Internet elérés Németországban

Több
11 éve 1 hete #30661 Írta: sleepygti
sleepygti válaszolt a következő témában: Internet elérés Németországban

Én mielőtt bekötöttem a TV-net-telefon kombót a szomszédoktól és a tulajtól informálódtam, kinek a szolgáltatásai elérhetőek. A nekem tetszőt kiválasztva interneten (mobilnettel) megrendeltem, az elektromos hozzávalókat postázták a szerződéssel egyetemben. Semmi további teendőm nem volt.

Persze van olyan lehetőség is, hogy a hálózat még nincs kiépítve, az más tészta. Ismerősömék megrendelték a netet, szóltak nekik, hogy mikor jönnének elvégezni a szükséges munkálatokat. Volt meglepetés, mikor beállítottak szerszámmal-géppel, hogy akkor felásnák az udvart a földkábel bevezetése miatt :laugh: (ne is mondjam, hogy a sekélyes nyelvtudás is segített az ügy elfajulásához vezető úton)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31769 Írta: Joey01
Joey01 válaszolt a következő témában: Internet elérés Németországban

Nekem is elég rossz tapasztalataim vannak az itteni internet bekötéssel kapcsolatban. Múlt hónap közepén bementem az o2-be, igényeltem is egy dsl netet. A kis csaj mondja kedvesen, hogy kb. 3 nap és megérkezik a router, modem, minden ami kell. Váó, nagyszerű. Rá két napra telefonálnak, hogy sajnálják de még 2-3 nap és itt lesz postán. Eltelt és mondanom sem kell, hogy semmi. Nem telefonáltam be, nem nagyon értem rá, szóval csak vártam. Az igénylést követően 1 héttel érkezik egy e-mail, amiben közlik hogy június 5-én kijön egy "szaki" a telekomtól, hogy aktiválja a dsl jelet, vagy mit, hogy legyen netünk, mert addig nem lesz hiába érkezik meg a modem. Szóval összesen 3 hét volt a 3 napból. A megbeszélt napon kijött az ezermesterünk és mondja, hogy le szeretne jutni a szomszéd ház pincéjébe, mondván ott van a bekötési pont. A másik házból nem tudtam levinni, mert ahhoz nincs kulcsom, ezért a mi házunk alatti pincéből mentünk át, de ahhoz hogy ott mit kell keresnie arról fogalma se volt. El sem akarta hinni hogy az a szomszéd ház pincéje... sarkon fordult és csak azt hajtogatta, hogy ez így nem megy, én kérjek kulcsot a házmestertől (mihez??) és kérjek új időpontot. Köpni, nyelni nem tudtam. Találtam a pincében egy fekete doboz féleséget a falon ami le van lakatolva, gondolom az kellene neki. Felhívtam a házmestert, hogy kellene ahhoz a kulcs, de ő szerinte az csak a tv bekötési helye (????), de azért ideadja. Most szerdán újra jön egy "technikus", kíváncsi vagyok végre bekötik e a netet így 1 hónap után... járt már más is így?? hogy néz ki egyáltalán amit keres?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja - 10 éve 10 hónapja #31771 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Internet elérés Németországban

Joey01 írta: Nekem is elég rossz tapasztalataim vannak az itteni internet bekötéssel kapcsolatban. Múlt hónap közepén bementem az o2-be, igényeltem is egy dsl netet.?

Ezen nem csodálkozom! Az O2 a lehető legrosszabb amit választhattál!
Ne az árat nézd soha, hanem a technikát és a szolgáltatást!

Csak vedd alapul a mobil telefonos területi
lefedettségüket! Voltál már ezzel külföldön?

:chuckle:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31773 Írta: blankuci
blankuci válaszolt a következő témában: Internet elérés Németországban

Az O2 valóban a legrosszabb választás. Nem tudom, hogy más ismeri-e, használja a Vodafone LTE EasyBox -ot. Ahol mi lakunk nincs lefedettsége az O2-nek, nem olyan kedvező a tartifa a többi szolgáltatónak. Wifis routert szerettem volna és vezetékes telefont. Ezt megtaláltam a Vodánál. Egy kis kütyüt küldtek postán, egyszerűen beüzemeltem és láss csodát lett internet és hozzá vezetékes szám/telefon szolgáltatás. Ami ugye nem hagyományos kábelen jön, hanem a Box veszi égi jelről :) Ennek havidíja 34,99 Euro/hó. dslshop.vodafone.de/eshop/consumer/97498...ht-vodafone-lte.html

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31778 Írta: DrWatson
DrWatson válaszolt a következő témában: Internet elérés Németországban

[quote="blankuci" post=31773 Egy kis kütyüt küldtek postán, egyszerűen beüzemeltem és láss csodát lett internet és hozzá vezetékes szám/telefon szolgáltatás. Ami ugye nem hagyományos kábelen jön, hanem a Box veszi égi jelről :) Ennek havidíja 34,99 Euro/hó. dslshop.vodafone.de/eshop/consumer/97498...ht-vodafone-lte.html[/quote]

Erről légy szíves írj egy kicsit bővebben. Én egy panzióban lakom, ahol a háziak internetje csak 2 Mb/s -os és ezt próbálja a wifi routerük elosztani a szállóvendégek között. Megoldás lehetne ez a számomra is? Ma felhívtam a Vodafont, de azt mondták, hogy ez az LTE nem működik laptoppal. Nem tudom miért, pedig van LAN csati a gépemen.
Az én paraszti elmém szerint ez egy olyan dolog lehet, amit bárhova magammal tudok vinni itt Németországon belül, ha esetleg költözöm? Vagy ennek is kell valami kiépítés? A szobámban nincs sem telefonvonal, sem Lan csatlakozás kiépítve. Viszont, ha ehhez nem kell semmi, akkor jó megoldás lehet.
Előre is köszi.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja - 10 éve 10 hónapja #31789 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Internet elérés Németországban

Már egy párszor megemlítettem, de elmondom még egyszer: NE FOGLALKOZZATOK A VODAFONNAL! Annyi a szolgáltató a piacon, mi a francnak ezzel a csotány bandával közösködni? Ezeknél még az 1und1 is jobb pedig ezeknek sem kell a szomszédba menni csibészségért!

Mi még a német mobilunkat is azonnal kikapcsoljuk (Mo.-on) ha a magyar vodafonra áll rá! Ez a banda egy maffia itt a BRD-ben is. Egyszer a fiamnak is volt gondja velük, mert annyi sms-t számláztak neki, hogy egy hónaon át éjjel nappal percenként 4 sms-t kellett volna küldenie, hogy ez kijöjjön! Természetesen elbukták a pert, de nekünk kellett utána futkosni! Azóta ha "vodafont" hallok kiütés lesz még a talpamon is.....

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!