Peres ügyek

Több
13 éve 2 hónapja #3324 Írta: tomi1974
tomi1974 válaszolt a következő témában: Peres ügyek

Szia Emi
Sajna nem válaszoltunk a fizetési meghagyásra mert azt tanácsolták ,hogy nem kell csak ha a kővetelt ősszeget ki akarjuk fizetni ami a duplája volt anak amivel tartozunk mert ez az asszony mindtent a festéstől kezdve a legutolso wc deszka cseréjig mindent velün fizettet ki ,de minket nem engedett be a lakásba ,hogy ellenőrizni tudjuk..mivel nem tudtuk ,hogy itt mindent ügyvéden keresztül kell intézni igy most ott tartunk ,hogy fizetési kimutatást kért és a teljes netto fizetésünkre igényt tart.Mostmár van ügyvédünk és ő mondta hogy azt nem lehet egyébként ketten 2600 eut keresünk ez változik ha sokat éjszakázunk vagy hétvégén is dolgozunk akkor tőbb. Csak azt nem értem hogy miért leszünk ugymond fekete listások ,mert azt mondták meg bele is van irva a papirba,ugye ez azzal jár hogy mindenhol feltüntetik ,hogy tartoztunk nem fizettünk és se hitelt se semmit nem kaphatunkazért nem értem mert magánembernek tartozunk és nem banknak.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hete - 13 éve 2 hete #4034 Írta: tomi1974
tomi1974 válaszolt a következő témában: Peres ügyek

Morgen

Az lenne a kérdésem,hogy ha Németországban van bíróság által indított fizetési meghagyásom amit már vonnak a fizetésemből, mivel itt is van feketelista a tartozóknak, hogy az hány évre szól? Magyarországon a BÁR listás 5 évig nem kaphat hitelt. Ha valaki tudja írja meg legyen szíves vagy, hogy hol tudok utána nézni.
Köszönöm

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #8640 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Peres ügyek

Sziasztok!

Leírom az esetemet, mert egyrészt megdöbbent, másrészt tanulságos lehet.

Megdöbbent, mert valahogy mindig azt hittem, hogy Németországban minden nagyon jól szabályozott jogilag, és nem tűrik a visszaéléseket. De ez a dolog évek óta folyik, kb. 800.000!!! ember érintett, mégsem történik szinte semmi előrelépés az ügyben (másrészt azóta más téren, családjogi téren, is tudom, hogy nagyon hiányos a jogrendszer Németországban...)

A történet a következő:
Májusban a költözésünkkor bútorokat kerestem neten, sok más oldal között így jutottam el az outlets.de oldalra.
Itt az ember nem jut rögtön az ajánlatokhoz, regisztrálni kell (www.outlets.de/anmeldung) Nevet, lakcímet, email címet és születési dátumot kell megadni. Gondoltam mi bajom lehet eze adatok megadásával, regisztrálok.
Vártam, hogy jöjjön a visszaigazolás a sikeres regisztrációról, de semmi nem történt. Így hagytam az oldalt a fenébe, van más ezer oldal, ahol bútorokat talál az ember. Belogolni nem tudtam, mivel a regisztációkor nem kell megadni felhasználónevet és jelszót, gondoltam annak a visszaigazoló emailben kellett volna lennie, amit nem kaptam meg.

A meglepetés kb. 3 hét múlva ért, amikor is emailt kaptam, amiben örömüket fejezik ki, hogy a 2 hetes rendelkezésemre álló időn belül nem töröltem a szolgáltatásomat így életbe lép a 2 éves szerződésem, ami a 2 évre 2*96 eurót jelent, és utaljam az első éves díjat...
Először azt hittem valami vicc, de az oldalt felkeresve és jobban megnézve rájöttem, hogy nem az.
Az oldalon a jobb felső sarokban van egy kis tájékoztatás, hogy az Anmelden gomb megnyomásával életbe lép a szerződés.
Természetesen amikor odáig jut az ember, hogy megadja az adatait, ez a sarok már rég nincs a képernyőn, látótérben.
A regisztációkor be kell pipálni, hogy elfogadom az AGB-t. Az AGB-t akkor is megnéztem, és bár csak átfutottam, de nem láttam, hogy utalnak a 2*96 eurós díjra, vagyis a szolgáltatás fizetős voltára.

