Peres ügyek

Több
12 éve 5 hónapja #9731 Írta: Ambrusch
Ambrusch válaszolt a következő témában: Peres ügyek

Nem vagyok ugyan jogász, de ennek az egész ügynek van egy komoly kehéje. Ha valóban elegendő lenne egy online regisztráció, néhány személyes adat egy szerződés létrejöttéhez, akkor hihetetlen könnyen lehetne haragosokkal kitolni. Regisztrálni a nevükben, aztán fizessen.
Én telefonon is kötöttem már szerződést, de utána kiküldték írásban, és a felmondási lehetőség onnan kezdődött!.
A lényeg, az én meglátásom szerint, hogy semmilyen bíróságnak nem szabad elfogadnia egy online regisztrációt, amennyiben nincs egyéb bizonyíték arra nézve, hogy az illető személyesen intézte.
Arra is kiváncsi lennék, hogy az ÁFSz-ben esik-e arról szó, hogy amennyiben nem vonod két héten belül vissza a szándékod, akkor életbe lép a szerzódés.
Nem lehet véletlen, hogy nem ment bíságra még a cég. Jó ügyvéd ellen kizártnak tartom, hogy nyerhessen.
DE.
Amit mindig is mondtam, interneten keresztül kiadni személyes adatokat a legnagyobb felelőtlenség. Még e-mail címemet is csak olyat adok meg egy regnél, amit kifejezetten erre a célra hozok létre.
Kivétel csak a nagyon alaposan leinformált cégek honlapja, ahol abban is biztos lehetek, hogy a honlap illetve az ip cím valóban hozzá tartozik.
Soha ne adjatok meg valódi adatokat, csak ha biztosak vagytok abban, hogy ez szükséges, és a lehetőségek határáig biztos, hogy nem álnek vissza vele. Még itt sem a valódi nevemet adtam meg!
Bizonyos, nagyon körülhatárolt eseteket leszámítva nem is kérhetnének olyan személyes adatot, mint pl a születési dátum, mert visszaélésre adhat alkalmat.
Azért es adjatok ki adatokat, mert lehet, hogy nem az adott cág él vissza vele, de feltörhetik a szerverét, volt már rá példa

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #9733 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Peres ügyek

Ambrusch írta: Nem vagyok ugyan jogász, de ennek az egész ügynek van egy komoly kehéje. Ha valóban elegendő lenne egy online regisztráció, néhány személyes adat egy szerződés létrejöttéhez, akkor hihetetlen könnyen lehetne haragosokkal kitolni. Regisztrálni a nevükben, aztán fizessen.

Ez igy nem egészen korrekt, mert az IP cim alapján lehet azonositani. Ha meg valaki állandóan virtuális (változó) számmal evez akkor úgy is valamit titkolni akar. Pl vannak jó "anonymizálók" mint a TOR.Gergö is adott egy-két tippet, hogyan lehet pl. a mailokat, s egyéb mozgást ellenörizni, csak hát ehez kellene a szolgáltató hozzájarulása is!Rengeteg lehetöség van a protokol elemzésére.Kérdés, hogy kinek érdeke ez??

Ha nagyon akarják kilistázzák neked az összes cimet, ahol az utóbbi hónapban körülnéztél....

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9741 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Peres ügyek

DECOTEXT írta: csak hát ehez kellene a szolgáltató hozzájarulása is!

Igen. Ebben az esetben is látható a magyar szolgáltató hozzáállása sajnos. Így kéne működnie: Az ügyfél kér egy kimutatást x időszakra. A szolgáltató pedig 3mp időráfordítással ment egy log file-t és elküldi e-mailben. Ennek így mi értelme, hogy Te minden adatot összeszedsz, ők pedig azt mondják, igen, van ilyen bejövő e-mail vagy rosszabb esetben, nem, nem jött ebben az időpontban ilyen e-mail. Kéne, hogy kapjon egy listát de úgy viselkednek mintha az valaki más személyes adata lenne. Hihetetlen. Mondtam már, hogy Magyarországon teljesen elvannak tévedve a személyes adatok kezelésével illetve annak meghatározásával de ez megint csak megerősített ebben.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 5 hónapja #9754 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Peres ügyek

