Autófenntartás Németországban

Több
8 éve 11 hónapja - 8 éve 11 hónapja #39226 Írta: ressinka025
ressinka025 válaszolt a következő témában: Autófenntartás Németországban

Itt nálunk olyan közel van minden, (boltok, iskola, stb) hogy nem is gondolkodom autóvásárlásban. Ha bemegyünk pl. Karlsruhe-ba valamiért, (állatkert, vagy valami program) akkor veszek ötőnknek egy napijegyet ami 9,80 euro, és egész nap utazgathatok úgy hogy a megállók szinte minden fontosabb hely előtt helyezkednek el. Akkor meg minek fizessek biztosítást, adót, üzemanyagot?????

Soha ne higgy annak, annak, aki azt mondja "Nem vagy képes rá" mert a képességeidet senki nem ismeri jobban nálad. Ami segít a célod elérésében az az Erő, Akarat, Józan ész. Na meg a NYELVTUDÁS!!!! :-)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
8 éve 11 hónapja - 8 éve 11 hónapja #39227 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Autófenntartás Németországban

ressinka025 írta: Itt nálunk olyan közel van minden, (boltok, iskola, stb) hogy nem is gondolkodom autóvásárlásban. Ha bemegyünk pl. Karlsruhe-ba valamiért, (állatkert, vagy valami program) akkor veszek ötőnknek egy napijegyet ami 9,80 euro, és egész nap utazgathatok úgy hogy a megállók szinte minden fontosabb hely előtt helyezkednek el. Akkor meg minek fizessek biztosítást, adót, üzemanyagot?


Teljesen igazad van Ressinka! Most már csak azt kell kiszámolni, hogy ha öten pl. Mo.-ra akatok menni, vagy netán valamelyik európai országba szándékoztok szabira menni, hogy akkor hogyan néz ki a dolog?? Addig amig csak a szomszédba jártok minden okés, de hát nem csak ebből áll az élet (gondolom). S itt most még azt nem is elemeztem, hogy öt személynek csomagja is van.....

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja #39229 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Autófenntartás Németországban

Na, ilyenkor kell autót bérelni! ;) Aprópénzért. :chuckle:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zigeuner, mahlzeit, gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
8 éve 11 hónapja #39230 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Autófenntartás Németországban

Gergoo írta: Na, ilyenkor kell autót bérelni! ;) Aprópénzért. :chuckle:


Nos igen, ez valóban egy alternativa csak, hogy külföldre nehéz bérautóval menni!
Nem nagyon szeretik a bérbeadók, ha külföldre viszed a bérkocsit! Gyakran "ellopják"
s nem sokat tudnak tenni.... Gergő! Béreltél már hosszutávra kocsit? Nem vagyok ám
abban sem biztos, hogy olcsó mulatság egy öttagú családnak 3 hétre kocsit bérelni!

Persze lehet repülni is (öten) aztán ott ahova mennek
bérelni..... Minden csak pénz kérdés! :chuckle:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja - 8 éve 11 hónapja #39231 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Autófenntartás Németországban

Én meg nem szeretem azokat a bérbeadókat aki nem szeretik... :chuckle: de ez nem probléma, megvagyunk egymás nélkül is. ;)
Az éves autófenntartás költségét (üzemanyag nélkül) megspórolva ressinka025 pedig szerintem úgy cca. 100-110 napra is bérelhet kocsit ha kedve tartja vagy évente minimum 2x elrepül az egész családdal olyan helyre nyaralni ahova épeszű ember el sem indulna kocsival de a legjobb verzió, hogy az éves autófenntartás költségét megspórolva (üzemanyag nélkül) taxival, vonattal és ott autót bérelve elmegy a családdal úgy évente 5-6 alkalommal ahova szerinted csak autóval érdemes elindulni.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja #39233 Írta: ressinka025
ressinka025 válaszolt a következő témában: Autófenntartás Németországban

Ilyen irányú gondolataim, miszerint külföldi utazásban gondolkozzak abszolut nincs, mivel 4 éve külföldön tartózkodom, s a családom is 7 hónapja nyaral itt.;-) ;-) ;-) A hazautat vonattal oldjuk meg, ami a csomagok miatt semm nehéz, mivel mindenki viszi a saját csomagját, amennyit muszály, az pedig nem olyan sok. A vonaton meg van elég hely a csomagoknak. Átszállnunk mindössze kétszer kell, a jegy ára pedig 360 euro oda - vissza ötőnknek!!!! Autóval biztos hogy olcsóbban kijönne a hazaút, "HA" az autó nem romlik el útközben, vagy valami idióta össze nem töri egy baleset kapcsán. Tehát nekem a vonat nagyon megfelel hazautazáshoz, mivel nem vagyok olyan kényelmes sem mint sokan, akik autó nélkül nem tudják elkébzelni sem az életet. Nekem, nekünk így is megfelel!! Van aki ezt másként gondolja, de engem az teljesen hidegen hagy.

Soha ne higgy annak, annak, aki azt mondja "Nem vagy képes rá" mert a képességeidet senki nem ismeri jobban nálad. Ami segít a célod elérésében az az Erő, Akarat, Józan ész. Na meg a NYELVTUDÁS!!!! :-)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza, zsoltiabéka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!