Első körben írtam nekik emailt, hogy legyenek szívesek figyelembe venni, hogy nem kaptam visszaigazolást sikeres regisztációról, így mivel fogalmam sem volt arról, hogy életbe lépett a szolgáltatás, nem volt lehetőségem, hogy a megadott 2 héten belül töröltessem azt.
Persze tettek az emailemre. Következő héten naponta forwardoltam a mailt, semmi.
Úgy voltam vele, hogy már pedig nem fogok fizetni valakinek, akinek igénybe se vettem a szolgáltatását (soha nem logoltam be az oldalon), és kapcsolatot sem lehet teremteni velük.
Persze rövid időn belül jött emailben a fizetési felszólítás, majd idővel a második.
Aztán hetek múlva jött postán is a felszólítás.

Ekkor már kezdett idegesíteni a dolog, így elkezdtem interneten kutakodni.
Első érdekesség volt, mikor Facebookon rákerestem Michael Burat nevére (www.facebook.com/michael.burat?sk=info), aki a honlapon Geschäftsführerként van feltüntetve.
Érdekes módon az illető jogi végzettséggel rendelkezik, és olyan honlapja van, ahol azokat az eseteket gyűjti össze, ahol a cégével szemben perben alulmaradak az emberek... FB-on ott vannak a webcímek, pl. www.zivilurteile.de
Pszichológiai hadviselésnek szuper, az emberek többsége ezen a ponton valószínűleg beijed egy jogásztól, meg a sok vesztes pertől és inkább kifizeti azt a 96 eurót (majd egy év múlva a másikat). Én nem vagyok biztos benne, hogy az illető valóban jogász, inkább ez is a jól felépített csalás része. Ki tudja, persze lehet jogász is, épp ezért működik az egész csalássorozat, mert ismeri a kiskapukat és a jog hiányosságait...

Én még mindig nem fizettem, tovább kerestem az infókat. Ekkor egy érdekes fórumra bukkantam:
forum.computerbild.de/internet-abzocke/a...ts-de_57598-169.html

Ekkor jöttem rá, hogy nagyon nem egyedi az esetem (addig eléggé fogtam a fejem, hogy hogy lehettem ennyire hülye...), és igen sokan érintettek. És nem is ez az egyetlen hozzájuk tartozó weboldal sem, nagyban csinálják.

A következő lépsben küldtünk nekik ajánlva egy levelet (Widerruf), igaz 2 héten kívül voltunk, de a meg nem érkező visszaigazoló emailre hívatkoztunk. A levelet átvették, de semmi reakció (a helyzet az, hogy ha valaki 2 héten belül küldi el a lemondó levelet, akkor is figyelmen kívül hagyják és tovább küldik a felszólításokat!!!).

Most ott tartunk, hogy múlt héten újabb levél érkezett, már az Inkassounternehmertől. Gondolom lesz még tőlük, mert ezen 1. Mahnung áll...
A behajtócégek működésével, épp emiatt a csalások miatt született egy bírósági döntés: www.sat1.de/ratgeber_magazine/akte/video...-triumphiert_215891/

Eszerint a behajtócégnek továbbra sem kell azzal foglalkoznia, hogy a megbízójának a követelése jogos vagy nem...

Az interjúban utalnak is rá, hogy itt egy egész maffiáról lehet szó. A behajtott pénzből valószínűleg nem csak az oldal üzemeltetői, de a behajtócégek is szépen kaszálnak. Ugye mint említik, 800 ezer ember esetében 41 millió euróról beszélünk... (mire behajtócéghez kerül az ügy, a 96 euróból 154 euró lesz, és ugye ez csak az első éves díj...)

Az összeg nem akkora, hogy a nyugalma érdekében, és a bíróságot elkerülve inkább ne fizetné ki valaki a pénzt. De a semmiért miért kell bárkinek is fizetnie??
Mi most várunk továbbra is, bár a férjemnél kezd elszakadni a cérna, inkább kifizetné ezt a pénzt, csak hagyjanak már békén. Én meg még naiv vagyok, és azt hiszem, hogy magától megáll a dolog, vagy közben valami ítélet születik a csalók ellen...
Ha nem, akkor mehetünk a bíróságra. Őszintén szólva eddig egyetlen esetre sem bukkantam, ahol a csaló vitte volna az ügyet a bíróságig, úgyhogy ebben reménykedek.
Olyanok vannak, amikor a másik fél ment bíróságra, mert megelégelte a zaklatásokat a felszólításokkal. Az interjúban is szerepelt olyan, akinek a bíróság igazat adott, és végül a csalónak kellett megfizetnie a perköltséget is (gondolom nem vágta agyon a kb. 100 euró az összecsalt több millióból...)
Valószínűleg kevesen mennek bíróságra ellenük önszántukból, a legtöbb ember inkább fizet.
Hogy a csaló számára nyertes ügyek, amik a saját maga által üzemeltetett oldalon vannak feltüntetve, valódiak-e, nem tudom. Sokan megkérdőjelezik, mert a becsatolt bírósági dokumentumokon se aláírás, se pecsét...

