Magyar rendszámmal Németországban

Több
9 éve 6 hónapja - 9 éve 6 hónapja #38081 Írta: nikcse
nikcse válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Magyarországon forgalomba helyezett gépjárműt használhatom hosszabb távon Németországban? Mellesleg sok lengyel és román rendszámtáblájú autót látni erre fele, viszont állítólag ez nem megengedett?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #38220 Írta: olikis
olikis válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Sziasztok!

Előre szeretnék megkérni minden kedves látogatót, hogy érdemi hozzászólásokat várok!
Városi legendákat és történeteket olvastam eleget a témában, így olyanok válaszát várom elsősorban akik jártak hasonló helyzetben, avagy jogi személy és ténylegesen tud nekem segíteni!
Köszönöm!

Történet:
előzmény:
Tavaly szeptemberben jöttem ki Münchenbe. Magyar autóval. Kaptam 1 parkolási bírságot tavaly decemberben, vagyis a rendszámom, onnan számítva szerepel a rendőrség adatbázisában nagy valószínűséggel. Idén augusztusban (24.-én) volt egy gyorshajtásom (amiről a csekket egyébként azóta sem kaptam meg...) és itt ellenőrizték vissza a rendszámomat, itt vált nyilvánvalóvá mióta közlekedhetek kb. itt az autóval. Ezt követően a Kreisverwltungsreferattól kaptam egy levelet, hogy az autót október 21.-ig jelentsem át ide Német országba, amivel nem is lett volna baj, ha nem töröm össze az autót a határidő lejárta elött, október 16.-án. Emiatt írtam egy levelet az adott hatóságnak, hogy a baleset miatt az autót nincs módomban itt kint levizsgáztatni, de két héten belül hazaszállítom és itt kint vásárolok új autót. Mindez meg is történt, valamint a Kreisverwaltungsreferat válaszlevelében, közölte, hogy ezt így elfogadják és házon belül az ügyet lezárták!

Következmény, probléma:
Erre fel, a tegnapi nap folyamán kaptam 1 idézést a rendőrségtől mint vádlott, jövőhét hétfőre, az október 16.-i baleset okán. Különösebb részlet nem szerepel benne, az ügy jogcíme a következő: Abgabenordnung - Kraftfahrzeugsteuergesetz. Ezenfelül kérik bemutatásra, az autó papírjait, a jogosítványomat és a személyimet. Egyéb információt nem kaptam, és nem tudom mire számíthatok.

Kérem aki járt hasonló helyzetben, vagy tudja mi ennek a jogi vonzata és milyen mértékű büntetésre számíthatok az írja meg nekem.

Ami kezemben van az ügyhöz:
-a levelezés a Kreisverwltungsreferat-tal
-az új autó papírjai bemutatásra, ami bizonyító erejű, hogy a magyar autót hazavittem
---> Ha ez számít valamit, megoldhatja-e a problémámat?

Mihamarabbi válaszaitokat előre is nagyon köszönöm!

Üdv, Kiss Olivér

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #38221 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

olikis írta: Városi legendákat és történeteket olvastam eleget a témában, így olyanok válaszát várom elsősorban akik jártak hasonló helyzetben, avagy jogi személy és ténylegesen tud nekem segíteni!


:wait: Amikor a (városi) legendák meghalnak!
Kétlem, illetve remélem, hogy a sok figyelmeztetés ellenére lenne olyan felhasználónk aki járt volna már így és vasárnapig olvasni is fogja a kérdésedet. Bár ki tudja. A jogi személy alatt nem igazán értem mire gondoltál de azért én ha vádlottként lennék beidézve adócsalási ügyben Németországban akkor tuti nem magyar fórumokon kérdezősködnék hanem csak (minimum) konzultálnék egy ügyvéddel aki ténylegesen tud(na) neked segíteni! ;)
Az sem tiszta, hogy "az új autó papírjai bemutatásra" miért lenne bizonyító erejű, hogy a magyar autót hazavitted.
Szerintem fordulj ügyvédhez! ;)
A jövőben pedig terjeszd minden létező németországi magyar platformon, hogy a (városi) legendák nem legendák!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: laca52

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 5 hónapja - 9 éve 5 hónapja #38222 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

olikis írta: Következmény, probléma:
Erre fel, a tegnapi nap folyamán kaptam 1 idézést a rendőrségtől mint vádlott, jövőhét hétfőre, az október 16.-i baleset okán. Különösebb részlet nem szerepel benne, az ügy jogcíme a következő: Abgabenordnung - Kraftfahrzeugsteuergesetz. Ezenfelül kérik bemutatásra, az autó papírjait, a jogosítványomat és a személyimet. Egyéb információt nem kaptam, és nem tudom mire számíthatok.


Nos, nem derült ki a beirásodból, hogy a kirótt bünetéseket kifizetted-e? Az meg egyáltalán nem bizonyitott, hogy a kocsit kivontad a forgalomból és hazavitted (vitetted?) hogyan is tulajdonképpen? A papirok bemutatása azért szükséges, mert ezzel el akarják kerülni, hogy ezeket az eredeti papirokat felhasználhasd pl. kocsilopásra vagy eladhasd ilyen célokra!
Az sem mindegy a hatóságnak, hogy a kocsit esetleg nem valahol egy bányatóban süllyesztetted el ezért kell valami a forgalomból kivonásról is!

Szóval rengeteg dolog nem tisztázott s arra számíts tisztáznod kell a további büntetések elkerülése érdekében! Én speciel ügyvédhez fordulnék ha valóban nem vagyok "sáros" valahol! Erre pl. nagyon jó a jogi biztositás!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 3 hónapja - 9 éve 3 hónapja #38510 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Szia olikis,
Megírnád mi történt? Belefutottam facen újra a történetbe és "elrettentő példaként" be is linkeltem a hozzászólásodat de az ottani reakciókból nem úgy tűnik, hogy komolyan vennék a dolgot. Sőt, éppen ellenkezőleg!
Szóval, ha erre jársz és van időd kérlek írd meg, hogy mi volt. Köszi ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja - 9 éve 2 hónapja #38635 Írta: láshen
láshen válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Sziasztok!
Kölcsön magyar rendszámos autóval hogyan lehet boldogulni Németországban? Arra gondolok, hogy kell valamilyen igazolás (autókölcsön szerződés)? Van-e ennek valami formanyomtatványa? Meddig lehet ilyennel cirkulálni?
Köszi,
Laci

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!