Magyar rendszámmal Németországban

  • Gabóca
  • Gabóca profilkép
  • Nem elérhető
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Légy önmagad, mindenki más már úgyis foglalt!
Több
10 éve 4 napja #36202 Írta: Gabóca
Gabóca válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

gejza írta:

attesz86 írta: Jaja, ezert kell felvenni a kapcsolatot konyvelovel. Egyebkent, ha a kettos haztartas megvan, jarhattok magyar rendszammal, hiszen nem Németországban eltek, az itteni lakas csak a munka miatt van.


Bocs, de ez kb. a legrosszabb válasz. Ha "nem Németországban élnek", akkor ugyebár adókedvezmények, Kindergeld, stb. fuccs..... És még egyszer: a kettös háztartásnak semmi köze a gk. adójához/rendszámához/biztosításához, föleg, mert ez esetben a német cím az "életközpont" (Hauptwohnsitz), és a Zweitwohnsitz a magyarországi cím.
Más:

"Bar ahany ember, annyi infot lehet hallani."


Na pont ez a gond. Mert benyomja a "tutit infót" az is, aki csak a szomszéd nagybátjának az ismerösétöl hallotta. :hyper:

Szóval maradjunk annyiban, hogy a hallotta az kevés...



Na pont ezzel van a problémám. Hogy "ahány ember, annyi infó!"

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 napja #36203 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Na pont ez a probléma :) és ezért linkeltem az EU oldalt. Ha valaki másképp gondolja (akár egy könyvelő) hivatkozzon már valamilyen német jogszabályra különben ahogy gejza is írta, a "hallotta" az gyakorlatilag 0 információ!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Gabóca
  • Gabóca profilkép
  • Nem elérhető
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Légy önmagad, mindenki más már úgyis foglalt!
Több
10 éve 4 napja #36204 Írta: Gabóca
Gabóca válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

gejza írta: Kedves Gabóca,

nem bántani akarlak isten bizony, de nem véletlenül írtam le, hogy az autó (hitelre való) megvétele elött kellett volna kérdeznetek. Ha tudom, hogy el akarok költözni két országgal arrébb (és gondolom novemberben is sejtetted már), akkor illene elötte tájékozódni a szabályokról, hogy mi is vonatkozik az autóra... Sorry.

"... és akkor a jogszabályi sületlenségek miatt állandóan engem fognak megbüntetni? Én tisztességes megoldást keresnék, érdemi tájékoztatás mellett."


Milyen sületlenségeket vélsz itt felfedezni ? Nézz már utána mi vonatkozik pl. Magyarországon a külföldi rendszámmal való közlekedésre ??? Ahhoz képest ez még egy humánus szabály....

Oké, kérdezd meg a Finanzamt-ot. ("Ide löjetek!"-effektus...) Ha elfogadod a tanácsomat, akkor max. úgy, hogy "van egy barátom, akinek van egy M.o.-on hitelre vett autója, de itt él, stb". És tedd meg légy szíves, hogy megírod nekünk a választ.....


Már korábbi hozzászólásomban leírtam, hogy egészen kb. egy hónappal ezelőttig úgy volt, hogy a férjem költözik haza.... ezért vettük az autót hitelre. De sok dolog miatt úgy alakult (és ezekről had ne kelljen beszámolnom), hogy én jöttem ki hozzá. Ennyi a story.
A sületlenséget arra értem, hogy a lőtéri kutyát sem érdekli, hogy nekem nincsen pénzem, és nem tudom kifizetni az otthon hitelre vett autómat.... Mert nem az átrendszámoztatással lenne gondom, vagy az adó befizetésével, hanem a hátralévő még közel két és fél év hitelösszegével.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 napja #36205 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Gabóca írta: A sületlenséget arra értem, hogy a lőtéri kutyát sem érdekli, hogy nekem nincsen pénzem, és nem tudom kifizetni az otthon hitelre vett autómat.

De nem ám! Az Magyarország, ahol szinte mindenki úgy érzi, hogy rá egyszerűen nem alkalmazható az adott rendelkezés és nem csak, hogy érdeklődéssel hallgatják a "sületlenségeket" az ügyintézők hanem (szinte) mindenre van valami (írj egy egyedi kérelmet) megoldás ami néha úgy végződik, hogy semmi értelme nem volt csak írásba is adta az ember saját maga a történetet. Ezt hiányolod? Nem kell. Szerintem itt élből kihagyják a felesleges köröket.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Gabóca
  • Gabóca profilkép
  • Nem elérhető
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Légy önmagad, mindenki más már úgyis foglalt!
Több
10 éve 4 napja - 10 éve 4 napja #36206 Írta: Gabóca
Gabóca válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Más is járt hasonló cipőben mint én.
iranynemetorszag.com/forum/kozlekedes-ne...html?start=204#27025
Mindegy, nem jutok előrébb. Egyszerűen nem hiszem el, hogy egy ilyen helyzetre nincs megoldás, egy olyan megoldás, ami kivitelezhető és nem ütközik semmilyen törvénybe. Soha nem voltam az a feladós típus, és most sem leszek az. Megoldom ezt is, ahogy minden mást is eddig. Köszönöm mindenkinek az infókat!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 napja #36207 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Amúgy megmernék esküdni, hogy valaki itt már írt a fórumon, hogy simán intézett német rendszámot a hiteles kocsijára (de azt hiszem otthon is fizetnie kellett a súlyadót, kötelezőt, egyéb cuccokat) de sajna nem találom a hozzászólást.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!