Német állampolgár, külföldi rendszám?

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja #13165 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német állampolgár, külföldi rendszám?

Julianna írta: Ha Magyarországon német rendszámos autóval közlekedsz, akkor kezdödhetnek a galibák. Bonyolíthatja a helyzetet, ha megvan még a magyarországi lakcímed is. Ha a rendör lemeszel, átadod a magyar útleveledet, a rendör ellenörzi, hogy van-e magyar lakcímed. Ha van, akkor remélhetöleg a rendör elfogadja a német lakcímbejelentöt, ami igazolná, hogy a magyar lakcím ellenére külföldön élsz.

Ez igy nem korrekt! Mi 1989-óta vagyunk kinnt. Sokszor "lemeszeltek" s csak német rendszámú kocsijaim voltak már a 80-as évektöl kezdve (már otthon is mert olcsóbb volt)! Egyszer nem volt gondunk! Igaz, én kicseréltettem a jogsimat német európai jogositványra, s csak ez van, mert ez soha nem jár le mint a magyar.....Utoljára idén Újévkor állitottak meg Sárvár közelében a 84-es föuton! Egy rendörnek sem volt problémája, hogy magyarként német kocsit vezetek, az hogy túl gyorsan az igen!
:P
Útlevelem nem volt velem de magyar személyim igen. (Az útlevelemben nekem még van egy érvényes hologrammos korlátlan tartozkodási engedély.Ilyen kellett régebben!)

DCT
Téma zárolva.
Több
12 éve 3 hónapja #13169 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Német állampolgár, külföldi rendszám?

DECOTEXT írta: Ez igy nem korrekt!


Azt szinte gondoltam...

A lényeg az, hogy most bekeményítettek, mert vadásznak a jogtalan külföldi rendszámosokra. Ha magyar lakcímmel rendelkezö magyar állampolgár vagy, akkor az ö szempontjukból, az a logikus, hogy a kocsira magyar rendszámot raksz. Ezért kell magaddal vinni a német lakcímbejelentöt meg annak a hivatalos fordítását, mert ez bizonyítaná a külföldi rendszám jogosságát. Ha jól értelmezem az egészet. Talán mielött beírnád kedvenc szófordulatodat (“ez így nem korrekt!”), olvasd el ami a linkben találaható:

“A magyarországi lakóhellyel rendelkező járművezető akkor jogosult nem magyar hatósági engedéllyel és jelzéssel ellátott járművel a közúti forgalomban részt venni, ha:
rendelkezik bejelentett külföldi tartózkodási hellyel és ezt a tényt külföldi hatóság által kiállított igazolvánnyal(közokirattal) igazolni tudja.”

Lehet, hogy a külföldi jogosítvány is jó erre, de erröl egyrészt nem írnak. Másrészt, lehet nekem magyar jogsim és lakhatok én ezzel együtt a Külsö Hebrida szigeteken is. A jogsi nem bizonyít semmit arra vonatkozóan, hogy hol lakom, hol adózom most. Ezért is mondom, hogy a dolog szerintem ingoványos… Nekem úgy tünik, hogy csak egy hivatalosan lefordíttatott német lakcímbejelentövel lehet az ember nyugodt….
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo
Téma zárolva.
Több
12 éve 3 hónapja #13170 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Német állampolgár, külföldi rendszám?

kisne írta: nemszeretném ha megbüntetnék a bárátomat, vagy barátnőmet, hogy az én automat vezeti magyar rendszámmal.
Kisné

Alapállásban senkinek semmi köze hozzá ki milyen rendszámmal jár, amig az legálisan került a kocsira és az biztositva is van.

Kivétel MO. Ott a hülye pénzbegyüjtöknek az jutott az eszükbe, hogy az autosokat kirabolják.
Mivel sokan ezt nem látják be, tele van az ország külföldi rendszámu kocsikkal.
Ez egy abszolut logikus folyománya a logikátlan törvényeknek.

Még hülyébb dolog, hogy ha már felismerte a rabló, hogy a zsákmánya futott, ahelyett hogy hozzáigazitaná az árakat a szomszédokhoz még elkezd fenyegetözni.
Ez a fajta marhaság a Schengeni határok mellett abszolut nem müködik már, ez futott volna talán Kádár idejében. Ma nem igy megy. Nézzétek meg a bérelt kocsikat. Ott lesznek ezerszámra bejelentve ahol gyorsabban és olcsobban meg. A sok vadiuj "HH" rendszámu kocsi dél-németországban mind bérelt, sose látta Hamburgot.
Orbán adja csak 1 forintal olcsobban mint Nürnbergben szokás és fél Europa magyar rendszámmal közlekedne. Ehhez azomban ész kell. Hatóságnak még mindig ujdonság lenne.

