Peres ügyek

Több
12 éve 5 hónapja #9772 Írta: Ambrusch
Ambrusch válaszolt a következő témában: Peres ügyek

Elvileg az IP cím alapján lehet azonosítani, de azt az szolgáltató csak nagyon körülhatárol és ritka esetben adja meg, Mo-n nagyon sok embernek változó IP címe van, Dinmamikus IP címnek hívják, Valahányszor bejelentkezel, annyiszor új IP címet kapsz a hivatalos szolgáltatódtól.
Nekem otthon 4 gépem volt, és ha a négy gép egyidejűleg fent volt a neten, akkor mind a négynek más IP címe volt!! Nagyon nem olyan egyszerű ez a dolog. A lényegm hogy gyakorlatilag bárol regisztrálsz, akár egy teljesen jelentéktelen hírlevélre is, most már mindig kérnek egy viszzajelzést, amivel bizonyítod, hogy a megadott e-mail cím a tied, de legalább van hozzáférésed.
És mi van ha internet kávézóbol regisztrálnak a nevedben?

DECOTEXT írta:

Ambrusch írta: Nem vagyok ugyan jogász, de ennek az egész ügynek van egy komoly kehéje. Ha valóban elegendő lenne egy online regisztráció, néhány személyes adat egy szerződés létrejöttéhez, akkor hihetetlen könnyen lehetne haragosokkal kitolni. Regisztrálni a nevükben, aztán fizessen.

Ez igy nem egészen korrekt, mert az IP cim alapján lehet azonositani. Ha meg valaki állandóan virtuális (változó) számmal evez akkor úgy is valamit titkolni akar. Pl vannak jó "anonymizálók" mint a TOR.Gergö is adott egy-két tippet, hogyan lehet pl. a mailokat, s egyéb mozgást ellenörizni, csak hát ehez kellene a szolgáltató hozzájarulása is!Rengeteg lehetöség van a protokol elemzésére.Kérdés, hogy kinek érdeke ez??

Ha nagyon akarják kilistázzák neked az összes cimet, ahol az utóbbi hónapban körülnéztél....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9781 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Peres ügyek

Ambrusch,
én azt nem is akartam letagadni, hogy én regisztráltam, gondolom azt úgyis könnyen tudták volna bizonyítani IP cím alapján.
Itt a probléma az volt, hogy nem jött visszajelzés a sikerességről, meg egyáltalán, hogy fizetős a dolog, ami igen sok ember számára nem derül ki csak akkor, amikor jön már a fizetési felszólítás.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9806 Írta: kormi33
kormi33 válaszolt a következő témában: Peres ügyek

Kedves Astarta,
A magyarorszägi Experient Enterteiment Ltd. ügye is nagyon hasonlo a tiedhez. :laugh:
Ha räersz,olvass utänna megnyugtatäsul. B)
Üdv

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #22315 Írta: pillahuss
pillahuss válaszolt a következő témában: Peres ügyek

Sziasztok!

Gyerektartás ügyben lenne szükségem segítségre. Németországban élünk, két kislányom van az előző házasságomból. A volt férjem is itt él, dolgozik, viszont a magyarországi gyerektartást (25 ezer Ft-ot) fizeti a két kislányra. Szeretném ha a német fizetéséből kapnám a gyerektartást, ha már ötször többet keres mint otthon... Nem hiszem hogy jogtalanul tartok igényt magasabb összegre és a tetejében én felajánlottam neki hogy beérem a jelenlegi fizetése 25%-ával, de nem hajlandó 25ezer Ft-nál többet utalni a magyar számlámra!!!! mert a bíróság otthon ezt állapította meg. Hova fordulhatok segítségért? Hol tehetek feljelentést, egyáltalán mit tehetek. Köszönöm előre a segítséget!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 9 hónapja #22329 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Peres ügyek

pillahuss írta: Sziasztok! Gyerektartás ügyben lenne szükségem segítségre. Németországban élünk, két kislányom van az előző házasságomból. A volt férjem is itt él, dolgozik, viszont a magyarországi gyerektartást (25 ezer Ft-ot) fizeti a két kislányra. Szeretném ha a német fizetéséből kapnám a gyerektartást, ha már ötször többet keres mint otthon... Nem hiszem hogy jogtalanul tartok igényt magasabb összegre és a tetejében én felajánlottam neki hogy beérem a jelenlegi fizetése 25%-ával, de nem hajlandó 25ezer Ft-nál többet utalni a magyar számlámra!!!! mert a bíróság otthon ezt állapította meg. Hova fordulhatok segítségért? Hol tehetek feljelentést, egyáltalán mit tehetek. Köszönöm előre a segítséget!

Az esélyed kevés! A gyerektartást otthon itélték meg! Elöször is Mo.-on kellene perelned, ha bizonyithatóan többet keres! A gond, hogy otthon ehez a fizetéshez nem férnek hozzá, mert nem is adózik otthon! Ha ez tehát nem megy akkor itt kell perelned, de igy is lehetséges, hogy kilátástalan az ügy, mert a váláskor (ha volt) vagy a megitélskor érvényes állapotokat fogják figyelembe venni!
Add át egy ügyvédnek az esetet, és próbálj perelni! Mégjobb: ha bemész a "Jugendamt"-hoz és ott tálalod az esetet. Elképzelhetö azonban, hogy külföldiekre nem fognak értlemes választ adni, mert semmi közük hozzá, ha mindenki magyar állampolgár, akkor esetleg a követségre küldenek! Nem oldhatják ezt is meg, amikor van elég bajuk a német lakossággal is!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #22334 Írta: pillahuss
pillahuss válaszolt a következő témában: Peres ügyek

Köszönöm a válaszod! Minden követ megmozgatok, mert amíg ő gond nélkül él, tőlem elvárja hogy 25ezerből gondoskodjak a két kislányról. Részéről ez le van zárva. Szégyen a Magyar államra nézve is hogy azt gondolják ennyi elég a két gyerekre.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!