Internet elérés Németországban

Több
11 éve 5 hónapja #26805 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Internet elérés Németországban

Kedves Juditka,

Nekünk KabelBW-nk van, a legkisebb csomag. A beszerelés 39,90 € volt, és havonta 19,90 € lesz végig. Pénteken megrendeltük, hétfőn hívtak, hogy mikor lenne Nekem jó. Akkor jött a szerelő, amikorra meg volt beszélve, és azóta is kifogástalanul működik.

Több csomagjuk van, érdemes körbenézni. Nekem a net mellett fontos volt az is, hogy telefonálni ingyen tudjak német vezetékes hálózatba.

KabelBW csomagok ITT !
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Juditka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #27879 Írta: Juditka
Juditka válaszolt a következő témában: Internet elérés Németországban

Sziasztok!

Csak megírnám Nektek, hogy soha többé Telecolumbus internet és telefon szolgáltató! :( :whew:
Dec. 11-én rendeltük meg (internet+telefon), akkor egy szó sem esett arról, hogy hogyan fogjuk megkapni a modemet és a routert. Elmondtuk, hogy nekünk vagy dec. 21-ig jó ha bekötik, vagy január 4-én, mert utazunk haza Magyarországra. Erre december 13-án jött a szerelő, hogy beköti a netet. Kérte a modemet, én pedig tőle kértem, mert azt hittem, hogy majd ő hozza. Na mindegy, valamit dolgozgatott. Aztán január 4-én postán meg is jött a modem, csak akkor még nem tudtam, hogy ez CSAK modem. Majdnem egy hétig próbáltam csatlakozni a netre, de sikertelenül. :( A férjem minden nap felhívta őket, de mindig azt mondták, hogy lenni kell internetnek. Mi a barátnőmmel oda-vissza az összes kábelt kipróbáltuk, de semmi. Segítséget kértünk tőlük, de azt mondták, hogy annyira egyszerű az egész, hogy nem kell hozzá szerelő, de ha mégis szeretnénk segítséget, akkor ki kell fizetnünk, hisz a szerelő már egyszer kint volt, és csak az volt ingyenes. :( A hét elején bementem a szolgáltatóhoz, ahol elmondtam a problémánkat, és azt mondta az úr, hogy elvileg TEGNAPTÓL már lenni kell netnek. (1 napja ) Aztán mit ad isten, másnap még egyszer kipróbáltunk minden kábelt, és kiderült, hogy csak kábel internetünk van, vagyis csak egy 1 méteres kábelig tudjuk vinni a laptopot. :whew: Felhívtuk a szolgáltatót, és elmondtuk, hogy mi nem ezt rendeltük, és beolvastuk a weboldalukról hogy Kostenloses Modem, Gratis WLAN-Router. De mi nem kaptunk routert és CD-ROM-ot sem. Erre hosszú beszélgetés után azt mondta az ügyintéző hölgy, hogy a héten küldenek egy routert. Sajnos mostanában sok rosszat hallok erről a szolgáltatóról. Állítólag a No-on belüli ingyenes hívás nem is lesz olyan ingyenes. A Mo-i vezetékes hívásokra nem is merek gondolni, hogy mennyibe fog kerülni, pedig 10 Cent/ min van írva. :( Kíváncsi leszek az első telefonszámlára.
Megrendelés előtt próbáltam tájékozódni ez ügyben, de nem igazán tudtam meg sok mindent róluk, de most már igen, azért is osztottam meg veletek. :clap:
További szép napot mindenkinek!
Judit

Judit :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #27880 Írta: Perszike
Perszike válaszolt a következő témában: Internet elérés Németországban

Szia druszám!

Osztom az elöttem szóló véleményét,nekünk is KabelBW-es net plusz telefon van,a korlátlan net 30 euro plusz amit telózunk mobilra,esetleg M.o-ra ,össz-vissz havi 50-60 euro.
Én úgy tudom bármely szolgáltatód van,a belföldi vonalas hívások ingyenesek. ;)
Szép napot!

Perszike

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #27886 Írta: Juditka
Juditka válaszolt a következő témában: Internet elérés Németországban

Sziasztok,

Igen, a mienk is az, de hogy valójában milyen lesz a számla, arról majd csak később fogok tudni beszámolni. Nem tudom, van-e olyan lehetőség mint otthon, hogy hívásrészletezőt kérni?

Judit

Judit :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #27900 Írta: Marcsusz
Marcsusz válaszolt a következő témában: Internet elérés Németországban

Sziasztok!
Én most a Telekomnál vagyok.Korlátlan internet,belföldi ingyenes vezetékes,korlátlan külföldi vezetékes 53 euro havonta.Előtte a DeutscheKabelnél voltam az valamivel olcsobb volt ugyanezekkel a paraméterekkel,de sajnos ebbe a lakásba nem kötötték be.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #27904 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Internet elérés Németországban

Szerintem az osszes nemet szolgaltato egy szivas a magyarokhoz kepest:) Bizonyos szempontbol..
Rugalmatlanok, fut-fat beigernek es a legtobbnek nincs egy normalis sajat adatbazisa arrol, hogy hol vannak az alepitmenyeik ill. a bekotesi pontok a hazakban. Unitymediaval 2x szivtunk. Kijon egy szo szerint luzer technikus, mind2x (ami valojaban 3 alkalom volt:) ) es tolem varja, hogy elmutogassam, hol van a unitymedianak a bekotesi pontja a pinceben. :angry:
VAn egy semajuk amit kovetnek a bekotesnel es az az elso pontnal ahol gondolkodni kellene, ott elbuknak es elmenekulnek:)
HA ADSL-t kersz, akkor a nem TElecom szolgaltatok mind a Telecom alepitmenyeit hasznaljak, ha gond van egy telecomos embert kuldenek ki. Eddig 2 ilyen Telecomos technikussal talalkoztam, mindketto csobunko volt, a masodik azzal fenyegetozott, hogy feleslegesen hivtuk es ki fog szamlazni 300EUR-t. Erre felhivtuk a szolgaltatonkat, aki tulkepp kuldte a Telecomos embert, majd kozoltek, hogy semmi gond, ok semmit nem szamlaznak felenk es a valasz arra, hogy csobunko volt az ember, az volt, hogy JA, hat ok ilyenek. KOllegak szerint pedig sokat valtoztak miota verseny van:) A netszolgaltatok legalabb azonnal ugranak MO.-on ha ugyfel van a lathataron es atlag helyen 1-3 napon belul van net. En itt eddig 2 lakasban probaltam, az elso helyen 2,5honapos procedura volt, a jelenlegin olyan 5 het korul..

Nekem alapvetoen rossz a tapasztalatom a barmilyen technikussal aki kijon a netszolgaltatotol, ablakot javitani, zuhanyzot, csoszereles, etc.. VAstagon fog a szamlajuk es azt hiszik ok vannak az ugyfelert. NA ebben nem latok kulonbseget Mo.-tol.. Eddig ezt tapasztaltam.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!