A németek sem épeszüek. Jajgatnak, hogy sokat vesztenek a benzinturizmuson. A határok mellett döglöttek a kutak, még jo hogy hála Europának 10 méterrel odébb ujat nyithatott.
Ausztria évi fél milliárd Eurot keres a német kapzsiságon. A benzint persze német finomitókbol hozzák. Persze igy az osztrákok is drukkolnak a német zöldeknek. Had fosszák a népet, tobb jut az alpok másik oldalára.
Téma zárolva.
Több
12 éve 3 hónapja #13172 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Német állampolgár, külföldi rendszám?

Julianna írta: Azt szinte gondoltam...

A lényeg az, hogy most bekeményítettek, mert vadásznak a jogtalan külföldi rendszámosokra. Ha magyar lakcímmel rendelkezö magyar állampolgár vagy, akkor az ö szempontjukból, az a logikus, hogy a kocsira magyar rendszámot raksz. Ezért kell magaddal vinni a német lakcímbejelentöt meg annak a hivatalos fordítását, mert ez bizonyítaná a külföldi rendszám jogosságát. Ha jól értelmezem az egészet. Talán mielött beírnád kedvenc szófordulatodat (“ez így nem korrekt!”), olvasd el ami a linkben találaható:

“A magyarországi lakóhellyel rendelkező járművezető akkor jogosult nem magyar hatósági engedéllyel és jelzéssel ellátott járművel a közúti forgalomban részt venni, ha:
rendelkezik bejelentett külföldi tartózkodási hellyel és ezt a tényt külföldi hatóság által kiállított igazolvánnyal(közokirattal) igazolni tudja.”

Lehet, hogy a külföldi jogosítvány is jó erre, de erröl egyrészt nem írnak. Másrészt, lehet nekem magyar jogsim és lakhatok én ezzel együtt a Külsö Hebrida szigeteken is. A jogsi nem bizonyít semmit arra vonatkozóan, hogy hol lakom, hol adózom most. Ezért is mondom, hogy a dolog szerintem ingoványos… Nekem úgy tünik, hogy csak egy hivatalosan lefordíttatott német lakcímbejelentövel lehet az ember nyugodt….


Mivel érdekelt a dolog, és több ismerősöm is külföldi rendszámos autóval járt, az utóbbi hetekben többen hivatalosan kértek erről információt. Én ennyit tudok:

Amit biztosan meg kell tennie egy rendőrnek az igazoltatáskor az az, hogy ellenőrzi, Magyarországon bejelentett lakcímmel rendelkezel-e. Én végigrágtam magam azon a linken, amit Julianna betett és sajnos egyértelműen nem derül ki, mi számít "Mo-i lakóhellyel rendelkező"-nek. Mivel sokunknak ingatlanunk van, így oda alap esetbe be vagyunk jelentve, tehát rendelkezünk Mo-i lakóhellyel.

Azonban, én azt gondolom, amennyiben ideiglenesen külföldön tartózkodom, és ezt a tényt az okmányirodában is bejelentem, az az igazoltatáskor ki kell derüljön, hiszen ezt az infót kéri le a rendőr legelőször. ( Utal is erre a betett link több helyen, azaz hiába nem adod át a lakcímkártyádat, azt leellenőrzik, hogy van-e lakóhelyed Mo-on.) Mivel az okmányirodában az ideglenes külföldön tartózkodás bejelentésével nem jár együtt a lakcímkártya elvétele, így ebben a helyzetben a bejelentéssel tesszük szerintem hivatalossá azt, hogy nem Mo-on van a tartózkodási/lakhelyünk, hiába vagyunk "ide bejelentve", s hiába van lakcímkártyánk.

Így a két igazolás erősíti egymást, s így kerülhetjük el, hogy büntetést kapjunk.
Téma zárolva.
Több
12 éve 3 hónapja #13179 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Német állampolgár, külföldi rendszám?

Mivan ha van 4 országban lakóhelyem és egy 5. ország rendszámával MO-on járok, ahol ugyancsak van lakohelyem ?
Téma zárolva.
Több
12 éve 3 hónapja #13180 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Német állampolgár, külföldi rendszám?

Én a Hertz-től béreltem nyáron, ha most megint hazaugrok a tavasszal akkor elveszi az ostoba a kölcsönzött autót? :unsure: Marha jó. :laugh:
Téma zárolva.