Magyar rendszámmal Németországban

Több
10 éve 5 napja - 10 éve 5 napja #36190 Írta: attesz86
attesz86 válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Jaja, ezert kell felvenni a kapcsolatot konyvelovel. Egyebkent, ha a kettos haztartas megvan, jarhattok magyar rendszammal, hiszen nem Németországban eltek, az itteni lakas csak a munka miatt van.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gábsül, Gabóca

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 napja #36191 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Gabóca írta: Azt hiszem inkább írunk a Finanzamt-nak és a megfelelő helyekre tanácsért, mert akkor legalább van egy hivatalos válasz a kezünkben. Elhiszem hogy mindenki a legjobb tudása szerint írja le a dolgokat, de ebből a kavalkádból, hogy valaki ezt írja, valaki azt, sajnos nem tudom leszűrni hogy mit kellene tenni ez ügyben

Milyen kavalkád? :woohoo:
gejza teljesen körültekintően leírta az opciókat! Ha esetleg a 3, 6 vagy 12 hónapnál vesztél el akkor keress rá az Eu hivatalos honlapján, , tetszés szerinti nyelven és látni fogod, hogy 185 nap. Ha írsz a Finanzamt-nak akkor már kezdjétek is összeszedni a lóvét mert abból a teljes vételár kifizetése lesz szerintem!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 napja - 10 éve 5 napja #36192 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

gejza írta: Ha elfogadjak a kettos haztartasvezetest nalatok, akkor nem csak hogy jarhattok a magyar autoval, de teriteni fogjak az itteni lakas, rezsi es hazajaras koltsegeiteket is (levonjak a szja-bol). Ha a gyerek otthon van, szinte biztos, hogy ez menni fog (neveteken kell legyen alberlet, vagy sajat haz). Azonban ha a csalad kikoltozik, akkor nemet rendszamra kell valtanotok, mert a kettos haztartasvezetes is meg fog szunni. Beszeljetek egy adotanacsadoval errol, sok adot visszaigenyelhettek es penzt sporolhattok, ugyhogy ne sajnaljatok a penzt egy jo konyvelore! O megmondja nektek pontosan, mit hogy csinaljatok. Javaslom, hogy minel elobb tegyetek ezt meg.

gejza írta: Igazad van, egy esetleges kettös háztartásvezetéssel nem számoltam, persze nem tudom, hogy a rendszámkérdésre (ill. Kfz-Steuer stb.) milyen kihatása van a dolognak, hiszen már csak a gyerek van otthon hivatalosan...Jó esetben ez nem fél év, hanem egy év haladékot jelenthet, de a problémát hosszú távon nem oldja meg. Az biztos, hogy ehhez egy profi adótanácsadó kell, olyan, aki tényleg kiismeri magát a vonatkozó EU és német szabályokon.

Ne kavarjuk már bele a kettős hátartásvezetést! :woohoo: Mi köze ennek a családi adókedvezménynek a Németországban 185 napot meghaladó tartózkodás által ( :wait: EU szabályozás) kötelező német rendszámhoz???
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 napja #36193 Írta: attesz86
attesz86 válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

En ugy tudom (konyvelotol), hogy a kettos haztartasvezetes eseten lehet magyar rendszammal korlatlanul kozlekedni. Ha ez nincs meg, akkor minden esetben nemet rendszam a kotelezo, es akkor nagyon turelmi ido sincsen. Bar ahany ember, annyi infot lehet hallani.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gabóca

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 napja #36194 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Hát igen....Úgy akartam írni, hogy szerintem semmi köze nincs a kettönek egymáshoz, de ugye nem vagyok én szakértö....... :P Mellesleg az is eszembe jutott közben, ha ugyebár a FA felé akarok pl. privát autóval való munkábajárási költséget érvényesíteni (km-Geld), ahhoz meg kell adnom a privát autóm rendszámát is (ugyanez kettös háztartásvezetésnél-útiköltség-magyar rendszám: már adott a bukta...)

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Gabóca
  • Gabóca profilkép
  • Nem elérhető
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Légy önmagad, mindenki más már úgyis foglalt!
Több
10 éve 5 napja - 10 éve 5 napja #36195 Írta: Gabóca
Gabóca válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Gergoo írta: Milyen kavalkád? :woohoo:
gejza teljesen körültekintően leírta az opciókat! Ha esetleg a 3, 6 vagy 12 hónapnál vesztél el akkor keress rá az Eu hivatalos honlapján, , tetszés szerinti nyelven és látni fogod, hogy 185 nap. Ha írsz a Finanzamt-nak akkor már kezdjétek is összeszedni a lóvét mert abból a teljes vételár kifizetése lesz szerintem!


Pontosan arról a kavalkádról beszélek, hogy egy patt helyzetben vagyok, és a hiteles autómat nem tudom átíratni német rendszámosra, max. csak ha nyerek a lottón pár napon belül.... Én az ideiglenes megoldást keresem addig, amíg nem tudom otthon eladni a kocsit. Mert hát az egyik javaslat szerint nem kell csinálni semmit, állítólag járhatok a magyar rendszámmal, ha van állandó lakcímem otthon, a másik szerint elég ha fizetem az adót Németországban egy olyan autó után, ami után otthon is fizetem, és van olyan variáció is, hogy rendszámoztassam át németre... és a kör be is zárult, hiszen nem tehetem meg a banki hitel miatt.... és akkor a jogszabályi sületlenségek miatt állandóan engem fognak megbüntetni? Én tisztességes megoldást keresnék, érdemi tájékoztatás mellett.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!