Magyar rendszámmal Németországban

Több
6 éve 4 hónapja #40248 Írta: csahor2
csahor2 válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Sziasztok!
A témához hozzászólva ezt én is végigjártam a vámzoll-ba felvilágosítottak Németországba életvitelszerűen tehát 270 napot egy évben itt élsz /nincs jelentősége a családod itt van- vagy nincs/ bejelentett lakcímed van magyar és bármilyen más rendszámmal nem tudsz fizetni KFZ steuert mert nincs rá lehetőséged.Max egy év haladékod van.Ha valamiért egy kedves szomszéd feldob vagy rendőrségi ellenőrzéskor jobban megnézik mióta vagy németbe komoly büntetésre számíthatsz.Egy jó ismerős lengyel rendszámmal nem a saját nevén volt az autó több éve hanem a családtagja nevén.Napi szinten járt autópályán dolgozni behívták a rendőrségre az autó papírjaival együtt és csak az utolsó 3 hónapot nézték meg az autópálya kameráin keresztül mikor járt.5000 € büntetést kapott + az évi díjat be kellett fizetni.Az indoklás a német utakat használod és nem fizetsz semmit.Több mint két év után én is eladtam a magyar rendszámú autómat pedig már nekem se az én nevemen volt itt vettem egyet és nyugi van.5000 €-ért már autót veszel persze sokkal több kötelező,de itt pl. hitelképes vagy otthon már nem 1,97% kamatra veszel autót,a német rendszámmal nem fog levillogni a rendőr bárhol, a határon nem nézegetnek./ez magyarral sokszor megtörtént/.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
6 éve 2 hónapja - 6 éve 2 hónapja #40282 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Szóval lehet, hogy itt Németországban a "kötelező" drágább, de a vételnél irgalmatlan összegeket takarítasz meg! Pl. itt nincs "eredetiség vizsgálat". Én csak lestem otthon, hogy eredeti (új, gyári) toyotára kellett eredetiség viszgálat! Vagy pl. nincs itt súlyadó. STB. Ha mindezeket figyelembe veszed, akkor itt egy autó tartása (árral együtt) sokkal olcsóbb mint Mo.-on! Most azt alig merem megemlíteni hogy az én Toyota Avensisom (DCAT) 177 PS, otthon 2,3 millió forinttal drágább lett volna egy zalaegerszegi toyota kereskedőnél! Ez durván 7000 euró! Hát ez nem sámli!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 7 hónapja #40323 Írta: kámkri
kámkri válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Tegnap próbáltam a második lehetőséget, de azt mondták ilyen nincs! Szóval a fél év van, de utána rendszámot kell cserélni!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 5 hónapja #40338 Írta: maitab
maitab válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

A témában elmentem ma a helyi Kfz-Zulassungsstelle hivatalba.
Fél év után valóban rendszámot kell cseréltetni. A menet, ha a kocsi nem terhelt, és a forgalmiban szerepelsz, mint üzembentartó (Halter)
1 Kell egy megnyitott biztosítási szám (EUB 1234567) KFz Versicherung
2 SEPA Lastschriftmanadat nyomtatvány kitöltve (levonhatják az adót a számládról) 032021
3 COC (Típusengedély) cca 50€
4 Érvényes német műszaki vizsga cca 110 €
Ezekkel a doksikkal a magyarországi kivonást elektronikusan intézi a hivatal, és majd értesít, mikor lesz meg a német rendszám.

3,4 ->Tüv Nord, Dekra, vagy valamelyik vizsgaállomás intézi. Kocsit beviszed, elmondod mit akarsz. Ha műszakilag ok a kocsi, akkor ezeket egy órán belül megkapod. (vagy időpontot kapsz, és később mész. Ha nincs rendben a kocsi, akkor egy listával távozol, amit ki kell javíttatni és egy hónapon belül visszamenni)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, kolpir1

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 5 hónapja #40339 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Igen, valahogy igy nez ki a dolgok menete. Minden mas csak mellebeszeles.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 5 hónapja - 5 éve 4 hónapja #40340 Írta: maitab
maitab válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Kis kiegészítés:
1. Biztosításokat érdemes keresgélni a német autó biztosítás oldalon.
A kötelező nagyon húzós (cca 600€ + 300 az adó, mikor a kocsi értéke 1000€ körül van), érdemes körülnézni.
Az EVB szám az igazából egy 7 jegyű karaktersor, amiben lehet szám, és betű is.
Az utóvizsga, ahol a felírt/kijavított hiányosságokat ellenőrzik 15€.
Szinte bármelyik szervizben megcsinálják a javítást és a vizsgát is. A Dekra és a Tüv kijár a szervizekhez és ott vizsgáztatnak. Tehát nem kell feltétlenül az első helyre visszavinni a kocsit, hogy meglegyen a HA/AU (műszaki/zöldkártya)
Papírok megvannak, holnap be is adom az igénylést a német rendszámra. Jobb a békesség.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!