Internet elérés Németországban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja #31792 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Internet elérés Németországban

Az én mobil telefonommal internetes flatrate is van. Adták vele. Az utóbi 2 évben talán ha 3x használtam erre a telefont, akkor sokat mondok, mert egy kis idő után a szolgáltató felezi (lassitja) a frekvenciát és az ehész lomha lesz, arról nem is szolva hogy egy smartfon monitor felülete messze nem elég ilyen funkciókhoz annak ellenére, hogy olvasáshoz még nem kell szemüveg.. A fiam viszont a sajátjával gyakran csatlakozik egy laptophoz, ha úton van. Navigációhoz és a mobil trafipaxhoz is használja! Ez tehát alkalmas a mobil netezésre is! Akinek azonban bejeletnett cime van, annak jobb a helyi szolgáltatás, mert költözés esetén fel lehet idő előtt mondani*!

* Igaz ennek trükkje van! :chuckle:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31799 Írta: DrWatson
DrWatson válaszolt a következő témában: Internet elérés Németországban

Igen, pont ilyen információkat szeretnék kapni. Nem fontos a vodafone, bármelyik szolgáltató megfelel, csak tudjam magammal vinni egyszerűen, ha elköltözöm. A stick-es net nem jön szóba, mert a 15 Gb adatforgalom nem elég egy hónapra.és ha még szeretnék, az meg irreálisan drága.
Ezért vadászok valami olyanra, amihez nem kell kiépítés, mégis működik, és nem 15-30 GB a korlát.
Hozzátenném, hogy nem letöltögetni akarok, hanem egyszerűen a videoskype 20 perc alatt 500 Mb-ot eszik meg minimum. Napi egy óra beszélgetéssel számolva elég sok GB jön ki.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja #31801 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Internet elérés Németországban

DrWatson írta: Igen, pont ilyen információkat szeretnék kapni. Nem fontos a vodafone, bármelyik szolgáltató megfelel, csak tudjam magammal vinni egyszerűen, ha elköltözöm. A stick-es net nem jön szóba, mert a 15 Gb adatforgalom nem elég egy hónapra.és ha még szeretnék, az meg irreálisan drága.Ezért vadászok valami olyanra, amihez nem kell kiépítés, mégis működik, és nem 15-30 GB a korlát.
Hozzátenném, hogy nem letöltögetni akarok, hanem egyszerűen a videoskype 20 perc alatt 500 Mb-ot eszik meg minimum. Napi egy óra beszélgetéssel számolva elég sok GB jön ki.


No, de hányszor költözöl évenként? :wasntme:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31806 Írta: DrWatson
DrWatson válaszolt a következő témában: Internet elérés Németországban

Nem az a kérdés, hogy hányszor költözöm, hanem, hogy mikor! :)
Jelenleg egy panzióban lakom. Innen el szeretnék költözni, amint a lehetőségeim engedik.
Ha már egy lakást fogok bérelni, akkor a vezetékes internet lesz a megoldás, de addig kénytelen vagyok mást keresni.
Mivel a szobámban nincsen sem telefonkábel, sem LAN csatlakozó a falban, ezért kell valamilyen mobil megoldás.
A Stickek, mint írtam, az adatforgalmi korlát alacsony szintje miatt nem jöhetnek szóba.
Mást egyenlőre nem találtam, de hátha valaki tud jobbat.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31807 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Internet elérés Németországban

DrWatson írta: Ha már egy lakást fogok bérelni, akkor a vezetékes internet lesz a megoldás, de addig kénytelen vagyok mást keresni.

Ott a megoldás! Ha már egy lakást fogsz bérelni, nem lesz szükséged a mobil netre. Nem mást vagy kénytelen keresni hanem várni vagy kénytelen. Vagy mobilnetről nyomod vagy nem. 1xű ez.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31808 Írta: blankuci
blankuci válaszolt a következő témában: Internet elérés Németországban

Miért nem jó a Voda? Csak azért az egy dologért? Én ahol lakom utána néztem, hogy mi elérhető, mennyiért. Ez nekem megfelelt, 21Gb a havi korlát+a vezetékes szám szolgáltatás. Wifi és Ethernet kábel is csatlakoztatható a routerhez, ez is több csatornás+ USB csatlakozás. Nekem idáig megfelel. Árban most jobbnak találtam D.kábelnél. Ha költözöl vagy csak utazol, akkor berakod a kütyüt és van net. Nem mondanám klasszikus mobilnetnek.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!