Magyar rendszámmal Németországban

Több
6 éve 9 hónapja #40222 Írta: briboó
briboó válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Szia....Tehát összefoglalva ha német rendszamot szeretnék a magyar autómra, először is Magyarországon ki kell vonatnom a forgalomból ( és ott ideiglenes rendszamot kerni, amivel Németországba tudom vinni?), aztán Németországban biztosítást kötni, és TÜV -öt csinaltatni? Van német rendszamom, itt vásárolt autót használtam eddig. Amikor még van a TÜV akkor megyek a rendszammal intézni? Vagy mi a pontos menet. Köszönöm szépen előre is a válaszod.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
6 éve 9 hónapja - 6 éve 9 hónapja #40223 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Szerintem az egész procedúrával ne foglakozz! Add el otthon a kocsidat
és itt vegyél akár újat! Ha van munkahelyed akkor fillérekért akár
új kocsit is vehetz sok hónapos részletre beifizetési tőke nélkül is!
A használt kocsiknak alig van ára és ne feledd itt nincs súlyadó és
egyéb lenyúlás!

1./ Add el otthon a magyar autót.
2./ Vegyél itt kereskedőnél (!) egy másikat {újat, vagy használtat}
3./ A kereskedő csinál rá rendszámot és műszakiztatja is.
4./ Csak el kell menned érte.

Sok szempontból olcsóbban jössz ki, s nem kell sem "honosítással"
vagy egyéb dologgal vesződnöd! Akkor lesz külön baj, ha az itteni
TÜV nem akarja csak "bizonyos javítások" után műszakizni!
Na, ekkor fog beindulni igazán az eurólavina, mert valószínű, hogy
már itt kint kell javíttatnod. Ez meg nem olcsó mulatság!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 9 hónapja #40231 Írta: gabdre
gabdre válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Sziasztok,

Kicsit több, mint másfél éve élek Németországban. Határozott idejű munkaszerződésem és német + magyar lakcímem is van. Magyar rendszámos autót használok. Eddig nem volt az autó fél évet egyhuzamban kint, és most kaptam egy idézést a rendőrségtől, hogy jelenjek meg az autó papírjaival együtt, mert megsértettem a gépjármű adóra vonatkozó szabályokat.
Az autót nem tudom "németesíteni", mert lízinges Magyarországon, azaz a törzskönyv nincs is nálam.
Esetleg valaki kapott már ilyen levelet, illetve járt már így? Mire számítsak?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 8 hónapja #40234 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Többen kaptak ilyen levelet, büntetésre és arra számíts, hogy el kell "tüntetned" az autót az országból ha nem tudod kifizetni a rajta lévő hitelt és nem tudod átrendszámoztatni. Több infó itt: ;)
iranynemetorszag.com/forum/kozlekedes-ne...auto-honositasa.html

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 6 hónapja #40244 Írta: kricsu
kricsu válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Szia!Látom te igen járatos vagy ebben a témában.
Mi 2,5 éve Dolgozunk élünk ,egy kisvárosban.Már több kollégánkat kiszurta a rendörség és 2 héten belül haza kellet vigyék az autot /Magyar rendszám/.
Sulyos büntetéseket,1000 eu Feletti összegeket is kiszabtak.Most mi is beleszaladtunk de valami csoda folytán pénzbirságot nem kaptunk.Csak a 2 hetes határidöt.Viszont nem tudunk 2 héten belül hazamenni egyéb okok miatt.A lakásunkhoz mélygarázs tartozik.Mivan akkor ha egyszerüen leveszem a rendszámot az autot nem használom,letakarom mondjuk ponyvával,és ha van rá lehetöségem hazaviszem.A parkoloért fizetek tartahatom ott,és a közlekedésben nem használom.?Akkor nem büntethetnek meg?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
6 éve 5 hónapja - 6 éve 5 hónapja #40247 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Ha nem jársz a kocsival akkor nem is kerülsz sehol a törvénnyel konfliktusba! A gond azért akkor lesz ha majd valamikor haza akarád vinni a kocsit! mert akkor kellhet a rendszám hiszen a 2 hét türelmi idő az ketyeg már most!

A garázsban letakarva jó helyen lesz! Itt akkor mivel jársz? Ha később viszed haza a kocsit, akkor tedd traillerre!

Persze, ha majd magyar rendszámmal viszed haza azt megúszhatod, de mi van ha nem? Ha megcsípnek akkor nagy gond lesz belőle!

Én továbbra sem értem, hogy miért ragaszkodtok magyar rendszámú kocsihoz, amikor Németországban vétele és tartása is sokkal olcsóbb mint Magyarországon! Németországban pl. még súlyadó sincs, vagy regisztrációs adó, stb. A használt kocsik is sokkal olcsóbbak mint Magyarországon! Ami még fontosabb se a műszakival se a javításokkal nincs gond ha német a rendszáma, miközben minden további nélkül lehet ezekkel haza járni!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!