Autófenntartás Németországban

Több
8 éve 11 hónapja - 8 éve 11 hónapja #39147 Írta: star70
Autófenntartás Németországban téma létrehozva star70 által

Gergoo írta: "Ugyanis nem kell fenntartanod egy tehenet, ha csak néha innál egy bögre tejet."

Hihi már éppen akartam írni Gergőnek,hogy csak nem kiszámoló bérence:-)Amúgy az autó a kattanása a pasinak,egyébként jókat ír.
Szerintem egyáltalán nincs igaza,pláne nem Magyarországon..na de kinek mi a fontos.Neki az, hogy jó vastag legyen a bankbetétje és félretegyen a nyugdíjára..Valakinek meg más.De a más véleményt halálos sértésnek veszi.
Én itt Németországban sokkal szivesebben járok vonattal,mert pl egymilliószor kémyelmesebb tisztább,stb.Az otthoni állapotok vérlázítók,de neki pl tökéletes..na momdom hogy kinek mi.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
8 éve 11 hónapja - 8 éve 11 hónapja #39154 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Autófenntartás Németországban

star70 írta:

Gergoo írta: "Ugyanis nem kell fenntartanod egy tehenet, ha csak néha innál egy bögre tejet."

Hihi már éppen akartam írni Gergőnek,hogy csak nem kiszámoló bérence:-)Amúgy az autó a kattanása a pasinak,egyébként jókat ír.
Szerintem egyáltalán nincs igaza,pláne nem Magyarországon..na de kinek mi a fontos.Neki az, hogy jó vastag legyen a bankbetétje és félretegyen a nyugdíjára..Valakinek meg más.De a más véleményt halálos sértésnek veszi.
Én itt Németországban sokkal szivesebben járok vonattal,mert pl egymilliószor kémyelmesebb tisztább,stb.Az otthoni állapotok vérlázítók,de neki pl tökéletes..na momdom hogy kinek mi.


Amiket én beírtam a gépkocsival kapcsolatban az kizárólagosan a környékünkre volnatkozott, ahol én lakom Niedersachsenban, de ezt többször meg is melítettem! Szuper jó ha van lehetőség a tömegközlekedésre, de ha nincs akkor GK.- kell. Nálunk is az a nevetséges, hogy Berlinből vannak ingázók (40 perc > ICE) de 10 km-ről nincs semmi. Persze egy hamburgi, berlini vagy müncheni nyerő helyzetben van de Németország nem csak sűrün lakott területekből áll!

Egyébként az otthoni vérlázító vasúti állapotoknak, a vérlázító olcsóság az oka!
Ma Mo.-on még a támogatásokat is támogatják és a MÁV-nak nincs elég bevétele!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja #39164 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Autófenntartás Németországban

star70 írta:

Gergoo írta: "Ugyanis nem kell fenntartanod egy tehenet, ha csak néha innál egy bögre tejet."

Hihi már éppen akartam írni Gergőnek,hogy csak nem kiszámoló bérence:-)Amúgy az autó a kattanása a pasinak,egyébként jókat ír.
Szerintem egyáltalán nincs igaza,pláne nem Magyarországon..na de kinek mi a fontos.Neki az, hogy jó vastag legyen a bankbetétje és félretegyen a nyugdíjára..Valakinek meg más.De a más véleményt halálos sértésnek veszi.
Én itt Németországban sokkal szivesebben járok vonattal,mert pl egymilliószor kémyelmesebb tisztább,stb.Az otthoni állapotok vérlázítók,de neki pl tökéletes..na momdom hogy kinek mi.

Szerintem csak szimplan nem erted a mondanivalot. Teljesen milyen tomegkozlekedesi allapotok vannak, ha nem engedhetsz meg magadnak egy auto fenntartasat, akkor nincs min gondolkozz. Teljesen mindegy milyen kifogast talalsz ra. Ha megengedheted, akkor hajra.
Ha elolvasod a nyito topicot akkor kiderul miert merult ez fel egyaltalan.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja #39165 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Autófenntartás Németországban

DECOTEXT írta:

star70 írta:

Gergoo írta: "Ugyanis nem kell fenntartanod egy tehenet, ha csak néha innál egy bögre tejet."

Hihi már éppen akartam írni Gergőnek,hogy csak nem kiszámoló bérence:-)Amúgy az autó a kattanása a pasinak,egyébként jókat ír.
Szerintem egyáltalán nincs igaza,pláne nem Magyarországon..na de kinek mi a fontos.Neki az, hogy jó vastag legyen a bankbetétje és félretegyen a nyugdíjára..Valakinek meg más.De a más véleményt halálos sértésnek veszi.
Én itt Németországban sokkal szivesebben járok vonattal,mert pl egymilliószor kémyelmesebb tisztább,stb.Az otthoni állapotok vérlázítók,de neki pl tökéletes..na momdom hogy kinek mi.


Amiket én beírtam a gépkocsival kapcsolatban az kizárólagosan a környékünkre volnatkozott, ahol én lakom Niedersachsenban, de ezt többször meg is melítettem! Szuper jó ha van lehetőség a tömegközlekedésre, de ha nincs akkor GK.- kell. Nálunk is az a nevetséges, hogy Berlinből vannak ingázók (40 perc > ICE) de 10 km-ről nincs semmi. Persze egy hamburgi, berlini vagy müncheni nyerő helyzetben van de Németország nem csak sűrün lakott területekből áll!

Egyébként az otthoni vérlázító vasúti állapotoknak, a vérlázító olcsóság az oka!
Ma Mo.-on még a támogatásokat is támogatják és a MÁV-nak nincs elég bevétele!

Nem surun lakott helyeken meg nem surun van munka. Te 10km-en nyavalyogsz, amire barmikor lehetne nalad megoldast talalni auton kivul, meg akkor is ha nincs tomegkozlekedes.
Auto vagy nem auto, auto fenntartas koltsegeiben tovabbra sem szempont milyen tiszta a tomegkozlekedes. Azzal mesz amire tellik. Ha olyannal jarsz amire nem tellik, azt evek mulva fogja az allampolgar megsz.vni. Ez a kerdes egyenlo a nagyhitelbol lakasvasarlas temaval.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
8 éve 11 hónapja - 8 éve 11 hónapja #39169 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Autófenntartás Németországban

mahlzeit írta: Auto vagy nem auto, auto fenntartas koltsegeiben tovabbra sem szempont milyen tiszta a tomegkozlekedes. Azzal mesz amire tellik. Ha olyannal jarsz amire nem tellik, azt evek mulva fogja az allampolgar megsz.vni. Ez a kerdes egyenlo a nagyhitelbol lakasvasarlas temaval.


Ha dolgozni jársz és nem telik egy kis kocsira akkor nem nagyon tudom behatárolni, hogy mi értelme van eljárni dolgozni! Egy kis KIA vagy hasonló, nem drága. A fenntartása sem sok. Ha erre sem telik, akkor mi a cél.....???
(Én nem ajánlottam senkinek, hogy mint kezdő munkaerő, vagy netán mint munkakereső {ez nem is menne} , vágjon bele egy 30-40 ezres kocsivásárlásba!)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja #39171 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Autófenntartás Németországban

Mi értelme? :thinking: Kb. 3354254543254 értelmesebb dologra lehet elkölteni a pénzt mint (a kiváltható) autófenntartásra! :chuckle:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!