Internet elérés Németországban

Több
11 éve 8 hónapja #24031 Írta: zsozsipapa
zsozsipapa válaszolt a következő témában: Internet elérés Németországban

Sziasztok.
Ha csak egy telefondoboz talalhato a lakasban attol meg DSL-eleresem lehet?cimre rakeresve igen azonban amikor kaptam egy router beszerelesi leirast abban egy splitter is talalhato ami nallam sajnos nincs

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #24032 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Internet elérés Németországban

Szia zsozsipapa: yes, a splittert a netszolgáltató adja, az választja szét a telefondróton bejövö jelet telefon- és internetjellé, így a net mellett (tovább) használható a régi hagyományos analóg telefon is.
Sok sikert!

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zsozsipapa

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja - 11 éve 8 hónapja #24033 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Internet elérés Németországban

zsozsipapa írta: Ha csak egy telefondoboz talalhato a lakasban attol meg DSL-eleresem lehet?cimre rakeresve igen azonban amikor kaptam egy router beszerelesi leirast abban egy splitter is talalhato ami nallam sajnos nincs

Nekem is volt amig át nem áltunk a "Kabel Deutschlad"-ra! (Filléres dolog, drágább a küldése és a Medeiamarkt-ban kapható. Kettéválasztja a telefon és az internet jelet! Itt a képen persze rosszul van összedugva. A fekete dugasz megy a telefon dugaszba a falon. A három különböző kimenet (fogazat kódolás!) az egyik a telefonhoz a másik az internetes (computer) csatlakozáshoz megy! Lehet, hogy kell venned még egy "kuplungot" is mert nem fognak passzolni a dugaszok!
(A harmadik csatlakozás rendszerint egy extern faxhoz passzol!)

DCT
Mellékletek:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zsozsipapa

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #24063 Írta: Tomi
Tomi válaszolt a következő témában: Internet elérés Németországban

Szervusz Gejza és Mindnyájan!
Tanácsot szeretnék kérni DSL internettel kapcsolatban, ezidáig (12 hónap) a havi feltöltős mobil netet használtam. Ezen a helyen ahol lakom vagy az 1und1, vagy az O2 érhetőek el. Mivel nem tudom, hogy meddig alkalmaznak, ezért időtartam kötelezettség nélküli O2 Alice M-et gondoltam választani. Elmondásuk szerint az első három hónap 25 Eur, utána 30 Eur/hó, WLAN ingyenes, a bekötési díj 50 Eur, szállítási díj 10 Eur. Emellett adnak 30+50 összesen 80 Eur jóváírást is.
Kérdésem: valóban bármikor felmondható-e a szerződés 1 hónapos írásos bejelentéssel, s ennek nincs a részemre semmilyen anyagi konzekvenciája, vagy van benne valami furfangos buktató? Van-e ezirányú tapasztalatotok? Üdv.: Tomi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #26730 Írta: Juditka
Juditka válaszolt a következő témában: Internet elérés Németországban

Sziasztok! :)

Internet és telefonbekötés előtti lehetőségeket keresek. A barátnőmék most köttették be az 1&1 szolgáltatóval, amiben én is gondolkodok, csak egy kicsit sokallom a bekötési összeget. 50 Euró + 10 Euróért megkapta postán a routert (?) A másik szolgáltató amit kinéztem a Telecolumbus. Na erről egyáltalán nem olvastam itt a fórumban. B) Viszont dupla olyan gyorsaságú mint az 1&1 ugyanannyi összegért, vagyis 19.90 Euróért/hó. Na és miután itt olvasgattam, felmerült a Kabel Deutschland lehetősége is. A Telecolumbus-ról tudna nekem valaki véleményt mondani? Előre is köszönöm. ;)

Judit :kiss:

Judit :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 5 hónapja #26732 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Internet elérés Németországban

Juditka írta: A Telecolumbus-ról tudna nekem valaki véleményt mondani?:

Sajnos a Telecolumbus-t nem ismerem. (Most olvastam tőled először róluk) Talán azonban tudok a kábelesekről valamit mondani! Miután a Telekom (!) évek óta csak igérgette a gyorsabb DSL-t, (3000-es volt ami fizikálisan 2500-al futott, de 6000-et igértek) felmondtuk és átálltunk a kábelesekhez (Kabel Deutschland) 32 ezres szuper DSL. Mivel a Tv is tőlük jön digitálisan, így nem volt nehéz a telekomtól átjönni, mert mindent a kabelesek intéztek! Olyan jól ment, hogy a telefont is átvetettük velük, így most minden egy helyen van! (A még a számunkat is megtartottuk s ezt is ők intézték!) Csak ajánlani tudom.
Itt a mai teszt az internetemről. Az IP számomat kislőttem, elég ha Gergő látja.... ;)




A jó, hogy ez szinte soha nem inagdozik! TV-t is szoktunk a neten nézni. Ez jó itt mert a kábelen csak a béna Duna jön ami Románia szószöve. A neten szinte az összes magyar adót lehet nézni kisebb késéssel. (Rágiók meg mindig mennek) Sok streaming adó is van ahol filmeket is lehet nézni teljesen legálisan!

DCT
Mellékletek:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Juditka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!