Magyar rendszámmal Németországban

Több
9 éve 11 hónapja #36466 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Tomi,
Eseted pont a kiskapu a magas német biztosítás elkerülésére. Kössetek otthon full casco-t a kocsira és szerintem rendben is van a dolog ilyen gyér használat mellett. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja #36467 Írta: roldág
roldág válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Sziasztok, hétvégén vettem egy autót Németországban, az eredeti terv az volt, hogy itt kötök biztosítást rá és itt használom, ma voltam biztosítóknál ajánlatot kérni 1200€ körüli összegeket kaptam, így úgy döntöttem, hogy inkább hazavinném, magyar rendszámoztatnám kötnék rá egy full cascot. Aztán félévente hazamennék, hogy ne minősüljön folyamatos használatnak. Több kérdésem is van az első, hogy hogyan kezdjek neki, szeretnék 30napos ideglenes rendszámot kérni itt és úgy hazavinni viszont akkor itt mit kell még elintéznem? Tüv még 2015 9.hó-ig érvényes azt elfogadják odahaza vagy műszakiztatni is kell majd?
Röviden amire kiváncsi vagyok.
-Elintézni való lista idősorenben.
-Ez így legálisan működik-e esetleg hazalátogatásnál lehet-e kérni igazolást hogy én bizony otthon voltam?

Köszönöm a válaszokat.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja #36468 Írta: dreizwanzig
dreizwanzig válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Az uniós törvények értelmében egy autót ott kell üzembe helyezni, ahol az év nagyobb részét tölti. Persze ezt nagyon nehéz igazolni, ezért is nem foglalkoznak a rendőrök itthon a külföldi, EU rendszámos kocsikkal (a nem EU teljesen más tészta).
Tehát elvileg német rendszámos kocsival kéne járnod, viszont ahogy Gergoo írta, ilyen ritka használat mellett senkinek nem fog szemet szúrni a magyar kocsid.

[img]images/O-zapft-is!-T-Shirts.jpg[/img]

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja #36469 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Szia roldág,

az 1200 eurós ajánlat milyen biztosításról szólt ?? Csak kötelezö? Mert a full casco otthon sem két fillér + magyar rendszámozás költségei (ld. regadó meg ilyen nyalánkságok) ? Nehogy pofára ess a látszólag olcsóbb megoldással... Persze nyilván nem lesz drágább, mint itt, de vélhetöen (föleg a full casco miatt) olyan hú de olcsó sem. Ez a "hazamegyek meg igazolást kérek" sem olyan egyszerü, mint gondolod. Nem az a kérdés, hogy hányszor léped át a határt és milyen idöközökben. Ha itt van bejelentett lakásod, akkor bizony a bejelentkezés utáni 183. nap után "belföldi illetöségünek" számítasz és onnantól elvileg bármikor megizélhetnek. És ennek semmi köze ahhoz, hogy hányszor jársz haza stb. Más kérdés persze, hogy mekkora az esélye annak, hogy foglalkozzanak veled, de boncoltuk itt már épp eleget a témát: ha megbuksz, akkor az összes addigi "mi az olcsóbb nekem" számítás sztornózva és az adóhátralékkal meg a büntivel újra számolható, gyanítom erösen, hogy más lesz a végeredmény.
Más: csak mint kérdés, mégis, otthon kitöl kérnél igazolást ? Rendörtöl, önkormányzattól, szomszédtól? Ne már.... Vagy mindig beledöngetnél valami radarba és vinnéd a fotót a büntis papírral ??? :-)

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja #36470 Írta: roldág
roldág válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

150€-s cascot tartalmaz elvileg az 1200€-s ár, de ha csak kötelező az is 1100€ ezért ajánlták a cascot. Igazolást kérdésként tettem fel nem tudom hol lehetne kérni. Esetleg üzembentartóival valamit kezdeni?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja #36471 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Olvasgass légyszíves előbb ebben a topikban illetve ehhez kapcsolódóan még további 2-3-ban is lehet releváns információ mert hidd el, nem tudsz semmi újat kiötleni ami az elmúlt néhány évben több ezer hozzászólásban ne született volna már meg!
Szóval. Magyar rendszám más nevén a kocsi, a kocsit szinte alig használva illetve rövid idő ideig (pl. amíg kifizetik a hitelt) alternatív megoldás lehet.
Egyebekben, marad a német rendszám illetve honosítás ha másért nem akkor csak azért mert le kell(ene) vetkőzni néhány erős beidegződést!
Amúgy pedig kocsit ésszel vásárol még otthon is az ember, itt pedig végképp alaposan át kell (kéne) gondolni és akkor nem lenne döbbenet pl. a biztosítás díját illetően (ami szerintem itt is bele kéne, hogy férjen simán az álomfizetésekbe) nem?
Autóbiztosítás Németországban partneroldalunk és még néhány ezer német biztosítás kalkulátor oldal van. Tessék előtte csekkolni a dolgokat!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!