Magyar rendszámmal Németországban

Több
10 éve 5 napja - 10 éve 5 napja #36196 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

185 napig még el is fogadom de (utána) nincs a kivételek között:


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Ha most abból indulok ki, hogy az EU szabályozástól csak a szigorúbb megengedett és ugyan vannak kivételes esetek de ezt megerősítendő jobb lenne ha a könyvelő virítana egy (hatályos német) paragrafust. ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 napja - 10 éve 5 napja #36197 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Gabóca írta: Én tisztességes megoldást keresnék, érdemi tájékoztatás mellett.

Egyértelmű, tisztességes (egyetlen lehetséges) megoldás (is) le lett írva. Arról érdemben valóban csak a Finanzamt tud tájékoztatni, hogy mi van ha nincs pénz tehermentesíteni a kocsit. Kérdezd meg Őket ;) Válaszukat oszd majd meg itt mindenkivel légyszíves! Köszönjük
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 napja #36198 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

attesz86 írta: Jaja, ezert kell felvenni a kapcsolatot konyvelovel. Egyebkent, ha a kettos haztartas megvan, jarhattok magyar rendszammal, hiszen nem Németországban eltek, az itteni lakas csak a munka miatt van.


Bocs, de ez kb. a legrosszabb válasz. Ha "nem Németországban élnek", akkor ugyebár adókedvezmények, Kindergeld, stb. fuccs..... És még egyszer: a kettös háztartásnak semmi köze a gk. adójához/rendszámához/biztosításához, föleg, mert ez esetben a német cím az "életközpont" (Hauptwohnsitz), és a Zweitwohnsitz a magyarországi cím.
Más:

"Bar ahany ember, annyi infot lehet hallani."


Na pont ez a gond. Mert benyomja a "tutit infót" az is, aki csak a szomszéd nagybátjának az ismerösétöl hallotta. :hyper:

Szóval maradjunk annyiban, hogy a hallotta az kevés...

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 napja #36199 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Kedves Gabóca,

nem bántani akarlak isten bizony, de nem véletlenül írtam le, hogy az autó (hitelre való) megvétele elött kellett volna kérdeznetek. Ha tudom, hogy el akarok költözni két országgal arrébb (és gondolom novemberben is sejtetted már), akkor illene elötte tájékozódni a szabályokról, hogy mi is vonatkozik az autóra... Sorry.

"... és akkor a jogszabályi sületlenségek miatt állandóan engem fognak megbüntetni? Én tisztességes megoldást keresnék, érdemi tájékoztatás mellett."


Milyen sületlenségeket vélsz itt felfedezni ? Nézz már utána mi vonatkozik pl. Magyarországon a külföldi rendszámmal való közlekedésre ??? Ahhoz képest ez még egy humánus szabály....

Oké, kérdezd meg a Finanzamt-ot. ("Ide löjetek!"-effektus...) Ha elfogadod a tanácsomat, akkor max. úgy, hogy "van egy barátom, akinek van egy M.o.-on hitelre vett autója, de itt él, stb". És tedd meg légy szíves, hogy megírod nekünk a választ.....

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Gabóca
  • Gabóca profilkép
  • Nem elérhető
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Légy önmagad, mindenki más már úgyis foglalt!
Több
10 éve 5 napja #36200 Írta: Gabóca
Gabóca válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Ok. Leírom hogy eddig mit sikerült ügyintéznem, hátha segít másnak is. Beszéltem a bankunkkal, hogy ilyen esetben mit lehet tenni. Azt mondták, hogy kiadhatnak egy igazolást, hogy jelenleg nem a mi tulajdonunk az autó, de ezzel nem fognak a német hatóságok törődni. Legalábbis több visszajelzést kaptak arról, hogy nem vették ezt figyelembe Németországban. Az egyedüli megoldásnak az otthoni eladást jelölték meg. (Ami folyamatban van.)

Ezt a linket elolvastam: europa.eu/youreurope/citizens/vehicles/r...n/taxes/index_hu.htm
Nekem ebből az derült ki, hogy nem kötelező átrendszámoztatni az autót, elég ha regisztráltatom. Viszont! Most jön az újabb paradoxon:
"Az Európai Unióban minden autótulajdonosnak nyilvántartásba kell vetetnie személygépkocsiját abban az országban, ahol életvitelszerűen tartózkodik, vagy ahol az állandó tartózkodási helye van.
Abban az országban, ahol Önnek csak másodlagos lakóhelye vagy nyaralója van, rendszerint nem engedélyezik a kocsi nyilvántartásba vételét."
Vagyis akkor vizesnyócas megint?!
Írtam egy könyvelőnek is, kíváncsian várom a válaszát.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 napja #36201 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

A 185 napot meghaladó tartózkodással (lehet elfelejteni a másodlagos lakóhelyet!) kapcsolatos rendelkezések egyértelművé teszik a helyzetet még akkor is ha valaki "csak" nyaralgat a nyaralójában!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!