrnak, hogy adja csak meg ezeket mert az email szolgáltatód nyilvántartása szerint semilyen e-mail nem érkezett az adott időpontban tőle. :laugh:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #9688 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Peres ügyek

astarta írta: Itt az ember nem jut rögtön az ajánlatokhoz, regisztrálni kell (www.outlets.de/anmeldung) Nevet, lakcímet, email címet és születési dátumot kell megadni. Gondoltam mi bajom lehet eze adatok megadásával, regisztrálok....

....Kérdem én, hogy lehet, hogy ez az oldal még évek múlva is üzemelhet? Hogy van az, hogy EGYETLEN gombnyomással életbe lép egy 2 éves szerződés?
Számomra felfoghatatlan, hogy ilyen megtörténhet, és nem történik ellenük semmi.
Ha fejlemény lesz, beszámolok.Üdv., Anita

Önként adtad meg a SAJÁT (igazi) adataidat! Senki nem kényszerített erre. Valószínú, hogy a gombot is önként nyomtad meg. S mégvalószínűbb, hogy az AGB-t nem olvastad végig de, mégis kipipáltad hogy elfogadtad.. Ha ebben ugyanis benne van a 2 hét és minden infó, akkor fizetned kell! Az oldal persze sumák dolog, mert egy szürke területe a törvényeknek! Ezért is működhet, mert nem törvénytelen! Gondolom a tulaj mivel jogi területen dolgozik, igy alaposan megfogalmazott mindent, ami egy bíróságon megállja a helyét! Fordulj azonnal egy ügyvédhez és vigyél el minden irásos cuccot neki. Nyomtasd kiaz oladlon található AGB-t is és kérj tőle tanácsot!

UI: a legrosszabb ha vársz ezzel. Csak drágább lesz ha nem lépsz azonnal! Az, hogy ez számodra elfogadhatatlan ez senkit nem érdekel a biróságon!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #9689 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Peres ügyek

astarta írta: Ami jó, hogy mióta jött a felszólítás a behajtócégtől, már rég lejárt a határidő, mégis csend van. Úgyhogy bízom benne, hogy itt valóban megállt az ügy, mint ahogy írták többen is a fórumon, hogy bíróságig még senki nem jutott el, kivéve, ha valaki saját maga nem kezdeményezte a pert.
Üdv., A.

Az ügy nem állt meg. A tartozás hatványozódik ha csak annyiban hagyod! A legrosszabb amit tehetsz, ha várakozol! Nem is értem miért és mire vársz, ha valóban igazad van akkor harcolj! Ha sarolba állítanak mert lekésel mindenről (pl. volt e hivatalosan a részedről egy "Einspruch" vagy "Wiederspruch", ez fontos, mert igy látják, hogy valóban már az elején nem stimmelt a dolog. XHa X napon (héten) belül ezt is lekésed (AGB), akkor az isten sem ment meg a fizetéstől!?
Fordulj feltétlenül ügyvédhez!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9691 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Peres ügyek

Szia Decotex,

örülök, hogy engem nézel hülyének, és cseppet sem tartod felháborítónak, hogy ilyen esetek előfordulhatnak.
Egy szóval nem említettem, hogy nem önként regsztráltam volna, és adtam meg az adataimat.
Egyelőre kivárok, és azt teszem, amit mások is tesznek, amit TV-ben is javasoltak híradásokban. NEM fizetni, és amikor bírósági megkeresés jön, akkor lépni. Csakhogy ilyen eddig még soha senkinek nem ment...

De IGEN, elolvastam az AGB-t, és NINCS benne infó arról, hogy fizetős a szolgáltatás!!!
Igen, elküldtük a Widerspruch-ot, igaz 2 héten kívül, indokkal, hogy miért 2 héten kívül (mert ugye semmi visszajelzés nem jött, hogy sikeres volt a regisztráció, így honnan tudja az ember, hogy valóban sikeres volt), de erre sem reagáltak, hogy a Widerspruch-ot nem fogadták el.
Hozzáteszem, azoknál sem veszik figyelembe, akik 2 héten belül küldik el!!!
Egy normális szolgáltatócégnél van ügyfélszolgálat, olyan, amelyikkel lehet is kommunikálni. Itt nincs, ugyan miért??

Nem fogok ügyvédhez menni önszántamból, hogy az ügyvédnek is teletömjük a zsebét. Szerinted hiányzik a bíróságra járkálás?
És mint írtam, eddig egyetlen eset sem derült ki, pedig itt több tízezres, ha nem százezres nagyságrendről beszélünk, akiket érint a visszaélés, akinél túllépett volna az ügy azon, hogy kapott 2 felszólítást behajtócégtől. Itt mindenkinél megállt a dolog, van, akinél már 2 éve.
Eddig soha senki nem kapott bírósági felszólítást, idézem a fórumot: "Bisher hat niemand einen gerichtlichen Mahnbescheid von outlets.de bekommen."
Vagyis, van esély rá, hogy valóban ennyi legyen az ügy. Így ha magam megyek bíróságra, lehet csak magamnak csinálok még több problémát.
Ez a cég nem a hivatalosan behajtott pénzekből él, valószínűleg épp ezért nem is jutnak el a behajtások bíróságig, hanem a félelemkeltésen, hogy valaki inkább fizet, mint hogy kapja a felszólításokat.
Ez a cég akkor megy bíróságra, amikor valaki perli őket, és beidézik őket, de ők eddig sose pereltek. Akkor én minek kezdeményezzek?

Üdv., A.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #9696 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Peres ügyek

A remény hal meg utoljára!! ;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9701 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Peres ügyek

Az. :)
Ráadásul van egy német férjem, és miután én csak 1 éve vagyok kinn, így azért a hivatalos ügyekben még rá támaszkodom. Ha informálódás után neki ez volt a döntése, akkor én ezt elfogadom...
Egyébként van jogi biztosításunk, ha oda jutunk, kíváncsi leszek rá, hogy ebben az esetben nyújt-e fedezetet...
Nekünk van épp folyamatban lévő ügyünk, amire nem nyújt.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!