Szóval most várunk mi történik.
Legrosszabb esetben bíróságig jutunk (de mint írtam, nem találtam még olyan esetet, ami persze nem jelenti azt, hogy nincs is, amikor a csaló ment volna bíróságig, inkább a beijedő és önként fizető emberekre épül a pénzszerzés ezen módja), és ha veszítünk, akkor még ránkverik a bírósági költséget is (100 euró körül lehet, de nálunk lehet hogy több, mert tolmács is kell :) Ugyan a férjem német, de a dolog az én nevemen fut...)

Kérdem én, hogy lehet, hogy ez az oldal még évek múlva is üzemelhet? Hogy van az, hogy EGYETLEN gombnyomással életbe lép egy 2 éves szerződés?
Számomra felfoghatatlan, hogy ilyen megtörténhet, és nem történik ellenük semmi.

Ha fejlemény lesz, beszámolok.

Üdv., Anita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #8642 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Peres ügyek

Szia Anita,
Éppen most perlek valakit (1 éve) :D aki nem kapott tőlem meg egy e-mailt (megkapta), szóval ezt-azt tudok ezekről a dolgokról, bár nem tudom mik a jogi kiskapuk Németországban de ami biztos:
e-mail szolgáltatód tud adni (köteles) egy log file-t (6 hónapra visszamenőleg minimum). Ha ez meg van és nincs rajta a beérkező e-mail, szólítsd fel a jogász urat, hogy virítsa fel az övét. Sajnos az tisztán látszik, hogy nem hülye és nem is sunyi mert az oldal saját szerveren van Németországban.
Ha minden rendben van a bejövő e-mail log file-on, akkor pedig keressetek fel a tényekkel egy ügyvédet. Ettől jobb ötletem nincs sajnos. Onnantól az ügyvédeké a terep.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #8643 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Peres ügyek

Szia Gergő,

köszi, épp azon törtem már a fejem, hogy hogyan lehet valamit bizonyítani, ami nem történt meg.
Ha a kezemben lenne ez a bizonyíték, azért nyugodtabb lennék, úgyhogy megpróbálkozok vele.
Remélem tényleg tud ilyet adni az email szolgáltatóm (magyar T-Mobile)
Nem, az ember valóban nem hülye, nagyon jól felépített dologról van szó...
De mi semmiképp nem megyünk ügyvédhez, már eljutottam addig, hogy a felszólításokra teszek amíg nem bíróságtól jön.
Kíváncsi vagyok.
Van egyébként ügyvédi biztosításunk is, arra is kíváncsi lennék, hogy ilyen esetre vonatkozik-e, de amíg nem szükséges feltétlenül, nem járok utána.

Még egyszer köszi az ötletet!
Üdv., Anita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9685 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Peres ügyek

Szia Gergő,

hát, ez nem jött be.
Az email szolgáltatóm akkor tudna segíteni, ha megadnám az email küldőjét, a küldés idejét, az email azonosítóját valamint a küldő IP címét. :-O
Tudatosítottam bennük, hogy épp arról van szó, hogy nem érkezett meg egy email, akkor honnan tudnám a küldőt vagy az email azonosítóját, a küldő IP címe pedig nonszensz, honnan kellene nekem azt tudni? Ha valami meg nem érkezett meg, akkor a meg nem érkezésnek ideje sincs...
Illetve folyamatosan azon lovagolak, hogy egy peres ügyben úgysem felhasználható a válaszuk. Mondtam nekik, hogy nem felhasználni akarom, hanem a magam megnyugtatására letisztázni, hogy valóban nem érkezett email, és nem csak én néztem el, vagy töröltem véletlenül.
A lényeg a lényeg, adatok nélkül nem tudnak segíteni, mert arra nincs lehetőségük, hogy a bejövő emailekről teljes listát adjanak egy meghatározott időintervallumra.

Persze nem csdálkozok, épp ennyit vártam tőlük, Sajnos ismerem hogyan mennek a dolgok, 8 évig ennél a cégnél dolgoztam...

Ami jó, hogy mióta jött a felszólítás a behajtócégtől, már rég lejárt a határidő, mégis csend van. Úgyhogy bízom benne, hogy itt valóban megállt az ügy, mint ahogy írták többen is a fórumon, hogy bíróságig még senki nem jutott el, kivéve, ha valaki saját maga nem kezdeményezte a pert.

Üdv., A.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!