Internet elérés Németországban

Több
10 éve 10 hónapja #31814 Írta: Joey01
Joey01 válaszolt a következő témában: Internet elérés Németországban

Vodás netet volt "szerencsém" nekem is használni 2 hónapig amíg ismerősöknél laktam. Az a 20-30 giga korlát semmire nem elég, főleg ha ketten (vagy akár többen) is használják a netet. (nálunk 2 telefon, 2 laptop, konzol). Pedig bekötéskor korlátlannak mondták azt is... mindegy. Ma szerencsére sikeresen bekötötték az o2-s netünket, végre egy normális figura jött ki a telekomtól. Egyelőre nincs vele probléma. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja - 10 éve 10 hónapja #31816 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Internet elérés Németországban

blankuci írta: Miért nem jó a Voda? Csak azért az egy dologért? Én ahol lakom utána néztem, hogy mi elérhető, mennyiért. Ez nekem megfelelt, 21Gb a havi korlát+a vezetékes szám szolgáltatás. Wifi és Ethernet kábel is csatlakoztatható a routerhez, ez is több csatornás+ USB csatlakozás. Nekem idáig megfelel. Árban most jobbnak találtam D.kábelnél. Ha költözöl vagy csak utazol, akkor berakod a kütyüt és van net. Nem mondanám klasszikus mobilnetnek.


Kedves Blankuci!
Egy ilyen korlát akármennyi is, drága, s ezt borítékolom neked, mert nem úgy van, hogy ennyi és ha eléred a korlátot, akkor nincs internet, hanem rendszerint az e feletti Gb irgalmatlan áron megy s bizony a 21 Gb semmire sem elég. (Vagy úgy lelassitják, hogy semmit nem tudsz csinálni.)
Csak néhány dolgot sorolok fel: a nejem gyakran néz a neten lemaradt sorozatokat, amit nem tudott megnézni. Nem egyszer nézünk filmeket annak ellenére, hogy jó a kábel TV, de hiába van több 100 adó ,ha csapnivaló műsorok vannak. (Mi ki tudjuk keverni a TV-re a netről jövő jelet > samsung LED/Tv.) Ezenkivűl nem egyszer töltök le programokkat kipróbálni. A 21 Gb nálam jó ha néhány napra elég, nem egy hónapra! S most ülj le! Én még csak nem is vagyok egy computerfreak. Persze, ha csak mailokat küldözgetsz, s olvasol s esetleg néha a skype-on ücsöröx akkor elég lehet a dolog! (S csak úgy megmelítem, hogy a telefonom is a neten megy, s bizony nem egyszer beszélgetünk pl. Canadával egy egy órát!)


Ha viszont neked elég, s elégedett is vagy akkor minden rendben!

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31865 Írta: zozo2D
zozo2D válaszolt a következő témában: Internet elérés Németországban

Sziasztok,

Segítene valaki kiszámolni, hogy pl. napi 1 óra csevegés a skype-on vagy néha online tv pl innen a főoldalról milyen adat mennyiséget jelent ?
Hozzáteszem otthon az 5 Gb elég volt, igaz nem tv-ztem...

köszi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31882 Írta: Tony
Tony válaszolt a következő témában: Internet elérés Németországban

Pc-n vannak olyan programok amik merik az adatforgalmat. De tvre nincs.
Amikor kijöttem ide nekem is volt mobil netem, s lemertem menyit ettem 1 honapban.
Persze nem skypoltam csak net ,email, meg talan 1 gb letöltessel megalt 4 gb-nel.
A böngeszes nem eszik sok adatforgalmat, ellenben a skyp szerintem igen, sosem mertem meg:D
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zozo2D

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31887 Írta: DrWatson
DrWatson válaszolt a következő témában: Internet elérés Németországban

Szia zozo2D!
A Skype 20 perc alatt nekem 500 Mb-ot eszik meg, ha videóval beszélgetek. Ha csak hangátvitel van, akkor 30 - 40 Mb fogy 20 perc alatt. Tehát egy óra videoskype 1,5 Gb adatforgalom.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zozo2D

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31891 Írta: vava
vava válaszolt a következő témában: Internet elérés Németországban

Általában 500 MB-os napi korlát is van a havi 5 GB mellé. :(
Videót tényleg nem érdemes nézni, mert az nagyon viszi, és telefonálni is csak kép nélkül szabad.
Nekünk kb. 18-20 napig tartott ki az 5 GB úgy, hogy a videókat kerültük.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!