Sziasztok!
Nekem is volt egy ügyem, azt hiszem tavaly. Kaptam egy szamlat, hogy fizessek majdnem 100 eurot valamiert, amit allitolag megrendeltem. Termeszetesen nem rendeltem meg. Utananeztünk, es lattuk, hogy többeket is becsaptak mar igy, es egy ügyved honlapjan, aki ezzel foglalkozott, talaltunk egy linket, ami megmutatta, jartam-e azon az oldalon. Nem jartam. Irtunk nekik levelet, hogy milyen IP cimröl erkezett a megrendeles, mert mi nem tudunk rola.
Küldtek az IP cimet, az en nevemmel, teljesen mas adatokkal, es termeszetesen nem az en IP cimemmel. Visszairtunk nekik, hogy ez nem az en IP cimem -azota nem kaptunk semmit tölük.
Viszont azonositani lehetett az egyik ismerösömet az adatok alapjan -irtam neki, hogy mi törtent, es rendezze el. Azota nem hallottam rola sem. Nem baj, nem volt közeli ismerös.
sziasztok:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9757 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Peres ügyek

Gergő,

a küldés időpontját behatároltam nekik, de az egyedül nem volt elég, a többi adat beszerzéséhez meg én kevés vagyok... :(
De írok a kedves Herr Buratnak, igazad van, legalább azért, hogy ha később arra kerül a sor, lássák, hogy részemről valamit próbáltam tenni az ügyben ebben az irányban is.

Ambrusch,
ez a téma napirenden van itt Németországban, hogy hogy létezhet, hogy valaki egy gombnyomással szerződést tud kötni. Csak sajnos nem lépnek előre... Ez az amit én nem gondoltam volna, hogy létezhet, és mégis van, és szabályos jelenleg, úgy tűnik.
Magyarországon is van szóbeli szerződéskötés is, de ott valóban utólag ki kell küldjék írásban is a szerződést.
És igen, lehet néhány kellemetlen percet szerezni másoknak, mert ha mással nem is, azzal foglalkoznia kell az illetőnek, hogy bizonyítsa, nem ő regisztrált, hanem valaki más tette az ő nevében.
Az ÁSZF-ükkel meg az a helyzet, hogy pl. az én regisztálásom óta már változtattak rajta... Sőt azóta a cégvezető neve is változott, meg ki tudja mi még...
Alapvetően mindenki tudja, hogy ez egy emberek lehúzására lérehozott oldal, mégis működik évek óta, és ezt nem foghatom fel, hogy hogy lehet.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9771 Írta: Ambrusch
Ambrusch válaszolt a következő témában: Peres ügyek

Ahogyan írtam, nem vagyok jogász, ennek ellenére meggyőződésem, hogy havalaki akár ráutaló magatartással nem ismeri el, hogy ő regisztrált, akkor nem neki kell bizonyatania, hanem a másik félnek, hogy igenis ő regisztrált. Márpedig ha kimarad az a lépés, hogy e-mail küld a megadott e-mail címre, és azt te visszaigazolod, hogy megkaptad, és hozzáférési jogod is van az e-mailhez, akkor nem tudja bizonyatani. Ha belegondolsz, a nevedet, e-mailcímedet, lakcimedet mennyi ember tudhatja, az mind regisztrálhat a nevedben, Ott vannak a közösségi oldalak. Sok botor ember megadja a valódi születési dátumát, a címét, e-mail címét. Napont akár több száz reget is csinálhatna valaki mások nevébenm ha erre szánná magát.
Biztos vagyok, hogy ha valaki csak egyszerűen első perctól csak tagadja, hogy ú regelt, azzal már el is lenne intézve az ügy. Sajnos te azzal, hogy visszavontad, azzal elismerted azt hogy te regisztráltál.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!